Yeni Bir Çağın Habercisi 15 Temmuz

 

Batı ve Batı'nın uşakları, 15 Temmuz 2016'da ülkemizde bir ihtilal yapmak istedi. Ancak bu aziz millet, hain fetöist piyonlar tarafından gerçekleştirilen bu ihaneti gördü.

Batı merkezci anlayışın ballandıra ballandıra anlattığı Fransız İhtilali bile, milletimizin gerçekleştirdiği 15 Temmuz ihtilali karşısında oldukça önemsizdir.

Çünkü 15 Temmuz Türkiye İhtilali, imanı yok etmek isteyen bir medeniyete karşı, buram buram iman kokan bir direnişle gerçekleştirildi. 15 Temmuz Türkiye İhtilali Batı'nın seküler paradigmasını paramparça edip dağıttı.

Batı merkezciler, 15 Temmuz Türkiye İhtilali'nin kendi seküler medeniyetlerini tehdit ettiğini çok iyi biliyorlar. Bu yüzden bu ihtilalin etkilerinin Batı'ya tesirini önlemeye çalışıyorlar.

Ama ne yapsalar boş! İsteseler de isetemeseler de, bu millet muhteşem bir 15 Temmuz örnekliğini insanlığa hediye etti. Artık dünyada 15 Temmuz öncesi ve 15 Temmuz sonrasından bahsedebiliriz sadece.

Böyle kriz dönemleri, küresel paradigmaların da değiştiği önemli dönemlerdir. Ve artık "gücün üstünlüğünü" önceleyen seküler paradigma yıkılmış, "hakkın gücünü" vurgulayan iman medeniyeti arzın ufuklarında sancak sancak dalgalanmaya başlamıştır.

Ne kadar görmek istemeseler de, 15 Temmuz millet ihtilalini ne kadar küçümseseler de, küresel sistemlerini bekleyen akıbetten kaçamayacaklar.

"Zulmedenler ise, nasıl bir inkılapla (küresel sistemlerinin) dönüşüme uğrayacağını yakında bilecek(ler)dir." (Şuara 227)

BUGÜN SÖZ 15 TEMMUZ KAHRAMANLARININ

Aslında bugün çok da beylik laflar etmek istemiyorum 15 Temmuzla ilgili. Söylenecek her şeyi o günden beri yazdığım yazılarımla ve Büyük Türkiye İhtilali adlı kitabımla söylemeye çalıştım zaten.

Bugün yüreklerimizin sesine odaklanalım diyorum daha çok. Akılla duyamadıklarımızı, yüreğimizle, gönlümüzle hissedelim istiyorum.

Çağlar boyu övüneceğimiz bir kutlu zaferin nağmeleridir bugün kalp atışlarımız. Bu gördüğünüz mahşer, Çanakkale Savaşıdır, İstiklâl Harbidir şehit şehit!

Bombalar düştükçe yataklarından fırlayan bebelerden bahsediyoruz bugün. Bombalar düştükçe vatan düşmesin diye yollara koyulanlardan bahsediyoruz.

Bakın nasıl da eziyor tanklar bedenleri? Bakın nasıl da vuruyor hainler meclisimizi? Bakın nasıl da kan yağıyor göklerden?

Kadınlar Nene Hatun bugün, çocuklar kahraman birer Ali olmuş, gençler İstiklal Harbi’nin Mehmetçikleri… Hz. Hüseyin yürekli bir şahlanış bu çağın Yezitlerine karşı!

Elinizi göğsünüze götürün ve kalbinizin sesini dinleyin şimdi. Ömer Halis Demir’in yüreğini duyacaksınız orada…

O kartal bakışlı, o Çanakkale ruhlu, o Anadolu imanlı devin yüreğini!

15 Temmuz şehidi Ramazan Konuş’un haykırışını duyacaksınız yüreğinizde:

“Bugün şehit olmayacaksak ne zaman olacağız” deyişini duyacaksınız.

Bugün köşemi o kahramanlara bıraktım. Prof. Dr. İlhan Varank’a, Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’a, Halil Kantarcı’ya, Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlere ve bütün şehitlerimize bıraktım.

Kalbinizin sesini dinleyin lütfen bugün. Şehitlerimizin sesini orada duyacaksınız tam da. Bugün köşem de, yüreğim de 15 Temmuz kahramanlarının.

Kalp atışlarınızdan seslenecekler size… Vicdanınızdan tam da…

Duyuyor musunuz?

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!