Teröre Karşı Tarihi Bir Zafer

PKK ve DAEŞ büyük ölçüde darbe yedi.

Artık ellerini kollarını sallayarak ülkeye giriş yapıp eylem yapamıyorlar.

Arada sızanlar da anında ele geçiriliyor.

Artık en yakın teröristler, Kandil ve Rakka’da; Şırnak, Adıyaman, Antep’te değil.
Artık sınırlarımızı değil sınırlarımızdan ötesini de kontrol altında tutuyoruz.

Daha da önemlisi bu örgütler siyaseten yenildiler.

Çok değil bir iki yıl öncesine kadar Türkiye`de hatrı sayılır bir IŞİD’e sempatiyle yaklaşım bile başlamıştı; dergi büroları, dernekleri, camileri cabası...

Şimdi ise hepsi gerçek anlamda birer nefret abidesi. Kimse isimlerini dahi duymak istemiyor. Artık Türkiye’de örgütlenme şansları kalmadı. Suriye’ye yapılan sınır ötesi harekatla sınır boylarımızdan temizlendiler. Ülke içerisindeki operasyonlarda birçok elebaşı öldürülürken, 820 militan da ele geçirildi. O kadar ki örgütün kendi içinde hain aradığı belirtiliyor.

PKK cephesinde de durum çok farklı değil, tarihi bir hezimet yaşadılar ve ilk siyasi yenilgilerini aldılar. 35 yıl sonra halk nezdinde kredilerinin tükenişine, hendek ve miting çağrılarına Kürtlerin sırt çevirip PKK-HDP ikilisinin orta yerde kalakalmasına şahit olduk. HDP milletvekilleri, belediye başkanları tutuklanıyor kimse umursamıyor bile.

Birkaç yıl öncesine kadar böyle bir durumda -ben dahil- Türkiyeli Kürt nüfusun önemli bir bölümü ayağa kalkardı. Şimdi herkes sadece seyrediyor. Çünkü buna müstahak olduklarını, yanlış yaptıklarını, 94 yıl sonra ele geçmiş altın fırsatı nasıl sorumsuzca harcadıklarını, yasal demokratik siyaset kanalları sonuna kadar açıkken, masadayken, Meclis’te iken yeniden silahı devreye sokarak yaşamlarını nasıl çekilmez hale getirdiklerini biliyorlar. Örgüte kinlendiler.

Diğer yandan defalarca barışı denemiş, ülkenin büyük çoğunluğuna tekrar tekrar masaya oturmayı kabul ettirmiş, bu yolda atılamaz denilen bütün adımları büyük bir cesaretle atmış AK Parti iktidarının, istediği takdirde savaşı da en az barış kadar başardığı da anlaşılmıştır.

Bir yandan örgüte eski devletin reaksiyonlarıyla cevap vermezken, özellikle sokağa çıkma yasaklarıyla sivil kaybını engellemeye çalışırken diğer yandan 30 yıldır örgütün elinde bulunan bütün merkezler düşürülmüştür.

Bu arada bugüne kadar Türkiye düşmanı her oluşuma yardım ve yataklık yapıp, "içeriden" lojistik sağlamış Feto, şu sıralar “kelin merhemi olsa başına sürecek” halde, tamamen tecrit edilmiş durumda. Örgüt, arta kalanları dışarı kaçırma telaşında, mensupları da "kaçan kurtulur" paniğini yaşıyor..

Dolayısıyla diğer terör örgütlerine omuz verme ve lojistik imkan sağlama, yol açma yeteneklerini de kaybettiler.

Zaten diğer örgütlere yönelik operasyonlarda başarının sebebi de Emniyet ve Ordu içerisindeki FETÖ mensuplarının önemli oranda temizlenmiş olmasıdır.

Neresinden bakarsanız bakın, Türkiye teröre karşı askeri ve siyasi bir zafer kazanmıştır.

 

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    misafir

    gevşemesin sakın bir daha böyle bir fırsat elegeçmeyebilir dosta düşmana gösterilli i

    cevapla