8’nci MHP Kurultayı öncesinde Dr. Devlet Bahçeli’ye üç soru

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli diyor ki:

- “Adı geçen kişi, MHP’nin üyesi dahi olamaz. Önce karanlık noktalar açıklığa kavuşacak. Ondan sonra MHP’ye üye olmanın şartları düşünülebilir.”

Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın 19 Ekim Kurultayı’nda genel başkan olacağını anlayan Devlet Bahçeli, üç yıl boyunca onun Ankara’dan partiye üye yapılmaması için teşkilatları baskı altında tuttu!..

Ancak Prof. Özdağ’ın Artvin’in Yusufeli ilçesinden üye olduğunun Danıştay Kararı doğrultusunda Yargıtay tarafından ‘resen’ tescil edilmesi üzerine önce Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu, ardından ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘Yüksek Disiplin Kurulu’na sevketti!..

Şimdi de yaptıklarını haklı göstermek amacıyla, ‘MHP’nin desteği’ ile kurulan ASAM’ın Başkanı olduğu dönemde ‘devletin resmi organlarının’ bilgisi dahilinde yaptığı görüşmeleri gündeme getirip, “Hakkında karanlık noktalar var” diyerek kafalarda ‘soru işaretleri’ bırakmak istiyor!..

Milliyetçi Hareket Partisi’ne ‘Genel Başkan’ adayı olarak ortaya çıkan bir kişi hakkındaki iddialar, öyle “Karanlık noktalar var” diye geçiştirilemez!..

Hem ülkücü hareket mensupları, hem de bütün Türk milleti, o ‘karanlık noktaların’ neler olduğunu merak ediyor!..

Bir parti genel başkanı, eğer ciddi bir iddia ortaya atıyorsa, insanların kafasında ‘yeni bir takım şüphelerin’ oluşmasına yer vermemek için, o iddiaya ‘dayanak’ oluşturulan elindeki bütün ‘bilgi’ ve ‘belgeleri’ kamuoyu ile paylaşmak zorundadır!.

Aksi takdirde, bundan böyle söylediği hiçbir söz herhangi bir değer ifade etmez!..

Sayın Bahçeli!..

Özdağ hakkındaki ‘karanlık noktalar’ nelerdir?..

Lütfen açıklar mısınız?..

* * *

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli diyor ki:

- “Belki biraz gürültü kopacak, bana antidemokratik diyecekler. Ama ben bu adamı kurultay salonuna sokmak istemiyorum. Gereken ne ise yapılacak.”

Milliyetçi Hareket Partisi, kuruluşundan itibaren ‘parti içi demokrasiyi’ esas almış bir partidir!..

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatından sonra 1997 yılında yapılan ilk kongrede MHP Genel Başkan Vekili olan Tuğrul Türkeş, kendisine karşı aday olan Dr. Devlet Bahçeli ile onu destekleyen Koray Aydın, başkanlık divanı üyeleri ve MKYK üyelerinin ‘aynı genel merkez çatısı altında’ çalışma yapmalarına müdahale dahi etmedi!..

Hatta, kurultay salonunda kürsüyü devirerek olay çıkarmak isteyen Ülkü Ocakları mensuplarını, daha sonra birer birer görevden aldı!..

Ama Dr. Bahçeli, Genel Başkan seçildikten sonra, ‘parti içi demokrasi’ tamamen rafa kaldırıldı!..

12 Ekim Kurultayı öncesinde Genel Başkan adayı olarak ortaya çıkan Koray Aydın ve Ramiz Ongun’u MHP Genel Merkezi’ne sokmayan Dr. Bahçeli, bugün de çalışmalarını Genel Merkez’de yürütmek isteyen Prof. Özdağ’a cevap bile vermedi!..

Hatta bırakın Genel Merkez’de bir oda vermeyi, onu kurultay salonuna sokmamakla tehdit ediyor!..

‘Konuşma hakkını’ gaspederek, delegeye ‘ülkücü söylemler’ ile mesaj vermesini istemiyor!..

Kurultaya tek aday olarak katılıp, yeni MHP yönetimini, DYP, ANAP, CHP ve DSP’de siyaset yapma imkanı bulamayan, ‘tartışmalı’ isimlerden oluşturmak istiyor!..

Sayın Bahçeli!..

‘Kardeş kanı’ dökme noktasına nasıl gelindi?..

Lütfen, açıklar mısınız?..

* * *

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli diyor ki:

- “MHP üzerine oyun oynanıyor. Sayın İçişleri Bakanı’nın desteğiyle, hukuk dışı kongreye bir zorlama olduğu vakit, bunun hesabını AKP’den sorarız.”

Oysa, ‘milliyetçiliğin’ yükseldiği bir dönemde ‘iktidar alternatifi’ olabilecek MHP gibi bir partinin başında ‘çiçek bahçesinden’ bahseden Dr. Bahçeli gibi bir ismin bulunması AKP için büyük bir şanstır!..

Zira Dr. Bahçeli, 57’nci hükümet döneminde gerçekleştirdiği icraatlar ile Türk milliyetçiliğine ‘telafisi mümkün olmayan’ çok büyük zararlar verdi!..

Türkiye’nin başına bela olan ‘AB Ulusal Programı’, ‘AB uyum yasaları’, ‘15 günde 15 yasa’, ‘İkiz Sözleşmeler’ ve ‘Tahkim Yasası’nın altında maalesef Dr. Bahçeli’nin imzası vardır!..

Apo’nun idam dosyasının Başbakanlık’ta bekletilmesi, Nesrin Ünal’ın başındaki örtünün çözülmesi, 3 Kasım seçimleri sonrasında verilen sözün arkasında durulmaması, hâlâ hafızalarda canlılığını koruyor!..

AKP kulislerinden sızan bilgiler de ne yazık ki Dr. Bahçeli’yi doğrulamıyor!..

Zira, AKP kurmayları, Dr. Bahçeli’nin başkanlığında ‘kendi tabanı ile çatışan’ bir MHP’nin seçimde başarılı olamayacağını düşünüyorlar!..

Farklı bir adayın ortaya çıkıp ‘milliyetçi camiayı’ yeniden derleyip toparlamasından korkuyorlar!..

Seçim arifesinde yapılan MHP kurultayının ‘kavgalı gürültülü’ geçmesini bekliyorlar!..

‘Kan dökülmesi’ için ellerini oğuşturuyorlar!..

Seçmenin kafasında MHP için ‘kardeş kanı’ döken bir parti imajı oluşmasını istiyorlar!..

Dr. Bahçeli de izlediği ‘kontrollü gerilim stratejisi’ ile AKP’nin bu beklentisine çanak tutuyor!..

Kimse kimseyi aldatmaya kalkışmasın!..

AKP’nin MHP Genel Başkanlığı için destek vereceği tek kişi Dr. Devlet Bahçeli’dir!..

Sayın Bahçeli!..

Erdoğan’ın yerinde olsanız kimi tercih ederdiniz?..

Lütfen, açıklar mısınız?..

yeni çağ
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  ahmet aslan

  güzel atıp tutuyorlar meydanı boş zannediyorlar. şu anda devlet beyi eleştirmenin anlamı yok herkes bir çevresine baksın neler oluyor gözlerimizi açalım elimizdeki değerlere sahip çıkalım

  cevapla
 • avatar
  alperen

  bahsi geçen şahıs ne zamandan beri ülkücü bunu bileniniz var mı bu adam ne için partinin başına getiriliyor bunu bileniniz var mı bu adam bu gücü hangi parayla nerden alıyo dersiniz nası bi geliri var bunu bilen var mı bakın bahçeli gibi bi devlet adamı bu partinin başına geleceği zaman çekilmelidir sayın bahçeli o zamana kadar bekleyecek

  cevapla
 • avatar
  mert memiş

  devlet bahçeli derhal istifa etmeli çünkü mhp bahçeli ile yürümez alçalir bu alçalma ne mhp ye nede ülkücü harekete yakişmaz biz pazara kadar değil mezara kadar sapına kadar ülkücüyüz bahçeli denen adami pazartesi günü koltukta görmek istemiyoruz koltuk sevdalisi gitmeli icraat yapan yeni lider gelmeli bahçeli dönemi sona ermiştir herkese hayırli olsun yasasin mhp yasasin ülkücü hareket

  cevapla
 • avatar
  ibrahim bozkurt

  sayın bahçeli 2003 kasım seçimlerinde baraja giremediyimiz dönemde istifa edeceyini sölemiştin ama yine aday oldun sözünden dönmek bir ülkücüye yakışırmı bırak şu koltuk sevdasını vatan elden gidiyor bahçeli git artık senin miyadın doldu ALLAH rızası için istifa et vatan için halkın için git artık

  cevapla
 • avatar
  salih

  arkadaşlar hepinize katılıyorum.bundan 35*40 yıl önce lbir arkadaşımızı davaya kazandırmak icin davamızı mucadelemızı anlatmak icin cektıklerımızı aynı kuşak cok ıyı bılıyor salona sokmam karşima cıkarmam ne demek dava adamına yakışıyormu utanmalılar gecmişte aynısı oldu hata benşm dedı bırakıyorum dedi yine geri geldi bazılarının bu hesabı yapması lazım başbuğumun kemikleri sızlıyor 'ey türk titre ve kendine dön' herkes haddini bilsin artık utanmaya başladık sakarya gibi sürüdük ayağa ne zaman kalkacacağız

  cevapla
 • avatar
  hakan

  yaaa nedir bu mhp devlet bahçeliden cektıgı eee be adam daha anlamıyomusun istemıyoruz senı başbuğum oldugunda partı nasıldı şimdi nasıl kendını rezıl ettın sen nerde hatta yaptın bılıyomusun senın en buyuk hatan oo imaralıda beslenen köpeği asmadın yaa o gün bıttı senın işin şimdidede kalmıs tayıp e ip atıyosun onu sen yapaydın senın ve dıgerlerının yuzunden asılmıyor guzelım partımızın içine eetın gıtde rahat edelım sen geldın ülkü ocaklarında hırsızı esrarcısı eroyıncısı her naneden adam doldu utanıyorum biz ocağa gırıdgımız zaman saygımızdan aya ayak üsütne atamzadık nerde delikanlıyım dıye gezen itler küpe takıp ocaga gırıyor senın yuzunden partıme kustum ben ama başbuğum için oyumu yınede verıyom ama içim yanıyo defol gıtt haksımıyım arkadaşlar lafım yanlışmı

  cevapla
 • avatar
  erkanccc

  sn. devlet beye güle güle der yeni gelecek başkanımızdan; suskun değil atılgan, miletle her zaman iç içe olan bir başkan olmasını istiyoruz..benim favori adayım ki inş. olur sn. Oktay vural beyfendidir.. saygılar..

  cevapla
 • avatar
  adanalı

  devlet bahcelinin artık gitmsi lazım yeter bahceli giderse mhp tek başına iktidar olur

  cevapla
 • avatar
  kadir dişci

  ne mutlu türküm diyene.ben türküm milliyetciyim diyen herkes senin (devlet bahceli)gitmeni istiyor.başbug umuz sayın alpaslan türkeş mhp partisinin şu an icinde oldugu durumu görse acaba ne derdi hic düşündünmü.konya dan kadir dişci ve hasan aytaç saygılar

  cevapla
 • avatar
  Serkan demir

  bunu seçen delegeler kim ya bu milleti kimse dinlemiyormu Devlet Bahçeli'nin MHP den ayrıldığı gün %10 oy patlaması olacak kime konuşsam o olduğu müddetçe MHP ye oy yok diyor. Özellikle kağıttan okuyan lidere tahammül eden yok herkesin dilinde Bahçeli 2 gün Tv görünmese yazısını hazırlamadı diyorlar. Benimde tahammülüm yok artık. Rahmetli BAŞBUĞ köy kasaba ilçe gezerek buralara getirdi. Şimdiki liderler 5 büyük şehir turu işlem tamam.

  cevapla
 • avatar
  SAĞDUYU

  YAZIKLAR OLSUN DEVLET BAHÇELİYE. ONA HİÇ YAKIŞMADI. DELEGEYİ SEN YAPTIN NEDEN KORKUYORSUN YOKSA SENİNMİ KARANLIK DOSYALARIN VAR. BIRAK ADAM ADAY OLSUN .ZATEN SEN KAZANACAKSIN NEDEN KORKUYORSUN. ÜLKÜCÜLER KORKARMI.

  cevapla
 • avatar
  tunalı

  Ben de Bahçeli MHP'nin başında olduğu sürece MHP'ye oy vermeyeceğim.Yazarın görüşlerine aynen katılıyorum.

  cevapla
 • avatar
  bozkurt

  yav turk milleti bu adama daha ne kadar tahammul edecek devlet diye adı var ama kendinde inanın hiç bir şey yok be.Adam bi oturdu o koltuğa kalkmak nedir bilmiyor ki nasılsa at yok avrat yok hesap verecek kimsede kalmadı oh ne ala devem et bahçeli efendi seni sevmiyorum .......

  cevapla
 • avatar
  VOLKAN

  Halkimiz Bahceli'nin Ecevit iktidari döneminde. Sözde kendilerine KURT'u simge edinmis MHP'nin KUZU gibi güdülen bir parti oldugunu göstermistir.

  cevapla
 • avatar
  alper

  sayın yazar ülkücü haraketin sesini duyuracağına bu harakete zarar verdiğinin farkında mı?eleştiri yapılır ama bu kadarına pes doğrsu.son yıllarda yazarımızın çalıştığı gazete Devlet Beye acımasız eleştirilerde bulunuyor.İnsanlar hata yapabilir Devlet Beyde yapmıştır.Savunduğu insan MHP ye ve bu davaya ne zamandandır sahip çıkıyor.Daha doğrusu MHP ye ve davamıza ne hizmetleri olmuş.Ülkücü gençlik sokaklarda çarpışırken savunduğu insan amerikalarda sefa sürüyordu.Sayın yazar bilerek yada bilmeyerek yazdıklarınızla bu dava darbe vuruyorsunuz.ülkücü olduğunuzdan şüphe duymaya başladım.

  cevapla
 • avatar
  ahmet yıldırım

  ALLAH ÜLKÜCÜLERİN BAŞINA RAHMETLİ BAŞBUĞUM ALPARSLAN TÜRKEŞ GİBİ BİR LİDER NASİP EYLESİN.HERKES BAŞBAKAN YARDIMCISI OLABİLİR AMA HERKES BAŞBUĞ OLAMAZ.RAHMETLİ BAŞBUĞUM SENSİZ GEÇEN HER YILDA SENİN DEĞERİNİ BİR KAT DAHA ANLIYORUZ.19 KASIMDA 60.HÜKÜMETE GİDEN YOLDA MİLLİYETÇİ HAREKAT PARTİSİ KENDİSİNE YAKIŞAN BİR KONGRE YAPACAK. 4 KASIM 2007 DE İÇİME SAYIN DEVLET BAHÇELİYİ SİNDİREMESEMDE OYUMU YİNE MHP YE ATACAĞIM.İNŞALLAH BU SEFERDE BİZİM OYLARIMIZLA BAYKAL BAŞBAKAN OLMAZ.

  cevapla
 • avatar
  adnan alacali

  israfil bey,yuregine saglik,kalemine saglik,YUCE ALLAH hem gercek milliyetcileri hemde bu vatani bahceliden kurtarsin amiiiiiiiiiinn

  cevapla
 • avatar
  hasan öz

  bu yazıda anlatılanların hepsine katılıyorum. ülkücü olduğum halde bahçeli olduğu sürece mhp ye oy vermeyeceğim çok arkadaşımda benimle aynı fikirde. bahçelinin icraatlarını gördük. lider olamaz bana göre. ülkücülüğede ihanet ediyor..........

  cevapla
 • avatar
  yasar

  Bu Ülkeyi kimler yönetiyor gerçek olarak bilen varmı Bu Ülkeyi yönetenler gerçekten bu ülkenin insanı olsa bu hainler halen mevcut olurmuydu. Ben inanmıyorum, bütün meseke bu, Ama kimse şüphe duymasın, Yüce Atatürk ün dediği gibi gaflet ve hatta delalet içinde olan yöneticilerimize de, hainlere de, bu ülkede azınlık durumuna düşürülen gerçek Türkler tarafından gereken cevap verilecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

  cevapla
 • avatar
  erkancan

  olmaz bu kadar olmaz vallahi şerefsizler kandil dağına yuvalancak biz bunu bileceğiz ve ABD den izin bekleyeceğiz cesaretimiz olmayacak orayı urmaya öyle mi... Ne diyeyim tam bir çaresizlik tam bir fiyasko Allah sonumuzu hayır etesin...

  cevapla