Millet Ne Söyledi

Lise yıllarında annemden harçlık istiyorum.

-Ne kadar lazım diyor?

-Kitap almalıyım öğretmen istedi. Ve ekliyorum bir dürüm de alırsam 25 lira yeter ikisine.

Kafamda tilkiler dolaşıyor, hesabım net. 10 lira kitap, 5 lira dürüm kalan miktarda sinemaya gitmeme yeter.

Annem çıkarıp 15 lira uzattı ve hiçbir söz söylemedi bana.

“Kitabını al, dürümünü ye, fakat bu koşullarda sinemaya gitme” diyor bana uzattığı miktarla.

16 Nisan halk oylamasında millet ananın söylediği de bu.

Tarihinin en önemli halk oylamalarından birini daha gerçekleştirdi ülke.

Evet, tercihi yapanların oranı Yüzde 51.41 kesin olmayan sonuçlara göre. Son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan oy oranının neredeyse aynısı.

Halk, Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki vermiş olduğu oyu, yine tekrarlayarak Reisi koruması altına aldı. Seni oyunda tutuyorum, elenmene izin vermiyorum, Seni de getirdiğin yönetim şeklini de beğeniyor, tasdik ediyorum dedi.

 Seçim öncesi yapılan anketler Yüzde 63 oranında oy alacak diyordu Ak Parti MHP İttifakı.

Yüzde 51 Reis’in oyu geriye kalan yüzde 12 oy da AK Parti teşkilatına MHP'ye ve yerel yönetimlere çıkmalıydı. Fakat olmadı.

Derin Millet; ülkeyi on yıllardır kötürüm eden bu yönetim mekanizmasını değiştir; ben seni ve getirdiğin hükümet modelini destekliyorum, lakin bu teşkilatı, yerel yönetimleri ve ortaklığı beğenmiyorum dedi. Bunu yaparken de ne mitinglerden etkilendi nede hayır diyenlerin sunulana karşı hiçbir öneri getiremediği itirazlarından, iddialarından.

Coğrafyanın kaderini değiştirebilecek önemde bir referandum yapılırken ve Sen koştururken, yerinden kıpırdamayan, tüm siyasal varlığını birlikte kurduğunuz partiye ve onun yıllardır süren başarısına borçlu olmasına rağmen, kendisine “tercihiniz nedir?” diye soran gazeteciye, evet tabi ki evet diyemeyen dahası senin sözlerine burun büken, teşkilatını, yol arkadaşlarını gözden geçir dedi.

Gazze’de, Myanmar’da İdlib’de Eritre’de, Erzurum’da, dahası İslam coğrafyasının her köşesinde davana her gün dualarıyla ortaklık beyanında bulunan gönül ortakların varken başka ortaklara ihtiyacın yok dedi.

Küresel ölçekteki zalimlerin geçmiş zulümlerini ortaya döken muazzam sözleri yedi düvele haykıran sana; on beş yıl önce kurduğu beyaz masalarla hizmet etmekle mükellef olduğu halkın her türlü meşru talebini bihakkın yerine getiren yerel kadrolar yerine; patinaja başlayan, aylık işleri yıllara uzatan, “millet oy'unu nasıl olsa verir; ne yapsam yeridir” hadsizliğine devrilen bu yerel yönetimler; senin son on beş yılda ürettiğin yerli, milli siyasaya yakışmıyor, bunlarla ilgilen dedi.

Hendek kazarak, camileri yakarak, şehri yaşanılmaz kılan uyuşturucu ve silah tüccarlarının yerel taşeronlarının baskısına rağmen senin yanındayız ışığını yakan mazlum coğrafyanın cılız sesini duy ve işbirlikçilerle mücadeleyi sonuna kadar sürdür lakin masum halkı sıkıntıya uğratacak, adalet duygusunu zarara uğratacak kişilere iradeyi teslim etme dedi.

İrfan sahibi Anadolu aklı, yüzdelik bir dilim üzerinden çok şeyler söyledi; tıpkı annemin yıllar önce verdiği harçlık üzerinden bana söylediği gibi.

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    asi_kurt

    Dikkatle okunması gereken bir yazı Eğer kadrolarda Reisin davasına sahip çıkmayan kendi çıkarlarını milletin menfaatlerinin önüne alan Ak parti vekillerinden ve yerel yönetimler den kişilerin derhal çıkarılması vatana millete aşkla bağlı kişilerin getirimesi şart Koca REİS EL ATMA ZAMANIN GELDİ GEÇİYOR PARTİYE.....KALEMİNİZE VE GÖNLÜNÜZE SAĞLIK Sayın yazar

    cevapla