Bana Furkan`ı Anlatın!

Bana Furkan`ı anlatın ne olur. Hiç görmediğim, tanımadığım bu yiğit kardeşimi anlatın. Söz veriyorum, gözümü bile kırpmadan dinlerim sizi. Saatlerce dinlerim, ağlamayacağıma söz veremem ama ses çıkarmam inanın bana..

On dokuz yaşındaymış. Amerikan vatandaşlığı varmış, fen lisesindenmiş, doktor olmak istiyormuş...

Biliyorum bunları! Aldırmayın yine de anlatın tekrar tekrar anlatın.Dinlerim...

Mesela deyin ki, “Ailesi ona doğruyu yanlıştan ayırt etsin diye, Furkan adını koydu”

Ekleyin, “Ele avuca sığmaz bir çocuktu O, sıradan bir ufaklık olmadığını çok öncelerden hissettirmişti bize. Bir keresinde ilkokuldayken öğretmenine Filistinle ilgili esaslı bir ders vermişti” deyin mesela...

“Hani onbirindeyken çıktığı ağaçtan düşüp kafasını kırmıştı da, dikiş atılırken gıkını bile çıkarmamıştı. Doktoru da şaşırtmıştı” Devam edin lütfen!

“İnatçıydı, kararlı, ilkeliydi ama illa ki çok cesurdu”

“Manevi tarafı çok sağlamdı, çalışkandı, yardımseverdi”

Şahidiz!!! Yeryüzü şahit, melekler şahit, alemler şahit...

Beş kurşun sıkmışlar Furkan Dogan`a...Üstelik, yakın mesefaden. Dört kurşun kafasına isabet etmiş Furkan`ın..Birini de göğsünden çıkarmışlar..

Aşkolsun Furkan sana aşkolsun... Böyle mi ölünür ya? Böyle güzel bir ölüm olsa dahi konduramadık sana Furkan, ama bu şehadet var ya şehadet sende çok güzel durdu be Aslanım..

Yarı yaşımdasın, hiç kimseye imrenmediğim, hiç kimseyi kıskanmadığım kadar sana imrendim seni kıskandım...

Ey Mavi Marmara`nın yolcuları, ey ümmetin yüz akı şehitlerimiz. Biraz daha anlatın, Furkanlı saatlerim olsun. Şehadet anından bahsedin, hangi kahramanlığı katili çıldırttı ki, kahpece kursunlarını boşalttı Furkan`ımızın bedenine?

Bakışları kurşun olmuştur muhtemelen Furkan`ın...Bakışlarından ürkmüştür alçak komando, gözüne bakamamış silahını ateşlemiştir. Zira silahı yoktu, silahsızdı Furkan. Tıpkı şehadet yolculuğuna çıktığı diğer büyükleri gibi silahsızdı.

Zalim tanıyor o bakışı, Ramallah`tan tanıyor, Gazze`den tanıyor tüm Filistin`den tanıyor. Bir sapan taşından bir de o dik bakıştan çok korkuyor..

Ve artık bütün insanlık dikti gözlerini terörist devletin üzerine. Onların ise silahlarının merceğinden kelli bakacakları yer yok.. Sefil korkaklar olarak kaydedildiler artık dünyanın belleğine..

Dokuz şehit verdik, ve şehitlerimizin en genci Furkan, oğul Furkan can Furkan...

Bana Furkan`ı anlatın ne olur...Furkanlı saatlerim olsun....

guvenakinci@hotmail.com

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  mustafa

  bu aday kadro ile nekadar başarılı olacağız? kadro gençleşecek denildi nerede bu gençler

  cevapla
 • avatar
  Ali

  başarılar.

  cevapla