19 Haziran 2017 Pazartesi - Okumanız Gereken Spor Yazıları

150 bin liralık bağış sözünü tutmamış

Kinayeli paylaşımın detaylarına gelince… Hayata hepimizden geride başlayan çocukları mümkün olduğu kadar geleceğe özgüvenli ve donanımlı hazırlamak için uğraşan MİKA-DER, geçen yıl Raffles Hotel'de altıncı geleneksel balosunu düzenlemişti.

Meğer o gece Kerem Gönlüm sahneye çıkarak, yapılması planlanan MİKA-DER Çocuk Destek Merkezi'ne 150 bin lira bağış yapacağını söylemiş. Nesrin Hanım'ın yazdıklarından da anlaşılacağı üzere, ünlü basketbolcu bu sözünü tutmamış. Nesrin Ercan da, Kerem Gönlüm'ün bağış sözünü yerine getirmemesini sosyal medyada açıklamaktan çekinmedi. Bakalım, bunlar üzerine Kerem Bey sözünü yerine getirecek mi…

Bülent Cankurt

 

Aranan heyecan Kocaman

Fenerbahçe’nin yeni hocası olmasına kesin gözle bakılan Aykut Kocaman'ın geçen hafta bir televizyon kanalına verdiği röportajda dikkat çekici iki saptama vardı. Kocaman, “Bana ‘Savunma futbolu oynatıyorsun' da diyorlar… Ben de diyorum ki 108 maç F.Bahçe'nin başında çıkmışım. Bu dönemde 4 büyük takım arasında en fazla gol atan F.Bahçe olmuş, eğer buysa kriter. En fazla puan toplayan takım da F.Bahçe olmuş. Ve Türkiye'de en fazla yargılanan insan da benim” dedi.

Aytunç Erkin 

 

Yüzleşme şart

Galatasaray'da her transfer dönemi Wesley Sneijder'in durumunu konuşmak bir gelenek haline geldi. Yaz, kış transferi gündemde… Sadece dedikodu olarak da kalmıyor bu, görüşmeler oluyor, karşılıklı demeçler veriliyor. Sneijder'in menajeri Guido Albers bu süreçleri iyi yöneten biri. Tabii kendi lehlerine… Aldıkları son sözleşme öncesi Juventus'a yaktığı yeşil ışıktan tut, kontrat dönemi verdiği röportajlara kadar hepsi aklımızda! Kulüp kaynakları da Sneijder söz konusu olduğunda konuşmaktan geri durmuyor. Bugüne gelirsek yine bir Sneijder tartışması gündemde ve başkan Dursun Özbek yaptığı açıklamayla bir ayrılık ihtimalinin sinyalini doğruladı:
"Sneijder, bize bir transfer olasılığında nasıl davranacağımız konusunu menajeri vasıtasıyla sordu. Yakın bir zamanda oldu. Sneijder de Galatasaray'a güzel hizmetler vermiş bir sporcu. Tabii her iki tarafın da menfaatlerini düşünerek bu konuda karar alırız."

Murat Özbostan

 

Forvet Şart 

Sezonun şampiyonu Beşiktaş’ta transfer dönemi yine sıkıntılı geçeceğe benziyor. Sebebi ise artık sadece lig şampiyonluğu değil, Avrupa’da da başarı isteyen Beşiktaş’ın geçtiğimiz yıla benzer biçimde oyuncularını elde tutmak konusunda zorlanıyor olması. Sosa-Gomez gibi yıldızlarını sezon başında kaybeden takımda, aynı problemler Marcelo, Talisca, Aboubakar’da da yaşanmaya başladı. Şenol Güneş’in elinin değdiği oyuncuları parlatma özelliği yine Beşiktaş’taki oyuncuların albenisini arttırdı. Bu kulüp açısından pozitif gibi gözükse de, eğer hedefiniz yüksekse takımı korumanın önemli olduğu bir dönemde zorlanmanıza sebep olabilir. Halbuki Şenol hocanın eldeki kadronun üzerine transfere ihtiyacı var ki, şu an için bile Şampiyonlar Ligi için yetersiz bu kadro iddialı bir hale gelsin.

Erman Özgür

 

Dünyanın en güzel takımı

Fenerbahçe basketbol takımının kadrosu o kadar iyi ki, bir el vicdandayken eleştirilecek tek bir oyuncu yok. Fakat sadece bu özellik bir takımın başarılı olmasına yetmez, takım içi uyum da şart ki o da çok üst seviye de. Üstüne üstlük oyuncuların karakteri, bu kadar uzun, yorucu ve en üst seviyede başarı yakalanan bir sezonun ardından Türkiye finalinde de disiplinden kopmayacak, her şeye rağmen derslik hücum setlerini harfiyen uygulayabilecek veya final serisinde de olsa son iki dakikada on dört sayıdan geri gelebilecek kadar yüksek. Tüm bunların üzerinde takımın idaresi de kelimenin tam anlamıyla işin ehline bırakılınca işte ortaya “en güzel” takım çıkıyor.

A. Can Nizamoğlu

 

 

 

 

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!