Vista'nın çıkışı şerefine sürpriz ödül!

Vista'nın çıkışı şerefine sürpriz ödül!
Microsoft ve AMD el ele verip Windows Vista’nın çıkışını nasıl kutlayacaklarına karar vermişler.

Microsoft ve AMD el ele verip Windows Vista’nın bu ay sonundaki çıkışını kutlamak için ödüllü bir oyun hazırlamışlar. Büyük ödülü açıklıyoruz: Uzaya Yolculuk!

Microsoft, yine marjinalliğini ortaya koydu ve ay sonunda piyasada olması hedeflenen Windows Vista tüketici sürümü (şirket sürümü zaten piyasada) için ilginç bir tanıtım metodu seçti. AMD ile birlikte bir puzzle oyunu tasarlayan Microsoft, toplam ödül için ayırdığı bütçeyi ise 500,000$ olarak belirledi. Vanishing Point isimli oyunda oyuncuları sürekli zorlayacak çeşitli puzzle soruları sorulacak ve soruların ipuçları dünyada gerçekleştirecekleri olaylardan seçilecek. Kısacası kazanmak için sıradan bir oyun oynar gibi sadece pratik zeka işinizi görmeyecek.

RocketPlane Limited mekiğin üretimini de tamamlamak üzere!

Her hafta güncelleneniyor!

Her hafta siteye 12 yeni puzzle eklenecek ve her puzzle'ın çözümü için oyunda kurdukları dünyanın yanı sıra gerçek dünyada yaptıkları gösterilerden / olaylardan da faydalanmanız istenecek.

Gerçek dünyada yapacakları gösterinin yerini daha önceden sitelerinde duyurduklarından evinize yakın olması halinde gidip izlemeniz mümkün ancak izleyemeseniz bile video görüntülerini daha sonra siteye ekleyecekler ve ipucu olarak kullanmanız mümkün olacak.

Ödül: Uzay seyehati bileti

Oyunun kazananına verilecek büyük ödül ise göz kamaştırıcı: 250,000$ değerinde bir uzaya seyahat bileti! 2008 yılında RocketPlane Limited isimli şirketle gerçekleştirilecek seyahatte kazananın 3839 km/s hıza ve 100 km yüksekliğe çıkıp 3-4 dakika boyunca ağırlıksız ortamı yaşaması mümkün olacak.

Türkler uzayda!

Şimdiye kadar uzaya giden insan sayısı 1000’in altında ve aralarında hiç Türk bulunmuyor. Maalesef gurbetçi bir vatandaşımız oyunu kazanmadığı takdirde bu oyunla da bulunmayacağı kesin.

Zira oyuna kayıt olunurken seçilebilecek ülkeler arasında Türkiye yok. Yine de oyunu incelemek için farklı bir ülke adına kayıt olup oynamanız mümkün.

Kaynak:
YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!