Udinese'ye Zapotocny piyangosu

Udinese'ye Zapotocny piyangosu
Beşiktaş yönetimi Zapotocny için boş yere fazla para ödemiş.
Son güncelleme: 01.06.2015 / 23:40:59
Udinese'ye adeta piyango vurmuş.

NTV Spor Müdürü Fuat Akdağ'ın sunduğu, spor yazarı Mehmet Demirkol'un yorumlarıyla eşlik ettiği Spor Servisi adlı programda, Fanatik Gazetesi'nin Zapotocny transferiyle ilgili haberi de tartışıldı.

Habere göre, Beşiktaş kulübü Ocak 2008'de 2,3 milyon Euro'ya almadığı Çek Tomas Zapotocny'yi 5 ay sonra 4,5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek transfer etti. Geçen sezon ara transfer döneminde stoper arayan Siyah-Beyazlı takım, İtalya'nın Udinese kulübünde forma giyen Tomas Zapotocny'ye teklif götürdü.

İki kulüp arasındaki görüşmelerin ardından Udinese Beşiktaş'a şartlarını bir faksla bildirdi. Faks, o dönem menajerlik görevinde bulunan Sinan Engin'e ulaştı. Bu belgede 2,3 milyon Euro'nun üç taksit halinde ödenmesi durumunda transferin gerçekleşebileceği ifade edildi.

Ancak Yıldırım Demirören yönetimi bu futbolcuyu almaktan vazgeçti. Ardından da Hırvatistan'ın Dinamo Zagreb takımından Gordon Schildenfeld'i kadrosuna kattı. 1 yılı opsiyonlu 3,5 yıllık sözleşme imzalanan Gordon, büyük hayal kırıklığına yol açıp yarım sezonda gönderildi ve rota tekrar Çek futbolcuya çevrildi. Pazarlıklar yapıldı ve bu kez anlaşma sağlandı; ancak Zapotocny için tam 4,5 milyon Euro bonservis bedeli ödendi.

Fanatik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necil Ülgen dün yaptığı açıklamada, Yıldırım Demirören ile bu haberi konuştuğunu ve Başkan tarafından da gazetelerinde çıkan haberin doğrulandığını dile getirdi.

Sinan Engin'in de bu haber üzerine Beşiktaş kulübünden yalanlama istediği; yönetimin buna sıcak bakmayarak resmi siteden yalanlama geçmeyi kabul etmediği öğrenildi.

Kaynak:
YORUMLAR
avatar
  • avatar
    onur ilhan

    ya dedik ya burası türkiye tutturmuşuz bir yabancı hayranlığı servetrleri bu gereksiz futbolculara veriyoruz hani adam gibi topçu olsalar içim yanmıycak kim bunlar kardeşim ne diyo servetleri bunlara veriyonuz bunların çapı kaç kuruş arkadaş türkiyede bunun gibilerinden binlerce var aç gözünü dewmirören ya adam gibi ver parayı adam gibi bir futbolcu getir ya da sadece futbolcu almak için alma arkadaş yazık parana biz istemiyoruz ysabancı futbılcu

    cevapla