2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları başlıyor

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları başlıyor
2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları, yarın Samsun'un ev sahipliğinde başlayacak.

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları, yarın 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun katılımıyla yarın Samsun'un ev sahipliğinde başlayacak. 

Türkiye'yi organizasyonda 294 sporcu temsil edecek. 23. kez düzenlenecek İşitme Engelliler Olimpiyatları, 30 Temmuz Pazar günü sona erecek.

Oyunlarda atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bowling, dağ bisikleti, futbol, golf, güreş, hentbol, judo, karate, masa tenisi, oryantiring, plaj voleybolu, tekvando, tenis, voleybol, yol bisikleti ve yüzme olmak üzere 20 branşta mücadeleler yapılacak.

BAKAN KILIÇ: SİZİN BİR EKSİĞİNİZ YOK, FAZLANIZ VAR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde Olimpiyatlara katılacak Milli sporcularla bir araya geldi. 

Bakan Kılıç, "Sizin ortaya koymuş olduğunuz çaba farklı bir çaba. Sizin bir eksiğiniz yok, fazlanız var. Ortaya koymuş olduğunuz çabanın ne kadar büyük olduğunu anlayabiliyorum.

Şu anda duymuyor olsam acaba ne yapardım? Hayatın gündelik akışı içinde alışık olduğumuz şeyler var. İşte 'normali' belki ondan kullanıyoruz. Alışık olduğumuz şeyler ama bunlar her an hayatımızdan eksilebilir. Hayat ondan sonra acaba nasıl gider?

Dolayısıyla sizin ortaya koyduğunuz çabanın, gerçekten çalışmanın, emeğin ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Onun için diyorum, keyfini çıkarın. Siz zaten kazanmış durumdasınız." ifadelerini kullandı. 

"HEPİNİZ MADALYALI KARDEŞİMİZSİNİZ"

Bakan Çağatay Kılıç, oyunlar için farklı bir açılış töreni düzenleyeceklerini belirterek, "Benim gözümde hepiniz madalyalı birer kardeşimizsiniz. Gerçekten çok önemli bir şey başardınız. İnşallah çok daha iyisini Samsun'da ortaya koyacaksınız. Oyunlarda başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!