Tuncer Selim: Aziz Yıldırım takımı ayakta tuttu

Tuncer Selim: Aziz Yıldırım takımı ayakta tuttu
Sağmalcılarspor Başkanı ve aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesi olan, futbol camiasının yakından tanıdığı Tuncer Selim ile spor gündemini konuştuk.

HABER10 Röportaj
Telat YÖNDEM

1958 yılında Fenerbahçe maçlarını izlemeye başlayan Tuncer Selim, o günden bu yana hiçbir Fenerbahçe maçını kaçırmadığını söylüyor. 

Fenerbahçe ile hep iç içe olan Selim, Türkiye'de futbolun gelişimine ve unutulmayan bir çok olaya tanıklık etti. Spor dışında bir firmanın başında olmasına rağmen futbola olan ilgisi onu hep bu camianın içinde tutmasını sağladı.

Başlattıkları Sağmalcılarspor projesiyle altyapıdaki gençleri ülke futboluna monte etme çalışmalarıyla ve sosyal aktivitelerle futbolun içinde yer almaya devam ediyor. 

Sağmalcılarspor Başkanı ve Fenerbahçe Kongre Üyesi Tuncer Selim ile Fenerbahçe'nin geçen sezonki durumu ve takımın yeni sezon için nasıl bir transfer rotası çizeceğini konuştuk, spor gündemindeki olayları ve genel durumu sorduk. 

"İKİ SEZONDUR TAKSİ ŞOFÖRLERİNİ TIRIN DİREKSİYONUNA GEÇİRDİLER"

T.Y: Fenerbahçe'nin bu sezonki başarısızlığını neye bağlıyorsunuz?

Fenerbahçe çok büyük bir takım.  Bunu araba olarak karşılaştıralım. Arabanın en büyüğü hangisi?  Tır... En küçüğü hangisi? Taksi... İki sezondur taksi şoförlerini tırın direksiyonuna geçirdiler. Biri Pereira biri Advocaat...

Şimdi taksi şoförünü tıra versen kazasız buradan Edirne'ye götüremez  Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, şampiyon yaptı gitti. Zico şampiyon yaptı gitti. Ersun Yanal yaptı gitti. İsmail Kartal geldi 2. yaptı. 

Bunlar hep başarıydı. Ancak son gelen 2 hoca Fenerbahçe'nin genetiğiyle oynadı. Bir önceki sezon 70 milyon Euro değerinde bir kadro kuruldu. 
Fakat yanlış transferler yapıldı. Bu yanlış transferler hangisi? Robin Van Persie...

Bir yıl futbol oynamamış sakatlıklarla boğuşmuş güçsüz bir oyuncuya en büyük yatırım yapıldı ama tutmadı. Bundan 30 sene evvel herkes Ajda Pekkan'ın peşindeydi ama şimdi peşinde mi değil. Robin Van Persie'de aynı işte.  Yanlış hoca seçimleri Fenerbahçe'yi geri götürdü. 

"FENERBAHÇE TEDBİR ALMAZ KARDEŞİM FENERBAHÇE'YE TEDBİR ALINIR"

Fenerbahçe yönetiminin en büyük yanlışı o inandığı İtalyan Giuliano Terraneo'nun getirdiği Pereira denilen hoca. 

O hoca Fenerbahçe'yi çok çok geri götürdü. 'Fenerbahçe tedbir almaz kardeşim Fenerbahçe'ye tedbir alınır'. Bir kere orada yanlışlık var.

Bu sezonda ise hoca çıkıyor oyuncusunu kötülüyor. O futbolcu çıkıp oynar mı oynamaz. Fenerbahçe'nin kadro planlaması en baştan yanlış. Sen naptın Türkiye'nin en iyi 2 beki Caner Erkin ve Gökhan Gönül'ün kontratını yenilemedin elden çıkardın. Bir de rakibine gönderdin.

Şimdi baktığımız zaman Hasan Ali mi Caner Erkin mi? Gökhan Gönül mü Şener mi? Bu futbolcuların arasında çok fark var. 

"ADALETİN OLMADIĞI YERDE BAŞARI GELMEZ"

T.Y: Fenerbahçe'deki sorun yönetimsel mi yoksa kadronun kalitesizliği mi?

Ben bir çok yanlışa rağmen yönetimi başarılı buluyorum aslında Türkiye'nin bu ekonomik durumuna göre kulübü ayakta tutuyorlar. Kolay değil.

Çünkü bizim başında olduğumuz amatör takımda Yunus sakatlansa Fenerbahçe'de Van Persie sakatlansa ikisi de aynı tedaviyi görüyor aynı parayı veriyoruz. Bu sıkıntıları yaşadıktan sonra dedim ki 'Allah büyük takımların yöneticilerini korusun'

Fenerbahçe'nin tüm oyuncuları hem Türkiye'de hem de kendi ülkerinde milli takımdalar. Bu futbolcuların kalitelerine söyleyecek hiçbir söz yok. Demekki tırı götürecek şoförde hata var. İki sezondur da olmadığı kadar hakem hataları oldu. Yani Şampiyon olan takım kollandı.

Merkez Hakem Kurulu'ndan PFDK'daki kollamalara kadar yansıdı.Öyle cezalar verildi ki bir maçla geçildi.  Adaletin olmadığı yerde başarı gelmez. Her şeye rağmen üçüncülükte bir başarıdır.

Fenerbahçe Kongre Üyesi Tuncer Selim, 2018'de gerçekleşecek kongrede Ali Koç'un başkan adayı olacağını açıklaması hakkında yorum yapmadan önce Süper Lig'deki mali durumu değerlendirerek sözlerine şöyle devam etti:

"KULÜPLERİN GELECEK YAYIN GELİRLERİ BANKALAR TARAFINDAN TEMLİK EDİLDİ"

Şimdi olaya şöyle genel bakalım. Baktığımız zaman Süper Lig'de oynayıp da batmamış bir takım yok. Bu bir gerçek... Başakşehir yeni olduğu için, Gençlerbirliği'nin eskiden gelen bir geleneği Osmanlıspor'un ise belli yardım kaynakları var. Bunların dışındaki tüm takımlar Finansal Fair Play kurallarına uyacak takımlar değil. 

Pastadan büyük gelirler aldıkları halde yapılan yanlış harcamalar hem UEFA'daki dosyaları artırdı hem borçlanmayı hem de bankalar bu borçlar için gelecek yayın gelirleri temlik etti.

Sistem çok yanlış. Bir takımın geliri belllidir. Yayın geliri, reklam geliridir. Bunları toplar ortalamasını alırsın. Bunlar senin gelir kalemindir. Bu gelire göre de giderin olması lazım.

Eğer giderin gelirinden fazlaysa o aradaki farkı çok basit bir kulüpler yasasıyla o dönem kim yönetiyorsa ondan alırsın. Bu yasa gelirse kulüplerimiz borçtan kurtulur. Ancak bu yasa bir türlü meclisten geçmiyor. 

"ALİ KOÇ GELMİŞ, VELİ KOÇ GELMİŞ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL"

Kulüpler bankaya gidiyorlar bankada da kendi kefaretleri olmadıkları için kulübün ileriki yıllarda gelecek gelirlerini temlik ediyorlar. Kulüplerimize gelecek olan yönetimler takımları kolay toplayacak durumda olmuyor malesef. Bu yüzden Ali Koç gelmiş, Veli Koç gelmiş hiç önemli değil. Yapılacak tek iş tertemiz bir kulüpler yasası. 

Beşiktaş'ı da Galatasaray'ı da UEFA kayyumundalar. UEFA'nın çizdiği çizginin dışına çıkamıyorlar. Onun için değişen bir şey yok. Kurallar gereği gelecek kişiler zaten ceplerinden kulübe para veremiyorlar. Artı olarak bu paralar kolay kazanılmıyor. "Ali Koç  gelecek, Koç'un sahibi parayı verecek" öyle bir şey yok. 

"KULÜP 3 TEMMUZ'U GEÇİRDİ AZİZ YILDIRIM TAKIMI AYAKTA TUTTU"

Baktığımız zaman Aziz Yıldırım'a kızılıyor söyleniyor 20 senedir kulübün başında diye. Ama Fenerbahçe bu zamana kadar diğer takımlar gibi kimseye muhtaç kalmadı. Her şeye rağmen 'Yiğidi öldür hakkını yeme'

Bu kulüp 3 temmuzu geçirdi. Üstüne bir çok olaylar oldu buna rağmen Aziz Yıldırım takımı ayakta tuttu. ArtI transferde de geri kalmadı.
Bunların üstüne Ali Koç gelip ne yapabilecek.
 Herkes Koç'un sahibi Ali Koç Veli Koç diyor ancak burada bir tecrübe var.

Ali Koç gelse bile bu sistemin içindeki oyuncularla başa çıkabilecek mi? Karşında her türlü oynayan var. Karşında Fenerbahçe'den sadece Nihat Özdemir'in olduğu %80'i Beşiktaşlı olan bir federasyon var.

Ali Koç geldiğinde ne yapacağı hakkında bir program bir projeyi açıklamadığı sürece kimse bir şey söyleyemez. Ama başkan Yıldırım çıkıyor şunu yapacam bunu yapacam diye söylüyor. Ali Koç'tan ancak hiçbir şey görmedik sadece taşın altına elimi koyacam dedi. Ne kadar elini alta koyacak onu göreceğiz. 

T.Y: Fenerbahçe'de Ali Koç'u hep başkan adayı olarak konuşuyoruz peki önümüzdeki kongre sürecinde kimler birbirine rakip olacak nasıl bir kongre bizi bekliyor? 

Benim gördüğüm çalışmalar doğrultusunda Aziz Yıldırım tekrar aday olacak. Kesinlikle tekrardan aday olacaktır. Kongre sürecinde başka rakip adaylar olacaktır ancak taktiksel rakipler olabilir.

Aziz Yıldırım kongre yapmasını çok iyi bilir. Ayrıca dışarıda taraftarın görüşüyle kongre üyelerinin görüşleri çok değişiktir. Herkes Ali Koç'u 'Koç Grubu' olarak görüyor. Çok sempatik ve iyi bir Fenerbahçeli. Uğurları totemleri olan bir tribüncü. İnsanlar görgüsüne eğitimine hiçbir şey söyleyemez.

Ancak kulüpleri yönetmek, şirket yönetmeye benzemez. Kulüpte muhalefet olması ardından başarıyı getirir. Tek seslilik yerine çok seslilik olması kulübü kötüye değil daha iyiye götürecektir. 

"BEŞİKTAŞ'IN BU SENEKİ ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLAMIYORUM"

T.Y: Bu sezon da şampiyon olan Beşiktaş'ın başarıp da Fenerbahçe ve diğer takımların başaramadığı ne oldu?

Beşiktaş bir önceki şampiyonluğu kutlanacak kutsanacak bir şampiyonluktu. Gurbette oynadı ve sahası yoktu. Üstüne Fenerbahçe ile savaştı. Fenerbahçe acemi bir hoca yüzünden o şampiyonluğu kaybetti.

Bir rakip düşünün sahası yok bir hafta sonra hangi sahada oynayacağını bilmiyor. O deplasmanda oynanan maçlar bu seneki başarıyı getirdi.  Ancak "Video Hakem olsaydı Başakşehir bu sene şampiyondu" sözlerine katılıyorum.  

Beşiktaş bu sene çok kollandı. Ben 1958 yılından beri maç izliyorum neler gördüm. Altay-Fenerbahçe maçında santrada yaşanan mücadelede Ladikli oradan Fenerbahçe lehine penaltı vermişti. Onları da biliyorum.

Beşiktaş'ın bu seneki şampiyonluğunu kutlamıyorum. Ancak tek bir şeyini kutluyorum dört dörtlük stat yaptılar. Dünyada büyük statlarda çok maç izledim ancak bu seviyede stat görmedim. Tebrik ediyorum. 

Fenerbahçe'deki yönetimsel konuların ardından transfer gündemi hakkında konuşan Tuncer Selim, transferlerin bu sezon erkenden biteceği müjdesi verirken kaleci konusunda taraftarı heyecanlandıran bir isim söyledi. 

T.Y: Fenerbahçe bu sezon nasıl bir transfer rotası çizmeli ?

Transfer futbolun en zor tarafı. Takım nasıl olunuyor. Takım birbirini tamamlayan oyuncularla oluşuyor. 11 tane Cristiano Ronaldo'yu alın bir takım yapın küme düşersiniz. Size bir tane Ronaldo lazım.

Rahmetli Stankovic gazetelere manşet olmuştu şunları bunları oynatmıyorsun diye. O "Asker de lazım... Savaşlar generallerle kazanılmıyor" demişti. 

O yüzden kadro planlamasında birbirini tamamlayan oyuncular olması lazım. Ben inanıyorum gelecek sezon Fenerbahçe %100 şampiyon olacak. Bunu yazın bir tarafa. 

T.Y: Fenerbahçe'de açıklanan Valbuena ve Mehmet Ekici transferlerini nasıl buluyorsunuz?

Fenerbahçe'nin en büyük eksikliği şut atan oyuncusu yok. Mehmet Ekici gibi en az 5 6 tane şut atan oyuncuya ihtiyacı var. Fenerbahçe'de korner atan frikik atan oyuncu yok. Bu sezon hep bundan kaybetti. 

Herkes Valbuena'nın yaşına takıyor. Sneijder şu an kaç yaşında? Drogba geldiğinde kaç yaşındaydı? Fenerbahçe'ye bakıldığı gibi diğer takımlara bakmıyorlar.

Futbolda verimilik önemlidir yaş önemli değildir. Takımın yaş ortalaması 34 oldu diyorlar ben her sene şampiyon olcaksam sana ne ne yapacaksın?  Futbolda yaş yoktur. Totti 40 yaşında futbolu bıraktı. 

"OSPİNA YÜKSEK SESLE KONUŞULUYOR ŞARTLAR BEKLENİYOR"

T.Y: Fenerbahçe'nin ilgilendiği ve bitirmek üzere olduğu transferler var mı?

Fenerbahçe yeni sezon için sağ bek bakıyor, sağ açık bakıyor, orta saha ve forvet bakıyor. Beklentiler 2 tane ileriye dönük futbolcu alınacağı yönünde. Zaten ileriye dönük olarak Valbuena ve Dirar transferi bitti. Kaleci olarak Ospina yüksek sesle konuşuluyor ama şartların olgunlaşması bekleniyor. 

Basında çıkan futbolcularla görüşmeler devam ediyor. Fenerbahçe 10 kişiyle görüşüyor fakat bu oyuncuların ya 1 tanesi ya da 3'ü transfer edilir. Eskiden Fenerbahçe basına çıkan isimleri yalanlardı artık baktılar bu işin sonu yok bıraktılar. 

Artı olarak Fenerbahçe'nin Türkiye Şampiyonu olmuş U21 takımı var. Orada ne Emre Mor'lar var ki. O takımdan 3 - 4 tane futbolcunun A takıma getirileceğine inanıyorum. Gelecek sezonun transferleri bu sefer erken bitecek.

"TÜRKİYE'DE ALTYAPIDAN FUTBOLCU ÜRETİMİ  ÇOK VAR AMA..."

T.Y: Başkanı olduğunuz Sağmalcılarspor, altyapı anlamında ne gibi faydalar sağlayacak. Genel olarak takımlarımızdaki altyapıların durumu ve perde arkasında bu futbolcular neler yaşıyor?

Sağmalcılarspor bir projemiz bizim. Bir kaç arkadaş bir araya geldik. Bu isim boştaydı o ismi aldık. Çünkü kolera salgınından sonra Sağmalcılar ismi Bayrampaşa olarak değişmişti.

O ismi tekrardan aldık. Tescil ettirdik yeni baştan.  İkinci yıl İstanbul amatörden başladık ve bu sene de grubumuzda açık ara şampiyon olduk. Takım olarak 7.7'lik bir gol ortalaması yakalayarak gol kralı çıkardık. Çok iyi bir ortam oluştu gençlere bir olanak sağladık.

Takımımızdan 5 gencimiz üst liglerdeki takımlara transfer oldu. Ülkemizde altyapı yok yok diyorlar ama Türkiye'de altyapıdan futbolcu üretimi çok var. Ama çocuklar belli yaşlara kadar geliyorlar.

Ondan sonra yakınları olanlar bir üst takımlara gidebiliyor diğerleri kaybolup gidiyor. Bizde bu durumun önüne geçmek en azından o kaybolup gidecek çocuklar arasından bir tanesini keşfetmek istiyoruz.

Yoksa çocuklar aynı antrenmanı yapıyorlar aynı eğitimi alıyorlar. Eksikleri oluyor mu oluyor. Onlarıda oynadıkları takımlarda tolere edebiliyorlar. Bizde onu yaptık.

Güvenç hoca çocukları bu eksiklerini tamamladı. Çocuklara size Güvenç hocayı getirdik size antrenman yaptıracak dediğimiz zaman şaka yapıyoruz zannettiler. Güvenç hoca üstünü değiştirdi öyle inandılar. Güvenç hoca çocukları büyük ölçüde geliştirdi. 

"SÜPER LİG'İN EN AZ 20 - 22 TAKIM OLMASI LAZIM"

Tekrar söylüyorum altyapıdan gelen oyuncular çok var. Fakat oynadıkları maç sayısı çok az. Süper Lig'in en az 20 takım 22 takım olması lazım ki oyuncunun 40 maç ortalamasını yakalaması lazım.

Çünkü futbolcu oynayarak gelişiyor sürekli antrenman yaparak gelişmiyor. Bakın dikkat edin bir futbolcu bir maçta yaptığı hareketi bir sonraki maçta yapamaz tekrarı yoktur anlıktır...

O gelişimi o maçlar sağlıyor. Bir oyuncu çok fazla oynadığı zaman yaptığı hareketi yaptığı çalımı bir sonraki maçta deneyerek gelişiyor.  Altayapıda futbolcu bir yere kadar geliyor ondan sonra önleri kapanıyor. Kalıyor öyle çocuklar. Gelecek kaygısı, askerlik vs...

"ALTINORDU TAMAMEN BASININ ABARTMASI"

T.Y: Altınordu Kulübü altyapı konusunda Ajax gibi bir ekol olabilir mi? 

Bu tamamen basının abartması. Öyle bir ekol yok. Fenerbahçe'nin de Galatasaray'ın altyapısı hatta Gençlerbirliği'nin altyapısı Altınordu'dan daha iyi. Emre Belözoğlu, Arda Turan, Enes Ünal nereden çıktı. Madem o kadar iyiydi neden TFF 1. Ligi'nde şampiyon olamadı. Küme düşme tehlikesi yaşadılar. Bakış açısı çok önemli. 

"GÖZTEPE'DE GALATASARAY LOBİSİ VAR"

T.Y: Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Yılmaz Vural ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Bu kararı nasıl buluyorsunuz?

Göztepe'de Galatasaray lobisi var. Galatasaray'ın altyapısında çıkan Tamer Tuna'yı getirdiler. Artı olarak takımlar anlaşmaları ona göre yapıyorlar. Hocayla anlaşamadılarsa bunda bir sorun yok. Yılmaz hocanın kulüpten ne istediğini bilmiyoruz.  Masada anlaşamamışlar ve ayrılmışlar bundan bence hiçbir mahsur yok. 

T.Y: Galatasaray'dan bahsetmişken sarı kırmızılı takımda emektar futbolcuların sözleşmeleri bittimi neden sessiz sedasız bir uğurlama oluyor? Son Olarak Sabri Sarıoğlu (Bülent Korkmaz, Hagi, Hakan Ünsal, Taffarel, Ergün, Okan, Suat

Biz bu konularda çok duygusal davranıyoruz. Ancak bu futbolcular profesyonel. Profesyonel olarak geldiler oynadılar ve bunun karşılığında da o dönemlerin en yüksek ücretlerini aldılar. 

Hiç bir kulübün futbolcusuna borcu yok. Artı olarak bu futbolculara başka bir takım fazla para verdimi de gidiyorlar. Ben de futbolcudan verdiğim paranın hakkını alamıyorsam o oyuncuyla devam etmeme kararı alırım. Bedavaya mı oynadılar sanki.  

Kulüpler en ufak zora girip futbolculardan indirim istedimi ortalık karışıyor. Kulüp hadi bize gelin yardım edin dese ederler mi?  Hiçbir futbolcu yardım etmez zaten böyle bir zorunlulukta yok. Yollar ayrıldıysa kulübünde bir zorunluluğu yok bu olaya böyle bakmamız lazım. Olaylara duygusal bakmayalım. 

"TÜRK FUTBOLUNUN GERİ GİTMESİNİN ANA KARAKTERİ FATİH TERİM"

T.Y: Milli Takım'da önemli maçlar öncesinde çıkan bu olaylar sizce planlı mı? Arda Turan ve Bilal Meşe olayından önce de çıkan olaylar hep büyüdü bu konuda suçlu olan taraf neresi?

Perdenin arkasındaki olayları kimse açık açık konuşmuyor. Hiçbir başarıları da yok. İstediklerini yapıyorlar ortada bir danışıklı dövüş var. Halkı sömürüyorlar. Hele bir prim olayı var bu olaya neresinde bakarsak bakalım berbat.

Türk futbolunun geriye gitmesinin birinci sebebi Fatih Terim'dir. Türk futboluna hiçbir şey vermedi. Bir şey verseydi Avrupa Kupaları'nda olurduk. Dört senede bir Dünya Kupası'nda olurduk. Kavgayla küfürle kafirle besleniyor. Türkiye Futbolu Direktörü oldu ne yenilik getirdi.

"FATİH TERİM MİLLİ TAKIMDA ADLİ OLAYLARIN ÜSTÜNÜ ÖRTÜYOR"

Milli Takımın yarısından fazlası Avrupa'nın yetiştirdiği futbolcularla kuruldu. Ne emeği oldu bu takıma yaptığı şey ego savaşı. Ben Fatih Terim ve Arda Turan isimlerinden artık bıktım. İstedikleri gibi at oynatıyorlar futbolu çok geriye götürdüler. 

Bakıyoruz adli olaylar oluyor Türkiye Milli Takımı'nın başındaki bu kişi suçların üstünü örtüyor. Fatih Terim'i çocuğuna örnek gösterebilir misin? Futbolcuğunda bir yığın olayı var kaptanına kafa atmaktan, pavyon dağıtmaktan milli takımdan çıkarılması için başlatan kampanyalar vardı. Bu kişi nasıl futbola yön verecek, nasıl gençlere örnek olacak. Şahıs olarak saygı duyarım ama bu futbola vereceği bir şey yok gitmesi lazım artık. 

"HAKEMLERİN HEPSİ TETİKÇİ... BUNA CÜNEYT ÇAKIR DA DAHİL"

T.Y: Son soru olarak bu sezon hakemlerimizin performanslarını nasıl buldunuz?

Hakemlerimizden genç olanlardan tarzını beğendiğim Halil Umut Meler var. Diğer hakemler içinse açıkca söylüyorum buna Cüneyt Çakır'da dahil hepsi tetikçi...

Hakemlerin içindeki pislik hiçbir zaman temizlenmedi. Türkiye'de konuşmuyorlar bazı insanlar. Konuşsa ispat edemiyorlar. İspat edilse sokağa çıkamazlar. 

KISA KISA...

En unutamadığı maç: 70'li yıllarda Manchester City ile İnönü Stadyumu'nda oynanan Avrupa Kupası maçı vardı 2-1 yendiğimiz o maçı hiç unutamam. 

En anlamlı maç: Ali Samiyen'de izlemiştim. Türkiye Kupası maçında ilk yarı 3-0 mağlup olup ikinci yarı muhteşem dönüş yaptığımız maç

En çok sevindiği maç: Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 10 kişiyle 6-0 yendiği maç

En çok üzüldüğü maç: Pancu'nun Kadıköy'de kaleye geçip 5-4 yenildiğimiz Beşiktaş maçı

En beğendiği stat: Şükrü Saraçoğlu ve Vodofone Arena

En iyi golcü: Metin Oktay ve Osman Arpacıoğlu, Cemil Turan, Aykut Kocaman 

En beğendiği futbolcu: 60'lı yıllar Can Bartu ve Lefter 

En iyi kaleci: Rüştü Reçber

En kötü kaleci: Volkan Demirel. 

En çalışkan futbolcu: Mustafa Doğan. 

En tembel futbolcu: Alex de Souza, Yusuf Şimşek

En iyi teknik direktör: Türkiye'nin en iyi teknik direktörü Ersun Yanal'dır. En kariyerlisi Şenol Güneş'tir

En iyi hakem: Bence hakemin iyisi olmaz. Ama genç olanlardan Halil Umut Meler

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  kemal

  Fenerbahçe'deki sorunlara nokta atışı yapılmış. İnşallah yeni Fenerbahçe yönetiminde aktif rol almanız dileğiyle.

  cevapla
 • avatar
  ahmet

  bjk hazımsızlığı niye neden ben bjk.liyim ama fener basket takımını hem ilgi ile izledim hem keyif alarak bir türk takımı olarak çok gururlandım hele real maçında bu milletin hazımsızlığını anlayamıyorum baskette fener nasıl şiir gibi ise futbolda da bu iki yıldır bjk öyle her hali ile 2 yıldır şampiyonluğu fazlası ile haketmiş taraflı tarafsız hakedene hakkını vermek erdemliktir

  cevapla