Murat Menteş Ayşe Arman'a öyle laflar etmiş ki!

Murat Menteş Ayşe Arman'a öyle laflar etmiş ki!
Ayşe Arman’a övgü dolu sözlerde bulunup röportaj veren Murat Menteş, 4 yıl önce Arman için televizyonda “zihninin karanlığı suratına vurmuş zevzek, aptal, şımarık” dediği ortaya çıktı.
Son güncelleme: 17.10.2015 / 02:16:32

HABER 10/ÖZEL

Yeni Şafak yazarı Murat Menteş kendi gazetesi tarafından da darbe kalkışması olarak nitelenen Gezi olayları ile ilgili olarak lümpen Kemalistlerin, faşist solun ve oligarşik azgın sermayenin hoşuna gidecek cümleler kurmasıyla gündeme geldi.

Ailemizde tatlı bir sevince neden oldu

Ardından Gezi kalkışmasının medya odağı Hürriyet’in cinsellik röportajcısı Ayşe Arman’a konuştu. Menteş röportajın girişinde Arman’a güzelleme yaptı:

“Karım Azize’nin en sevdiği yazarlardan birisiniz. Röportaj teklifiniz beni yalnızca gururlandırmadı, ailemizde tatlı bir sevince de neden oldu. Umarım günün birinde rastlaşır, konuşuruz. Böylece benim de ileride torunlarıma anlatacak bir hikâyem olur: ‘Çocuklar ben Ayşe Arman’la yüz yüze konuştum.’ ‘Dede, gene yalan söylüyorsun!’ Çok selamlar, sevgiler, saygılar.”

Menteş ailesinde tatlı bir sevince neden olan karısı Azize’nin çok sevdiği Ayşe Arman’ı aslında Murat Menteş çok iyi tanıyor. Menteş, 2009 Temmuz ayında çarşafla sokaklarda gezen, haşemayla denize giren Ayşe Arman’ı TVNet’te Samet Karagöz’le yaptığı Klark programında yerden yere vurmuştu.

Zevzek cahil şımarık budala

Menteş, programda Arman için, “Bu kadar kahredici bir gerçeği böyle zevzekçe ele almak acaba nasıl bir zihniyetin ürünü… Bu nasıl bir cahillik bu nasıl bir duyarsızlık.. Bu bir gazetecilik, araştırmacılık değil bu şımarıklık…bu kadar terör katına yükselmiş aptallık olamaz yani… Senin zihninin karanlığı suratına vurmuş..

Arman’a kitap önerisi

Hızını alamayan Murat Menteş, stüdyoya getirdiği kitapları Arman’a tavsiye etti: “Aptallık ansiklopedisi kitabı var, buyur senden bahsediyor al, oku.. Bob Fenster’in Salaklık tarihini oku.”

İşte Murat Menteş’in o gün Arman için söyledikleri:

Kaynak: haber10
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Faruk ŞENYURT

  Ne denebilir ki İt her zaman ittir

  cevapla
 • avatar
  Mehmet Kaya

  Allah Sonumuzu Hayır Etsin Murat Menteş ismini ilk kez burada gördüm. Haberin başlığına ve haberde kullanılan resme adamın giyim kuşamına baktığım zaman herhalde bir müzisyen falan zannettim. Haberi okuyunca adamın Yeni Şafak gibi sözde radikal bir gazetede yazdığı görünce iyice şaşırdım. Alttaki videoda binbir türlü hakaret yaptığı kadına şimdi övgüler diziyor. Böyle olması için 2 durum var ya o kadın değişmiştir. Ya da o adam sapıtmıştır. Adamı takip etmem yazılarını da okumam başta dediğim gibi ismini bile ilk kez duydum. Google amcaya sordum bir kaç satır bir şey okudum. Ve şu hakikatı derkettim herkse Müslüman olarak doğar ama Müslüman olarak ölmez. Bu şahsa karşı söylenen bir söz değil bu gerçek bir mana herkesi kapsayan bir hakikat. Belki şimdilerde imamlık yapan dini grupları yönlendiren insanlar bile imansız gidebilir. Bu durumla ilgili bir hadis de var "İnsanlar helak oldu, âlimler müstesna. Amel edenlerin dışındaki âlimler de helak oldu. Amel edenler de helak oldu ihlaslılar hariç. Muhlis olanlar da büyük bir tehlike üzerindedirler." Yani kimse ben falan partiliyim, falan gazeteyi alıyorum filan gazeteyi okuyorum filan gazetede yazıyorum, falanca cemaate gidiyorum. Kendimi kurtardım demesin. Şeytan boş durmuyor İnsanların imanını çalmak için sekerat anında bile tam gaz çalışıyor. 7/24 çalışan bir düşmanımız var. ve bu zamanda Müslümanları yoldan çıkarmak için mevki makam şan şeref şöhret para mal mülk kadın gibi enstrümanları eskisine oranla çok daha rahat şekilde kullanıyor. Çünkü ortam müsait. Biz Müslümanlar bile çocuklarımızı yetiştirirken batı felsefesinin insanları birbirine düşman gibi gösteren, hayatının amacının yiyip içip uçkurunun derdine bakmak olan batıl düşünceleriyle yetiştiriyoruz. Tehlikenin farkında değiliz. bir de işin münafıklık boyutu var ki münafık kafirden daha dehşetlidir. Suret-i Hak'tan görünür ama içten içe fitneler yayarak Müslümanları birbirine düşürür. Ta Peygamber Efendimiz A.S.M. zamanından beri İslamı içten çökertmek için her türlü yolu denediler bu şerefsiz münafıklar. Şimdi bile sunni şii vs çatışmaların temelinde de bu münafıklar var. Cenab-ı Hak bizi ve tüm inananları bu mübarek Ramazan ayı hürmetine affetsin. İslam ülkelerinde olan huzursuzluklar son bulsun. Bu çekilen sıkıntıları İslamiyet birliğine (ittihad-ı İslama) vesile etsin. Kafirlerin münafıkların, zındıkların şerlerinden, onların o kirli pis oyunlarından muhafaza etsin. Bizlere Hakikatı görecek göz, derkedecek akıl, sarsılmayacak iman nasip etsin.

  cevapla
 • avatar
  vatandas

  Murat Mentes de ünlü olma yoluna girmiş, geleceğin Ahmet Hakan'ı olma bir eli yağda bir eli balda dolaşma hayalleri kuruyorken bu video kötü olmuş bee! adamın mutlu gelecegine engel oldunuz!:-)

  cevapla
 • avatar
  YARGIÇ

  Evet Haber 10 u gerçekten bir daha tebrik ediyorum.. Yani bir savrulmanın,bir hayal kırıklığının,bir akıl tutulmasının, sanırım yeni bir Ahmet Hakan olayının daha çok iyi bir resmini çekerek insanların önüne çok iyi bir değerlendirme yapabilme imKnını sundukları için... Evet çok fazla yoruma gerek kalmamış Murat Beye ilerleyen günlerde Ahmet Hakanın karşı sütununda bir yer açılır diye ümit ediyorum( O'da ümid ediyordur herhalde) Herkese yeni hayatında başarılar....!!!

  cevapla
 • avatar
  unal

  iki yüzlü yalancı sahtekar herif senden yazar olmaz olsa olsa ayşe armanın kullandığı tuvalet kağıdı olur

  cevapla
 • avatar
  gömlek değiştrmiştir

  Başbakan gömleği çıkartık değiştim deyince tamam diyorsun alkışlıyorsun. Adam senin istediğin şekilde fikirler beyan etmeyince bunu haber yaparak iki yüzlü olduğunu tutarsız yüzsüz olduğunu söylemeye çalışıyorsun. Sizler dürüst olduğunuzu iddia ediyorsanız Hz Ömer adaletiyle yaşayın da o eleştridiğiniz insanlar da utansınlar.

  cevapla