CHP'li vekil, AK Partili Balta'nın ayağını ısırdı

CHP'li vekil, AK Partili Balta'nın ayağını ısırdı
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda, üçüncü maddenin gizli oylaması sırasında kavga çıktı.
Son güncelleme: 12.01.2017 / 17:12:26

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın milletvekillerinin sorularını yanıtlamasının ardından, üçüncü maddenin gizli oylamasına geçildi.

AK Parti milletvekilleri, oylama sırasında CHP'lilerin görüntü çekmemesi için kabinlerin ön tarafında durunca, CHP milletvekilleri buna tepki gösterdi.

Bunun üzerine başlayan tartışma, daha sonra yumruklaşmaya kadar varan kavgaya dönüştü. Kavga eden milletvekillerini araya giren arkadaşları ayırdı. Milletvekillerini divanın önünü boşaltmaları yönünde sık sık uyaran Başkanvekili Ahmet Aydın, ikazlarına uyulmaması üzerine oylama işlemini durdurdu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BALTA'YI AYAĞINDAN ISIRILDI

Meclis'te çıkan kavga sonrası, sosyal medya paylaşım sitesi Twitter'dan açıklamada bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Muharrem Balta, ayağından ısırıldığını belirtti. Kendisini CHP'li bir milletvekilinin ısırdığını söyleyen Balta, "TBMM de CHP li milletvekili tarafından ayağımdan ısırıldım.Arkadaşlar merak etmeyin bütün aşıları yaptırdım." sözlerini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM SALONDAN AYRILDI

Bu sırada salonda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti milletvekilleri ile birlikte salondan ayrıldı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kavganın yatışmaması üzerine oy zarflarının atıldığı kupaların güvenceye alınmasını isteyerek, birleşime ara verdi.

Bu sırada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, MHP sıralarının en önünde oturduğu görüldü.

Verilen arada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP sıralarına giderek, ön sırada oturan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve grup başkanvekilleriyle bir süre görüştü.

FATİH ŞAHİN'İN DE BURNU KIRILDI

Vekilller arasında çıkan kavgada AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin'in de burnu kırıldı.

BAŞBAKAN ZİYARET ETTİ

5. maddenin kabulünün ardından Başbakan Yıldırım ile TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan ve Mehmet Muş ile bazı AK Parti'li milletvekilleri de hastaneye gelerek Şahin'e "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  vatandaş

  ısırlan acilen tetenoz aşısı vurulmalı..!!

  cevapla
  • avatar
   Eyüboğlu

   Olur mu, acilen kuduz aşısı yaptırmalıdır.

 • avatar
  adem

  Arkadaşlar CHP li vekil AKP li vekilin ayağının altını öpecekmişti.Arbede olunca ısırmış.Yanlış anlamayın

  cevapla
 • avatar
  nana

  ey chp hoplasanda zıplasanda ok yaydan çıktı bu değişiklik olacak. dünkü gücünüzü zamanında pkk destekçisi olanlara gösterseydiniz ama sizin derdiniz başka geri kalan bir türkiye hayali. eski türkiyeye devam hayali. anla artık chp ok yaydan çıktı yeni türkiye tam yoluna devam edecek. eskisinden daha güçlü bir cumhuriyet olacağız.

  cevapla
 • avatar
  fizikopat_emre

  it gibi dalaşıyorlar...böyle milletvekilliği mi olur?bu şekilde mi temsil ediyorsunuz bizi?

  cevapla