Başbakan Yıldırım: Gerekirse ortak etkinlik yaparız

Başbakan Yıldırım: Gerekirse ortak etkinlik yaparız
Başbakan Binali Yıldırım, "MHP ile ortak bir referandum kampanyası olacak mı" sorusuna "Gerekirse ortak etkinlik yaparız" şeklinde cevapladı.
Son güncelleme: 18.02.2017 / 07:08:03

Başbakan Binali Yıldırım, Malta ziyareti kapsamında görüştüğü Malta Başbakanı Joseph Muscat ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Açıklamaları sırasında kendisine yöneltilen "MHP ile ortak bir referandum çalışması olacak mı" sorusunu cevaplayan Başbakan Yıldırım, "Gerekirse ortak bir etkinlik yapmayı değerlendiririz" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasından satırbaşları:

Malta'nın 15 Temmuz'dan sonra hükümetimize ve demokrasimize açıkça destek vermesini takdirle karşılıyoruz. Sayın Başbakanla mülteci sorununu ve Suriye'yi de ele aldık. Suriye'de ve Libya'da siyasi çözümlerin bulunup, istikrarın sağlanması gibi konuları ele aldık. Bu konuda müşterek olarak neler yapabileceğimizi de değerlendirdik.

AB ile Türkiye arasındaki mülteci anlaşması ve vize serbestliği ile ilgili bugün yaşanan sorunları da değerlendirdik. Bu konularda AB'nin yeni bir akış açısıyla daha hızlı hareket etmesi gerektiğini ifade ettik.ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN BEDELİNİ KKTC ÖDÜYOR​

Kıbrıs'ta bir süredir görüşmeler devam ediyor. Geçen gün Anastasias kapıyı vurup çıkmış, kriz oldu diye haberler çıktı. Sonrasında Anastasias, 'Ben sigara içmeye çıktım' dedi. Türkiye, her zaman çözümün yanındadır. Çözümsüzlüğün bedelini Türk tarafı ödüyor. Eminim ki burada bulunacak çözüm, güvenliği sağlayacak ve her iki tarafın adil eşit yönetişim hakkını da beraberinde getirecektir. Bu konuda AB'nin üzerine düşen görevler de vardır. Türkiye'nin 4 özgürlük dediği hususları da AB'nin güvence altına alması gerekiyor.,

TERÖRİSTLERE LOJİSTİK DESTEK VERMEK BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİLDİR

Türkiye 5 yıldır, 3 milyon göçmene ev sahipliği yapıyor. Onlarla aşını paylaşıyor, onlara eğitim veriyor. Başkaları sadece uzaktan bakıyor. Türkiye zorda olanlara yardım eden bir ülkedir. Ancak Türkiye aynı zamanda DEAŞ'la, PKK'yla, FETÖ'yle mücadele ediyor. Hangi Avrupa ülkesinde uçaklar meclisi bombaladı, silahsız insanlar acımasızca öldürüldü?

Basın özgürlüğü evrensel bir haktır. Genelde insanların görüşlerini ifade etmeleri evrensel bir haktır. Türkiye bir hukuk devletidir. Türkiye'de bu hakları herkes kullanıyor, kullanmaya devam edecektir. Basın özgürlüğü ayrı bir şey, basın özgürlüğü kisvesi altında teröre destek olmak farklı bir şey. Bir basın kartı alıp, teröristlere lojistik destek vermek basın özgürlüğü değildir.

GERÇEKLER TERS YÜZ EDİLİYOR

Gerçekler ters yüz edilip, Türkiye'de basına baskı varmış gibi bir sonuç çıkartılmaya çalışılıyor. AB üyeliği için 23 ve 24. fasılları AB açsın, ne söyleyeceklerse cevabını verelim. Hariçte gazel okumak olmaz. Bu fasıllar açılsın, biz bu konuyla ilgili ne varsa konuşmaya hazırız.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!