Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Kamera şakası mısın

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: Kamera şakası mısın
Bakan Soylu,''Kılıçdaroğlu 'Bunlar terörist olabilir ama bunların silahları yok' diyor. Kamera şakası mısın nesin ya, kamera şakası mısın sen" dedi.
Son güncelleme: 14.09.2017 / 09:32:29

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ATO Congresium'da, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin bir istişare ve ortak akıl partisi olduğunu ifade ederek, belediye başkanlarıyla yaptıkları istişare toplantılarının farklı bir nitelik taşıdığını söyledi.

"Eğer belediyeler tökezlerse AK Parti topallar." diyen Soylu, şöyle konuştu:

Eğer AK Parti topallarsa yine Allah muhafaza sadece 80 milyonun ümidi değil, etrafımızdaki coğrafyanın ümidi, adını, sanını, rengini bilmediğimiz insanların, mazlumların ümidi biter. 2019 sadece bir seçimin adı değildir. 2019 milletin tercihinin adıdır. Bu çok net ve açıktır.

Bulunduğunuz makamlar, benim İçişleri Bakanlığımın hiçbir önemi ve ehemmiyeti yoktur. Kurulduğu günden beri istikrar ve başarıyla getirilmiş bu büyük hareket sadece bu 18 yılın büyük hareketi değildir.

''BU SEÇİM DİĞERLERİNDEN FARKLI''

Soylu, 2019 seçimlerine sadece bir seçim kazanma gözüyle bakmamak gerektiğini, bu seçimin diğerlerinden çok farklı olduğunu vurguladı.

AK Parti'yi ilk kurulduğu günkü heyecanına, hizmet aşkına geri döndürmek gerektiğini dile getiren Soylu, hizmet sunma noktasında 10 yıl öncekinden daha iyi bir noktaya geldiklerini ifade etti.

Soylu, halkın terazisinin kuyumcu terazisi gibi olduğuna dikkati çekerek, "Bakışımızdan, yürüyüşümüzden, havamızdan, tevazumuzdan çocuklarımızın adımlarından, ayakkabılarımızdan her şey milletin notu içerisindedir. En zorlandığımız seçimlerin sonuçlarısınız siz.

''17-25 ARALIKTA BİZİ PRANGAYA VURMAK İSTEDİLER''

2014'teki mart seçimleri bizim için kolay seçimler olmadı, sebebi 17-25 Aralık'ta bizi prangaya vurmak istediler. Biz büyük bir cesaretle o seçimlerde hep birlikte kendi kişiliğimizi, ilgimizi, becerimizi, toplumsal itibarımızı, partimizin getirdiği itibarı ortaya koyarak iyi bir netice aldık." diye konuştu.

CHP'li bir milletvekilinin, terörle mücadelede kullanılan Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) operasyonuna ilişkin, haddini aşan ve güvenlik güçlerini inciten ifadeleri olduğunu söyleyen Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bu ifadelere koro halinde katıldığını söyledi.

Soylu, terörle mücadelede çok önemli bir noktaya geldiklerine dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, artık terörü yerinde ve bulunduğu noktada ortadan kaldırmaya yönelik bir strateji geliştirdiklerini ifade etti.

Terörle mücadelede teknolojik kabiliyeti geliştirmenin de çok önemli olduğuna işaret eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Terör örgütüne karşı üstünlüğümüzü en iyi noktaya getirebilecek bir takım adımlar atmak durumundaydık ve Allah'a şükürler olsun Türkiye ne günlerden ne günlere geldi. İnsansız hava uçaklarını İsrail'den istediğimiz günleri hatırlıyor musunuz? Tamirleri yaptıramadığımız günleri hatırlıyor musunuz?

JANDARMA, POLİS HER BİRİMİMİZ 24 SAAT ÇALIŞIYOR

Bu milletin bir evladı olarak övünebilirsiniz, gurur duyabilirsiniz ve onur duyabilirsiniz. Geçen yıl bu zamanlar iç güvenlik birimleri olarak söylüyorum havadan ancak yüz saatlik bir keşif, istihbarat ve gözetleme yapabiliyorduk. Şimdi söylemek istiyorum, jandarma, polis her bir birimimizi gece gündüz, 24 saat çalıştırarak bir noktaya getirdik.

Şimdi bilmenizi isterim ki o yüz saati bir gün içerisinde 2 bin 600 saate çıkarttık ve bu yeterli değil. Bilesiniz ki bu konuda iki ülkeden bir tanesiyiz biz.

Ülkenin içinde bulunduğu zorluklar sayesinde Türkiye'nin hem teknik kabiliyet hem de donanım açısından önemli bir avantaj kazandığına vurgu yapan Soylu, bu konuda daha işin başında olduklarını ve 2 bin 500 saatin de yeterli olmadığını belirtti.

''BİZİN AYDIN MUŞTU'MUZU NASIL ÖLDÜRDÜLER''

Dünyada bu kabiliyete sahip iki ülkeden birinin Türkiye olduğunu kaydeden Soylu, "Orada bir sivil kayıp söz konusu değil. Etkisiz hale getirilen kişilerin terörist olduğu, ortada piknik falan olmadığı, zaten yakalanan diğer teröristin kendi ifadesinde de bunu doğruladığını kamuoyuna birkaç kez anlattım." dedi.

Soylu, etkisiz hale getirilen kişilerin orada keşif yaptığına dikkati çekerek, "Adam diyor ki, 'Biz şu 4 tane teröristle orada buluşmaya gittik'. Buradan soruyorum, kamuoyunun da bilgilerine arz ediyorum, sizlere de soruyorum. Şehir içerisinde bir sivil vatandaşı infaz etmenin bilgisini, takibini, keşfini kim veriyor bu teröristlere?" ifadelerini kullandı.

"Sivil" denilen kişilerin, kaymakam, öğretmen ve belediye başkanı gibi kamu görevlilerini adım adım takip ederek, üst birimlerine bilgi verdiğini anlatan Soylu, şöyle konuştu:

''KAMERA ŞAKASI MISIN NESİN YA''

Bizim Aydın Muştu'muzu nasıl öldürdüler? Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı çıkacak, diyecek ki 'Bunlar terörist olabilir ama bunların silahları yok'. Kamera şakası mısın nesin ya, kamera şakası mısın sen? Sonra söylediği şu, 'Efendim bu teröristin belgesi olur mu?' Doğru gideceğim Kandil'den teröristin belgesini alacağım.

Biz de teröristin belgesi var Kılıçdaroğlu, senin dediğin gibi değil bizdeki teröristin belgesi.

On yıllardan beri her şehit cenazesine gittiğimde her jandarmanın, her polisin, her askerin tabutunun altına şu omzunu verdiğinde, 'La ilahe illallah Muhammedün Resulullah', beraber tevhit getirdiğimiz zaman bizde teröristin belgesi o şehitlerin cenazeleridir.

 

60 SANİYEDE 10 GÜNDEM

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  bilir

  ne kamera şakası bu kanı bozuk ülkenin başına gelmiş büyük kabuslardan biri bu densize ne kadar sözerseniz sözün az kalır

  cevapla
 • avatar
  nana

  teröriste destek olan ülkede ki tüm alçaklar teröristlerin kurşununa denk gelir inşaallh.

  cevapla
 • avatar
  kenges

  o teröristlerin belgesi 40 yıldır bu toprak ugruna verdiğimiz şehitlerimizdir.

  cevapla