Limon suyu ve sarımsak mucizesi!

Limon suyu ve sarımsak mucizesi!
Yapılan bir araştırmada, limonun kanser hücrelerini öldüren etken maddeleri sayesinde kemoterapiden 10 bin kat daha güçlü olduğunu ortaya koydu.
Son güncelleme: 12.08.2017 / 09:13:55

Bir çok erdemleriyle tanınır, ama en ilginç olanı tümör ve kistler üzerine olanıdır. Bu bitki her tür kanser tipine karşı kanıtlanmış bir çaredir. Bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı anti mikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu kabul ediliyor.

Bu bilginin alındığı kaynak gerçekten büyüleyici: Dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden birinden öğrenildiğine göre; 1970'ten beri 20'den fazla farklı laboratuar test etti ve sonuç olarak ; Limon ekstresinin 12 kanser tipinde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı! Bu kanserler içinde ; kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas kanserleri de var.

Kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatmada limon ağacı bileşenlerinin Adriamycin adlı bütün dünyada, genellikle kemoterapide kullanılan ilaçtan 10,000 kat daha iyi olduğu gösterildi. Daha da hayret verici olan; limon ekstreleri ile yapılan bu terapi; sadece kötü huylu kanser hücrelerini yok ediyor ve sağlıklı hücrelere hiçbir menfi etkisi bulunmuyor.

ABD ilaç firmaları karlarında büyük düşüşten korktukları için sır olarak saklıyorlar!

Manavlarda tezgahları süsleyen, suyundan limonata yapılan ve hayatın daha birçok alanında kullanılan limonun, içinde bulunan etken maddeler sayesinde kanser için de en iyi tedavi yöntemi olduğu belirtildi.

Dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden birinden edinilen bilgiye göre, 1970'ten beri 20'den fazla farklı laboratuvarda yapılan incelemede, limon ekstresinin 12 kanser tipinde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı. Bu kanserler arasında kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas kanserlerinin de bulunduğu açıklandı.

Anti depresan etkisi de var

Öte yandan, limon kabuklarında bulunan 'dlimonene' adlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. Limon kabuğunun aynı zamanda sinir sistemine olumlu etki yaptığı ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı kanıtlandı. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan polifenollerin kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü belirlendi.

Limonun, bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu da kabul ediliyor. Ayrıca yüksek tansiyonu dengeleyen meyvenin, stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi de bulunuyor.

Rus Tıp Dünyası

Özellikle Rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar veriyor. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren Rus tıp dünyası, bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor. Türkiye'deki bazı doktorlar da hastalarına bu formülü öneriyor.

Evinizde kendiniz yapabilirsiniz!

-2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu,

-40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan),

-Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz. Pet şişeler kullanmanız sakıncalıdır, cam kullanmanız tavsiye edilir.

Hazırlanışı

2 Litrelik kavanoz ya da pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alın.( dikkat: pazarda çok sulu diye sattıkları içine şırıngayla su enjekte ettikleri limonlardan olmasın!) Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde katmayın (şeker, tuz, tatlandırıcı vs ).

Yüzde yüz kanıtlanmış faydaları

1-Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2-Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.

3-Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4-Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5-Tüm romatizmal iltihabi önleyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.

6-Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7-Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

Kaynak:
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  halil

  Ben yeni yapttim aspirinde atim oylesoylediler

  cevapla
 • avatar
  asya asyanur

  cevapla
 • avatar
  Bir dost

  Merhba Arkadaşlar. Bende sizler gibi internetten öğrendim. Devamlı değişik kürler yapıyorum. Bu kür benimde ilgimi çekti ve yaptım. Bu gün bitirdim. Tam 23 gün içtim. Ben biraz fazlasını yaptım 2.5 lt limon suyu içine55 diş sarmısak koydum ve içerkende çok zevk alıyordum. Her gün saatimi kurup sabaha karşı aynı saate içtim ve yatmaya devam ettim. Ben şu anda herhangi bir tahlil yapmadım, lakın, şekerim sınırda, Tansiyon happını alıyorum ve kollestrolüm var. Su sıralar hiç ilaç almıyorum ve çok iyiyim. Yeni yılda kan tahlillerini yapacağım. Eminimki çok düzelme sağlanmış.

  cevapla
 • avatar
  ab ay

  icerken kokusundan icemedim diyen arkadas.bir bogum maydanozu kaynat ve suz ve limon suyunun icine dok,kokusunu aliyor sarimsagin

  cevapla
 • avatar
  songül erinç

  İçerken kokusunu ve tadını almadan nasıl içilir bu ya yaptım ilkk gün kustum...

  cevapla
  • avatar
   Hazal

   Bende kustum :( sanırım bizim mide kabul etmiyor

 • avatar
  Hüseyin Alaçamlı

  limon sarımsak karışımını kendim 6/7 senedir kış aylarında yapar kullanırım tüm tanıdıklarımada tavsiye ediyorum kalp rahatsızlıgı olan arkadaşa kendim yaptım içti tekrar doktora gittiginde hiç bir rahatsızlıgı kalmadıgını gördü sadece kalp için degil adeta gençlik iskiri diyebiliriz

  cevapla
 • avatar
  mehmet

  Ben bu mucizevi olan karışımı iki senedir yapıyor ve içiyorum.Herkeze de tavsiye ederim kesinlikle ve kesinlikle kullansınlar tamamen gençlik iksiri ve ben kalp krizi geçirdim çok memnunum.

  cevapla
 • avatar
  MEDSTYLE

  SARMISAĞIN SAÇ ÇIKARICI ÖZELLİĞİ BİZZAT TARAFIMDAN DENENMİŞTİR. EVET ÇIKARTIYOR. SAÇ OLMAYAN BÖLGEYE ÖZELLİKLE SAÇKIRANDA O BÖLGEYİ MORARTIP TAHRİŞ EDİNCEYE KADAR SÜRTTÜM. GERÇEKTEN İŞE YARADI.

  cevapla
 • avatar
  özgür

  değerli bilgiler için teşekkürler.birşey daha öğrenmek istiyorum.sarımsağın saç çıkarıcı özelliği olduğunu biliyorum.bu şekilde herhangi bir fayda gösterirmi ?teşekkürler

  cevapla