Saadet Partisi'nden SİHA açıklaması

Saadet Partisi'nden SİHA açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'SİHA'lar sivilleri vurdu' yalanı hakkında açıklama yaptı.
Son güncelleme: 13.09.2017 / 16:42:01

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'lar hakkındaki yalanına ilişkin açıklama yaptı.

Karamollaoğlu, "Hükümetin süratle Mecliste iktidardan ve muhalefetten meydana gelen bir komisyon oluşturarak bunu yerinde tespit etmesi mümkün. Bir yanlış yapılmışsa neden yanlış yapıldığı ortaya çıkarılır, yanlışlık yoksa da bütün kamuoyunu teskin edici bir açıklama yapılır." dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz darbe girişimiyle mücadelede adaletten taviz verilmemesi, hissiyatla hareket edilmemesi gerektiğini ifade etti.

CHP'li Tanrıkulu'nun SİHA açıklamasında yer alan iddialara değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Burada iki ayrı husus var. Bir hükümeti suçlama, iki SİHA'ların kullanılmasına karşı bir hava oluşturma. Böyle bir iddia sadece 'yalandı' diye hemen gözardı edilmemeli. SİHA'ların kullanılması aslında daha fazla kayba fırsat vermemek için yeri geldiği zaman bir zaruret. 

"BU KOMİSYON KURULUR, GİDİLİR VE ARAŞTIRILIR"

Sahada, arazide hareket eden güvenlik güçlerinin emniyetini sağlamak için önemli. Bir yerde bir yanlışlık yapılıyorsa o yanlış ille de SİHA'lardan meydana gelmez. Yanlış karar verenlerden, yanlış tespitte bulunanlardan meydana gelir. 

Böyle bir hadise varsa bunu abartıp, davul zurnayla belli bir istikamete sevketmektense hükümetin süratle Mecliste iktidardan ve muhalefetten meydana gelen bir komisyon oluşturarak, bunu yerinde tespit etmesi mümkün. 

Bu komisyon kurulur, gidilir ve araştırılır. Bir yanlış yapılmışsa neden yanlış yapıldığı ortaya çıkarılır. 

Eğer yanlışlık yoksa da bütün kamuoyunu teskin edici bir açıklama yapılır. Biz iktidarı da muhalefeti de sorumlu davranmaya davet ediyoruz."

 

60 Saniyede 10 Gündem

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  osman

  YA BİZ BU ADAMI ADAM SANIYORDUK YAZIKLAR OLSUN...GİT KILIÇDAROĞLUNUN KOYNUNA GİR BARİ.... HEPSİNİ GEBERTSİNLER İTLERİN... DAĞ BAŞINDA SEN BEN NİYE YOKUZ ....BİZ PİKNİĞE KELEŞLEMİ GİDİYOZ...BU DEVLETE VE MİLLETE HAKARETTİR... YAZIKLAR OLSUN SİZE TERÖRİST SEVİCİLER SİZİ...

  cevapla
 • avatar
  mutlu

  Hadi komisyonu kurduk. gittiler. Adamların işi gücü terör cenazesi olan adam ne diyecek. Silahları asker koymuş siviller gördük. o zaman Mollaoğlu ne diyeceğiz. Bu komisyondakilerin uzmanlığı ne olacak da anlayacaklar. Millet yararına bir yasa için çalışmamış adamlardan menfaat beklemek ahmaklıktır. Allah aşkına akıllı şeyler söyleyin. yoksa gidin başkası gelsin. MUHALEFET YOK ya. çocuk tiyatrosuna çevirdiniz.

  cevapla