"Türk malı otomobili her il yapmak istiyor"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil çalışmalarına ilişkin, "Türk malı otomobili her il yapmak istiyor. Aslında bu bizim için bir şeref" dedi.
Son güncelleme: 13.08.2017 / 09:52:06

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılışına katıldı.

Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada Aksaray'ın önemli bir turizm ve sanayi şehri olduğunu söyledi.

Kentte çok önemli sanayi şirketleri bulunduğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, açılışı yapılan okulun sanayi bölgesindeki yatırımcılara istihdam sağlayacağını aktardı.

Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak ''Güçlü oda, Güçlü borsa Güçlü üye'' prensipleri olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Güçlü üye demek güçlü ekonomi demektir. Şehrin ekonomisi güçlü olur. Şehrin ekonomisi güçlü olunca da Türkiye'nin ekonomisi güçlü olur. Paris ve Berlin'deki sanayi ve ticaret odaları nasıl hizmet veriyorsa Aksaray Sanayi ve Ticaret Odası da aynı standartlarda hizmet veriyor. 

Bundan dolayı kendilerini kutluyorum. Aksaray'ın geleceği parlak. Merkezi bir konumumuz var. Yatırım teşvikinde avantajlıyız. Pek çok yerli ve yabancı yatırımcı da bunun farkında. Hepsi buraya geliyor. Mercedes, Brisa, Sütaş, Colins burada. Turizmde de müthiş bir potansiyelimiz var."

YERLİ OTOMOBİLDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

Tüm kurumların birlikte çalışması durumunda birçok zorluğun kolayca aşılabileceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız yerli otomobille ilgili Türkiye'deki babayiğitleri arıyordu. Bunlarla görüşmenin son aşamasına geldik. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla yapmış olduğumuz çalışmada yarın belli bir noktaya gelmiş olacağız. Ondan sonra yatırımcıları, Cumhurbaşkanımıza takdim ettikten sonra özel sektörümüz kararını verecek. 

Tabii Türk malı otomobili her il yapmak istiyor. Aslında bu bizim için bir şeref. Aksaray'da bu illerden birisi. Bu kapsamda altyapı Aksaray'da var mı var, kültür var mı var. İnşallah son noktaya geldiğimizde hep beraber yatırımcı grubuna gidip Aksaray'ın avantajlarını anlatırız."

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Bjk

  Ben hala yapılmaz diyorum bu ülke ithal araçlardan %100 vergi alıyor kolay para varken niye uretsinki

  cevapla
  • avatar
   Kahtalı mıçı

   Adamın niyeti para olsa bu ülke şu an ayakta dururmuydu. Sizin gibi Avrupa meraklıları yüzünden olmaz tabi