MHP İstanbul adayı açıklandı

MHP İstanbul adayı açıklandı
2009 Yerel seçimlere hazırlıklarını tam hız devam ettiren MHP, Türkiye'nin en büyük ilini O'na teslim edecek. İşte MHP'nin İstanbul adayı.
Son güncelleme: 02.06.2015 / 02:16:12
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarını büyük ölçüde belirledi.

MHP'nin adayları şöyle;

İSTANBUL- Haluk Ulusoy (Futbol federasyonu eski başkanı)

ANKARA - Mansur Yavaş (Beypazarı Belediye Başkanı)

İZMİR - Musavvat Dervişoğlu (İl başkanı)

Eski Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a İstanbul için teklif götüren MHP'nin Türkiye'ye Avrupa üçüncülüğü kazandıran 'efsane' futbol adamından olumlu cevap aldığı öğrenildi.

ÇANKAYA'YA DA İDDİALI İSİM

Bu arada MHP, CHP'nin kalesi Çankaya'da ise iddialı bir isimle yarışa katılmayı planlıyor. MHP'nin Ankara'nın Çankaya ilçesinde ise DSP-MHP-ANAP koalisyon hükümetinin Başbakanlık Müsteşarı Füsun Koroğlu'nu aday göstermeyi düşündüğü öğrenildi.

ARALIK'TA LİSTE NETLEŞECEK

MHP'den aday olmak isteyenler için tanınan süre 14 Kasım Cuma günü dolarken, aday isimlerinin de Aralık ayının ortalarında netleşeceği belirtildi. Genel merkezde oluşturulan Ön Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirmeye alınmaya başlanan adaylar da "MHP'nin ilke, politika ve hedefleri ile uyumu, temsil kabiliyeti, yerel sorunlara ve çözümlerine ilişkin projeleri, eğitim durumu' gibi kriterler dikkate alınıyor.

ŞAİBESİZ TEMİZ ADAY

MHP özellikle adayın 'şaibesiz' bir geçmişe ve kişiliğe sahip olmasına büyük özen gösteriyor. Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlere iddialı hazırlanan ve tüm il ve ilçelerde seçime girmeyi planlayan MHP'de adaylar Ön Değerlendirme Komisyonu'nda yapılacak ilk değerlendirme sonunda Aralık ayında kamuoyuna açıklanacak. MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, çok adaylı yerlerde kamuoyu yoklamaları yapılacağını ve teşkilatların taleplerini dikkate alacaklarını belirterek, kadın adaylara da bu seçimlerde ağırlıklı yer vereceklerini söyledi.

Kaynak: Startejikboyut

Kaynak:
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  serhat

  gercekten guzel bır aday mhp yıne kendıne yakısanı yaptı yurekten desteklıyorum yozgatlı olarak yozgat ve cevre ılcelerınde mhp ıktıdarı olacagına ınanıyorum...

  cevapla
 • avatar
  ÖMER SAVAŞ

  ankaraya yağmur yağacak yağacak mansur beyle bereket yağacak inşallah hayirlisi olur ,

  cevapla
 • avatar
  NURETTİN

  nedim efendi kriz yok diyorsun 2001 yılını hatırlatıyorsun krize ne hacet akp varya hergün yeni bir krizle karşı karşıyasın sen kriz kolik olmuşun be gardaşım

  cevapla
 • avatar
  öztürk

  bence mhp beypazarinida akpye kaptiracak cünkü güvendiği mahsur bey ankaraya adayı devlet bahçeli bilmiyormu ankarayı alamayacağını ben idda ediyorum rahşan hanımıda aday yapsa kendiside olsa kazanamaz karşısında akp var

  cevapla
 • avatar
  safran

  kutluyorum m.h.p yi gerçekten dürüst şaibesiz ve geçmişleri başarı dolu insanları aday yapmışlar; ne denir "ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. işte mansur bey beypazarında yaptıkları ortada işte haluk ulusoy türkiye avrupa 3. lüğü ne denir oyum m.h.p nin allah yolunuzu açık etsin.

  cevapla
 • avatar
  isperihli

  Nihayet, Mansur Bey. MHP nihayet Ankara için Ankaralı (özünden) bir aday belirledi. Mansur Başkanın Beypazarı için yaptıklarını dünya biliyor. O nedenle artık İ.Melih'ten kurtulma zamanı. En az 100 oyumla Mansur Beyi destekliyorum... Ey Melih 1 ay oldu kaldırımları kaldırdın her yer yağmur çamur içinde hala yapmadın. Hem gereği yokken kaldırım değiştiriyorsun, hemde işi uzattıkça uzatıyorsun.. Yeter artık Melih yeter, o kaldırımlar ne öyle sanki mermer taşı gereği var mı bu kadar borçlu bir ülkenin böyle kaldırımlar yapması israf değil mi? Hem bir halt yedin hem de tamamlamıyorsun 1 aydır sallıyorsun, yağmur yağdı yürüyemiyoruz çamurdan...

  cevapla
 • avatar
  Hakan İBİLİ

  Değerlendirme zamanı geldi. Mhp nin adayları şaibesiz, dürüst ve başarılı. Allah yollarını açık etsin. Özellikle Ankara da pkk çizgisindeki Karayalçın ve sinsi saçma ve gösteriş meraklısı Gökçek başkan olmamalı. Ankaranın adayı Mansur YAVAŞ mutlaka seçilmeli ve desteklemeliyiz. Saygılarımla.

  cevapla
 • avatar
  nedim

  akp den ne farkınız var anlatın sn bahçeli 2001 krizinin hesabını verdide bizim mi haberimiz yok.

  cevapla