Serdar Ortaç: Hem Atatürk'ü hem Erdoğan'ı seviyorum

Serdar Ortaç: Hem Atatürk'ü hem Erdoğan'ı seviyorum
Serdar Ortaç, verdiği röportajda referandum kararına sevindiğini belirterek, "Hem Atatürk'ü hem Erdoğan'ı seviyorum" açıklamasında bulundu.
Son güncelleme: 22.04.2017 / 07:32:32

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, Cumhurbaşkanlığı sistemi referandumunda sandıktan 'evet' çıkmasının "Türkiye'ye artılar katacağını" belirtti.

Serdar Ortaç, 80 darbesini yaşayan bi insan olduğunu, yıllar sonra 15 Temmuz’da da bir darbe kalkışması olduğunu ama Türkiye'nin eskisi gibi olmadığını söyledi.

"HÜKÜMETİMİZ GÜÇLÜ, MUHALEFET DEĞİL"

Ortaç, "Ülkemizin başında güçlü bir lider var artık. Bu yüzden de bu kalkışma milletimizin de desteğiyle başarılı olmadı. Birlik içinde olmalıyız. Birleştirici olmalıyız. Siyasette şiir gibi, yumuşak bir dil kullanmalıyız.

Hükümetimiz güçlü, çalışkan ve çok akıllı politikalar yürütüyor. Ama ne yazık ki muhalefetimiz güçlü değil. Muhalif kesimler ülkeyi yönetenlere karşı önyargı içinde. Elle tuttulur bir sebepleri de yok. Sosyal medyada da neden muhalif olduğunu bilmeden, hükümete karşı olanlar var. Bu çok yanlış." 

"ERDOĞAN'DAN İYİSİ YOK"

Serdar Ortaç sözlerine şöyle devam etti: "Erdoğan'dan iyisi yok. Ben Erdoğan'ı sevemez miyim, bunda ne yanlış var? Bunu söylemeye çekinen kesimler var. Bu kesimleri de anlamakta güçlük çekiyorum.

Ben hem  Atatürk'ü hem de Erdoğan'ı seviyorum. Kendini Cumhuriyetçi olarak tanımlayan kesimlere soruyorum, bunun neresi yanlış?"

"MUHALEFET İLE KONUŞULMUYOR"

Bu sistemin eskiye göre ülkemize çok artılar getireceğini belirten Serdar Ortaç, "Muhalefetle hiçbir konuda konuşamıyorsun ki. Sayın Cumhurbaşkanı aklı başında herkesle konuşan biri. Sanatçıların dertlerini, problemlerini dinleyen biri. Muhalefeti mi dinlemeyecek?

Ama muhalefet ne yazık ki konuşmaya açık değil. Her şeye muhalefet ederek bir yere varılmaz. Ülkedeki kutuplaştırmayı devam ettiriyorlar.

İzledikleri bu politakayı değiştirmesi gerekiyor. Daha yumuşak ve kucaklayıcı bir dil kullanmak ülkemizin geleceği için çok önemli." diye konuştu.

"1.5 MİLYON SEÇMENİN HEPSİNE Mİ HATA YAPILDI?"

Ortaç, son olarak CHP'nin YSK'ya itirazını eleştirerek, "CHP bu seçimde gitmeseydi sonraki seçim giderdi YSK'ya. Mutlaka gitmek için bir sebep bulurlardı.

'Evet' ve 'hayır' oyları arasında 1.5 milyona yakın oy farkı var. 1.5 milyona yakın seçmenin hepsine aynı anda sandık hatası mı yapılmış da 'evet' oyu vermiş? Bu olabilir mi? Mantıklı değil.

Ben de oy kullandım Sarıyer'de. Oy kullandığım yerde her şey tıkır tıkır işliyordu.

Sürekli hükümetin her önerisine karşı gelerek muhalefet ederse ülkede huzur kalmaz. Bu alışkanlıklardan artık kurtulmalı muhalefetimiz." dedi.

 

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Seliii

  Senin gibi sanatçılar çoğalsın inşallah💙ver mehteri verrrrr siyonuzme hizmet eden sebatay ermeni pakklı mason gavurlardan bıktık

  cevapla
 • avatar
  nana

  helal olsun serdar beye. adam dediğin böyle olur. zaten sanatını sesini de çok beğeniyoruz. kaliteli insandan kaliteli düşünce söz çıkar.

  cevapla