'Onur Yazarı' Füruzan

'Onur Yazarı' Füruzan
"1968-40 Yıl Önce, 40 Yıl Sonra" temasıyla bu yıl kapılarını 27. kez açacak olan İstanbul Kitap Fuarı'nın "Onur Yazarı" Füruzan olarak belirlendi
.

Kültür Fuarları'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 27. İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından, 1-9 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuarın ana teması ve "Onur Yazarı"nı belirledi.

Alınan karar uyarınca yazar "Füruzan", İstanbul Kitap Fuarı'nın "Onur Yazarı" olacak. Fuar süresince Füruzan'ın edebi kişiliği, eserleri üzerine söyleşi ve panellerin yer aldığı etkinlikler düzenlenecek.

Ana teması "1968-40 Yıl Önce, 40 Yıl Sonra" olarak belirlenen fuarda bu tema çerçevesinde yurt dışından yazar ve konuklar davet edilecek, yurt içinde ve yurt dışında 68 hareketinin ruhu ve bugüne yansımaları üzerine etkinlikler düzenlenecek. Dönemin edebiyat, sinema, sanat ve kültür hayatına katkıları ele alınacak.

İstanbul Kitap Fuarı, yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, ARTİST 2008/18. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Kaynak:
YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!