HDP'li Mithat Sancar: Sandık güvenliğinden endişeliyiz

HDP'li Mithat Sancar: Sandık güvenliğinden endişeliyiz
"Hayır" çalışması yapan HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, "Seçim ve sandıkların güvenliğinden endişeliyiz" dedi.
Son güncelleme: 27.03.2017 / 09:23:51

Mardin'in Derik İlçesi'nde referandum çalışması kapsamında esnafı ziyaret eden HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, "Seçim güvenliğinden endişeliyiz. Sandıkların güvenliğinden de, seçim çalışmalarının düzgün yürütülmesinden de endişeliyiz" dedi.

Mardin'in Derik ilçesine referandum çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret eden HDP milletvekili Mithat Sancar, İl Başkanı Ali Aslan ve Derik ilçe Başkanı Salih Tekin ile parti yöneticileri 'Hayır' broşürlerini dağıttı.

Esnafa oylarına sahip çıkması konusunda uyarılarda bulunan HDP'li Sancar, referandumda sandıklardan "Hayır" çıkacağına inandığını belirterek, şöyle dedi:

"Burada normal, olağan ortam yok. Herhangi bir seçim şartları da yok. Gördüğünüz gibi her tarafta güvenlik görevlileri, çalışmaları da zorlukla yürütebiliyoruz. Ancak, milletvekilleri geldiğinde biraz rahat hareket edebiliyoruz. Burada seçim, sandıkların güvenliğinden, seçim çalışmalarının düzgün yürütülmesinden endişeliyiz, ama elimizden geleni yapacağız.

Özellikle köy, sandık birleştirmeler konusunda ciddi kaygılarımız var. Orada seçimlere üsulsuzluk karıştırılacağı konusunda ciddi şüphelerimiz var. Bunu engellemek için de uğraşacağız. Bütün gücümüzle bu referandumda 'hayır' çıkması için uğraşacağız"

HDP'NİN USULSÜZLÜĞÜ KANITLANMIŞTI

7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerinde HDP'nin oy usulsüzlüğü yaptığını kanıtlayan görüntüler sosyal medyada paylaşılmış, söz konusu sandıklar hakkında tutanak tutulmuştu.

 

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  vatandaş

  hdp liler 2 sn dürüst olamıyorlar..!!delikanlı olun biraz.!!hep aynı zirzopluk,milleti kendileri gibi zannediyolar.!!

  cevapla
 • avatar
  Alperen

  Eee tabiki endiselenirlwr artık oy calamayacaklar devlet şimdi seçimlerin güvenliğini sağlamaya başladı

  cevapla