Yandex.Metrica
Anasayfam YapFavorilere EkleHaber Bandı EkleReklamİletişim

Dumanlı'nın avukatları polislerle tartıştı! Cemaat sosyal bir tiranlıktır! Nuh Gönültaş Türkiye'ye döndü mü? Prof. Dr. Erol GökaDeğerler eğitimi ve Müslümanlar
Fethullah Gülen'e Açık Mektup
Fethullah Gülen'e Açık Mektup
8 Haziran 2010 Salı 13:35
Güncellenme Tarihi 18 Aralık 2014 Perşembe 11:25
Yazarımız Ahmet Özcan, Gazze katliamı sonrası ABD'den açıklama yapan Fethullah Gülen'e bir açık mektup yazdı. İlginize sunuyoruz:

Muhterem hocam,

Nazım Hikmet, Kuvayi Milliye destanı’nda Kartallı Kazım’ın dramatik öyküsünü anlatır. Milli Mücadeleye katılmıştır Kartallı bahçıvan Kazım, sıradan biridir. Ona bir gün görev verilir, Bir İngiliz ajanını vuracaktır. Kazım, yüreklidir, inanmıştır, kendini feda etmeye hazırdır. Ama adam öldürmek…İşte bu zordur. Ama görev kesindir, Kazım zorda olsa öldürür ajanı.

Nazım o güzel dizeleriyle anlatır bunu..

“…Demek istediğim,
böyle günlerde bile, böyle bir adamı bile bu çeşit öldürüp
ortalık duruldukta, yıllarca sonra mehtaba baktığın vakit
üzüntü çekmemek için,
ya insanlarda yürek dediğin taştan olacak,
yahut da dehşetli namuslu olacak yüreğin,
Kâzım'ınki taştan değildi çok şükür,
fakat namuslu.
Ne malûm? dersen :
Dövüştü pir aşkına,
yaralandı birkaç kere
ve saire.
Ve kavga bittiği zaman
ne çiftlik sahibi oldu, ne apartıman.
Kavgadan önce Kartal'da bahçıvandı,
kavgadan sonra Kartal'da bahçıvan...”

Muhterem hocam, Nazım Hikmet, bu dizeleriyle şunu anlatır bize, Öyle günler olur ki; tarlasında çalışan karıncayı bile incitmemiş sıradan bir insan adam öldürür. Ardından dava bitince döner tarlasına. Kaldığı yerden devam eder hayatına..dava adamlığı budur. Ne çiftlik sahibi kılar ne apartıman. Ve yıllar sonra mehtaba bakıp oturup ağlamaz ben ne yaptım diye. Çünkü onun davası çok büyüktür. Öldürdüğü kişi bir ‘adam’, yaptığı ise ‘katillik’ değildir zira.

Rahmetli annem anlatırdı, çocukken Ramazan aylarında Hasankale’ye köye giderlermiş. Orada muhterem pederinizin sohbetlerini dinlemiş birkaç defa. Hayal meyal hatırlardı. Sizinde aynı yaşlarda küçük bir çocuk olarak babanızın dizi dibinde, o anlatırken sessizce ağladığınızı söylerdi. Hafızası bu sahneyi hiç unutmamıştı.

Geçen gün fatih camiinde şehit cenazelerimizi kaldırırken bir yaşlı kadın ilişti gözüme. Kenara bir köşeye çökmüş, sessizce ağlıyordu. Kalabalıklarla, sloganlarla, nutuklarla hiç ilgilenmiyordu. Gözlerini sadece ayyıldızlı, kelimeitevhidli ve Filistinli bayraklarla sarılmış o güzel tabutlara dikmişti. Baktım o yaşlı, yoksul ve yorgun yüzüne, hiçbir yıkılmışlık yoktu, mağduriyet ve perişanlıktan eser yoktu. Son derece mağrur bir hüzündü gözyaşlarından akan. Peki niye ağlıyor acaba diye düşündüm. Bu onurlu ve cesur yüz, bu başı dik kartal gözler neden yaş döküyor?

Dün son şehidimizi uğurlarken gelen bir telefon sizin açıklamanızdan bahsetti. Daha ilk cümleleri duyarken aklıma bu soru geldi tekrar. Ve devamını dinlemeden kendi kendime konuşmaya başladım. O güzel yaşlı annemiz kaderimize ağlıyordu. Değiştirmek için çaba gösterdiğimiz yüz yıllık esaretimize göz yaşı döküyordu. Rehinelerimizi ve cesetlerimizi 24 saat içinde alabilmeyi zafer addedecek kadar derin bir rehine ilişkileri ağının kaderimiz olmasına ağlıyordu. Sandalyeyle İsrail komandosu kovalayıp altına kaçırtan O güzel çocukların, o 19 yaşındaki Furkan’ın cesaretinin ve kararlılığının devletimizde, ordumuzda, büyüklerimizde, ulu şahsiyetlerimizde neden olmadığını kavrayamayışına ağlıyordu. Bu cehaletinin kendi suçu olabilme ihtimaline ağlıyordu. Sizin 10 yaşından beri ağlayan gözlerinizin bu şehitler için ağlayamama ihtimaline ağlıyordu.

Diyorum ki hocam, şu kahpe saldırı vallahi büyük bir rahmet bizim için. Çok yönlü bir muhasebe ve büyük bir değişim için hepimizi test eden kritik bir imtihan. Devleti, Arap rejimlerini, batıyı, milletimizin farklı unsurlarını, batı ve doğu halklarını, sıradan Yahudileri, hristiyanları, diğer inançtan toplumları yani tüm insanlığı bir elekten geçirecek bu süreç. Hepimiz bir birimize hesap vereceğiz Allahtan önce.

Ve diyorum ki hocam, bu iş sandığımızdan da büyük. Bu esaret, bu rehine ilişkileri, bu küresel tezgah, bildiklerimizin de ötesinde çok girift kurgulanmış…

Ama sorun şu hocam, bazılarımız diyor ki, ‘gerçek bu kardeşim, bunu kabul edelim, gerçekçi olalım. rasyonel olalım. Hamasete, taşkınlığa, otoritelere kafa tutmaya kalkmayalım. Var olan gerçeklik içerisinde çok uzun vadeli, sessiz, derinden gidelim. Önemli köşeleri tutalım. Adamlarımızı her yere yerleştirelim. O büyük güne kadar karda yürüyüp iz belli etmeyelim, bazılarımız farklı kılıklara bürünsün, düşmanı şaşırtsın, onlara benzesin, bazılarımız o güne kadar hep düşmandan yana görünsün. Böyle böyle çalışalım. Hatta diğerleri gibi küçük değil büyük düşünelim. Şu Osmanlı haritası bile bize dar gelsin. Bizzat dünyanın merkezini ele geçirelim. Ama yavaş, sakin, sessiz ve derinden….böyle diyorlar hocam.

Başka bazıları da bunlara çok kızıyor. Takiyeyle iman yan yana durmaz diyor. Takiye bir süre sonra yol olur diyor. Kimlik ve kişilik olur diyor. Rehineler düşman askerlerin arasına sızarak kurtarılmaz diyor. Ağlamadan, dillerimiz dolaşmadan, şafaktan utanmayıp utandırmadan aşkı konuşalım diyor. Ruhumuzun içine kar yağar anamızdan doğduğumuz geceden beri diyor. heybemizi emektar makinalara yükleriz fikirlerimizi tıfıl vinçlere diyor biz koşu bittikten sonrada koşan atlarız diyor..diyor da diyor..

Ben de acizane diyorum ki hocam, insan neye inanıyorsa odur. Düşmanın gücüne inanıyorsan düşmanın güçlüdür. Kendi zayıflığından eminsen zayıfsındır. Rehin olduğunu düşünüyorsan rehin, aciz olduğunu söylüyorsan acizsindir.

Ve diyorum ki hocam, çok çok büyük hedefler, çok çok önemli amaçlar, çok çok gizli niyetler, çok çok derin yürüyüşler…çok çok açık yalanların çok çok utanmazca söylenmiş kılıflarından ibarettir. Kendimizi kandırmayalım güzel kardeşlerim, çocuklarımızı da zehirlemeyelim diyorum. Hayat, yaptığımız bilinçli tercihlerden ibarettir. Kimimiz açık, cesur ve net konuşur, kimimiz haindir, kalleştir, işbirlikçidir ve bunu saklamayı yol edinmiştir. Bazılarımız tüccar karakterlidir hayatı bir pazarlık ve kazanma-kaybetme oyunu olarak görür, bazılarımız asker ruhludur her şeye yenme-yenilme savaşı olarak bakar. Bir kısmımız sanatçı ruhludur güzel ve çirkini ayırt etmekle geçer hayatı, bir kısmımız köledir efendisinden aferin almaktır tüm gayreti..diyorum.

İster 6 milyar insan, ister 200 devlet, ister binlerce kavim, onlarca din ,yüzlerce mezhep olalım, insanın sadece iki yolu vardır diyorum hocam, ya adamdır ya değil…Allah, yani, o İsrail askerlerinin de Allahı olan, o sizin yanınıza da gelen veya haber gönderen askerlerin de, o Irak’ta, Afganistan’da çocukları bombalayan askerlerinde, o Auswictte Yahudi yakan askerlerinde Allah’ı olan mutlak irade, diyor ki hocam, “dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir, asıl hayat ebedi olanıdır.” Ve diyor ki hocam, onları çok güçlü ve yenilmez sanırsın, oysa onların düzeni bir örümcek ağı gibidir. Ve diyor ki hocam, Allahtan başka korkulacak, itaat edilecek, saygı duyulacak, güvenilecek ve inanılacak ciddi bir şey yoktur.sakın yolunuzu şaşırmayın, kendiniz seçilmiş zannedip başkalarına iftira atmayın, aşağılamayın, dışlamayın yani Yahudileşmeyin.

Son olarak muhterem hocam, diyorlar ki Fethullah Gülen Hocaefendi hazretleri, şöyle böyle demiş..Savaş halinde düşmanın işine yarayacak laflar etmiş. Tek vücut olmuş insanları bölecek, parçalayacak, eylem sahipleri hakkında istifham yaratıp kafaları bulandıracak sözler söylemiş, o büyük amaçları için o dünyayı kurtarmak için yaptığı faaliyetler uğruna Türkiyeyi ve Arap dünyasını feda etmiş. İlerde bir gün kendisinin bu derin vizyonunu anlayıp affederler ümidiyle bugünü hiçe saymış..

Onlara dedim ki hocam, annemin uzaktan da olsa çocukluk hatırası olan bu muhterem hocam, böyle bir şey yapmamıştır. Maksadı bu değildir, onun piri Kürd Said, benim pirim olan Kuşçubaşı Eşrefin adamıdır. Onun faaliyetleri doğunun haysiyet davasının büyük örgütü olan Teşkilatı Mahsusa’nın devamıdır. Onun, ince ruhu düşmana prim vermez. O zeki irade, yıkılmakta olana selam göndermez. O kararlı ve inanmış dava adamı yolunu şaşırıp takiyeyi yol edinmez.

Bana çok kızdılar hocam. Yanlık düşünüyorsun dediler. Zaten kaç gündür hep yanlış bakıyorsun deyip durmaktalar. Ne olursun hocam, beni aydınlatınız. Biz kartallı kazım soyundanız hocam, ne yaparsak taştan bir kalple değil, namuslu bir yürekle yaparız. Sonra bahçemizde işimize döneriz. Bu kafayla ne çiftlik sahibi olacağız ne apartıman, bari kalplerimizi rahatlat hocam..şakirtlerini de aydınlat, onlara da söyle, de ki, bir kez olsun kendi aklınızla kendi kalbinizle düşünün. Bir kez olsun haysiyetiniz hizmetlerinizin önüne geçsin, bir kez olsun insan gibi davranın, bir kez olsun robotluğu bırakıp canlı varlık tepkileri verin. Ben kendimden sorumluyum sizde kendinizden. ben fareli köy kavalcısı sizde fare değilsiniz. Bir defada olsa şahsiyetlerinizle kendi başınıza yüreğinizin götürdüğü yere gidin.

Sevgili hocam, sizden bir cevap istiyorum. Beni o cenazedeki yaşlı annemiz gibi ağlatmayın. Ben de sizin gibi çok hassas bir insanım. Nolursunuz hocam bir cevap verin. I.Meşrutiyet kavgasında Fuad Paşa’nın Namık kemal için, “onu bir ağacın dalına asıp altında ağlamak istiyorum” dediği gibi, sizde İHH’cıları asıp altında ağlamak istiyorsanız söyleyin o zaman, o yaşlı annemizi de alıp gelelim pensilvanyadaki çiftliğinizde bir ağacın altına oturup hep birlikte bu zalim kaderimize ağlayalım.Rehineleri kurtarmak yerine kendi esaretimizin yasını tutalım.

Ellerinizden öper, hürmet ederim hocam..

ahmetozcan1@yahoo.com

Bu haber 36,292 kez okundu.

Dumanlı'nın avukatları polislerle tartıştı!18 Aralık 2014 12:15
14 Aralık'ta gerçekleşen paralel yapı operasyonunda gözaltına alınan Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca Çağlayan Adliyesine getirildi.
Hayatının maçına 'hırsız' engeli18 Aralık 2014 12:15
İngiliz boksör Anthony Crolla, komşusunun evine hırsızlık için giren kişileri yakalamaya çalışırken, kafasına aldığı darbenin ardından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Bonzai bu sefer trafoda öldürdü18 Aralık 2014 12:05
Adana'da eroin bağımlısı olduğu ve son zamanlarda bonzai kullandığı iddia edilen genç, uyuşturucu almak için girdiği trafoda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.
4 teröriste ağırlaştırılmış müebbet talebi18 Aralık 2014 12:03
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 uzman çavuşun kaçırılmasıyla ilgili biri tutuklu 4 terör örgütü mensubu hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
Hırsızı içtiği çay yakalattı18 Aralık 2014 11:39
Adana'da bağış ve bahşiş kutularını çalan 21 yaşındaki Rojhad Önder, bir işyerinde çay içtiği bardakta bıraktığı parmak izinin incelenmesi sonucu yakalandı.
Maden ve inşaat denetimine taze kan18 Aralık 2014 11:28
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı 50 maden mühendisi, 25 inşaat mühendisi ve 25 sosyal branştan olmak üzere 100 iş müfettişi yardımcısı alacak.
Kablosuz modem kullanıcıları dikkat!18 Aralık 2014 11:23
ZyXEL Türkiye İş geliştirme ve Ürün Müdürü Şamil Doğan, güvenli İnternet kullanımına dair ipuçlarını açıkladı.
Buz: "Yine kazanmak istiyoruz"18 Aralık 2014 11:21
Gençlerbirliği Teknik Direktörü İrfan Buz, kırmızı-karalı kulübün ismi gibi bir kadro yapısına sahip olduğunu, bu nedenle de kupa maçı ya da sakatlıklar nedeniyle değil, "kulüp karakteri" gereği genç futbolcularla maçlarda mücadele ettiklerini söyledi.
Buna ev demeye bin şahit ister!18 Aralık 2014 11:21
Manisa'nın Yunusemre ilçesinde 6 kişinin yaşadığı evden 6 traktör dolusu çöp çıktı.
Nuh Gönültaş Türkiye'ye döndü mü?18 Aralık 2014 11:20
Bugün gazetesi yazarı Nuh Gönültaş, Türkiye'ye dönerek ifade vereceğini söyledi.
Sürücüler dikkat! Cezalar başladı18 Aralık 2014 11:14
Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde, yapılan kış lastiği uygulaması denetiminde, 4 araca 519’ar lira para cezası kesildi.
Doğu'da soğuk hava18 Aralık 2014 11:11
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 9 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
Yıldırım'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a beddua ve hakaret
Hayatının maçına 'hırsız' engeli
Dumanlı'nın avukatları polislerle tartıştı!
Avon'a şok rüşvet cezası!
Putin: En kötü iki yılda düze çıkarız
Pandev, golleri attı listeden çıkarıldı
Bonzai bu sefer trafoda öldürdü
İlaçlara "soğuk zincir" uyarısı
FIFA sıralaması açıklandı! Dibe vurduk
FIFA'da sular durulmuyor
4 teröriste ağırlaştırılmış müebbet talebi
İngiltere'de Kur’an yırtmaya komik ceza
Kayahan rekor kırdı
Özcan Deniz'den sevgili açıklaması
Cemaat sosyal bir tiranlıktır!
Dolar-Ruble savaşı Türkiye'yi de vurdu
"Dünyanın en pahalı bitkisi" millileştirildi
İstanbul’da mevsimlerden edebiyat
Menajeri açıkladı! G.Saray'da ilk ayrılık
Cübbeli Ahmet'ten Cumhurbaşkanlığı Sarayı açıklaması
Milli ciritçi yeni rekor peşinde
Kamu kurumlarında plaket ve hediye yasaklandı
Hırsızı içtiği çay yakalattı
116 Boko Haram militanı öldürüldü
IŞİD, 47 IŞİD'li teröristi gözaltına aldı
İşte yeni yabancı sınırlaması!
Bu hafta 7 film vizyona girecek
Kozalaktan gelen şifa
Maden ve inşaat denetimine taze kan
Kablosuz modem kullanıcıları dikkat!
ABD'nin ünlü firmasına rüşvet cezası
Buna ev demeye bin şahit ister!
Buz: "Yine kazanmak istiyoruz"
Nuh Gönültaş Türkiye'ye döndü mü?
ASELSAN, AB’nin "Ar-Ge Karnesi"ne girdi
Almanya'nın beşte biri yoksulluktan etkilendi
Fitch'ten Türk bankalarına ilişkin açıklama
Bir aylık bebek emzirilirken yaşamını yitirdi
Sürücüler dikkat! Cezalar başladı
Doğu'da soğuk hava
Emenike Bolt'a meydan okudu!
‘8 köy IŞİD’in elinden alındı’
Cinayetin sırrı 5 ay sonra çözüldü
Nijerya'da 54 askere idam kararı!
MHK, topyekün istifa etsin
"Alo 181"e şikayet edilene 13 milyon lira ceza
Futbolda haftanın programı
Onların aşkı engel tanımadı
"Kim Jong" artık sinemalarda değil!
Narkotim "torbacı"lara göz açtırmıyor
Süper Lig'de 14. haftanın perdesi açılıyor
Paralel deşifre oldu, yeni tehlike...
İstanbullular dikkat! 3 gün elektrik yok
Savcı sorguda Dumanlı'ya ne sordu?
Barajların yüzde 52,94'ü doldu
İsrail askerlerinden mülteci kampına baskın
540.000 euro trafik cezası
Mustafa Sarıgül'den 'ölüm tehdidi' açıklaması
Rusya'dan şok iddia! ABD'nin parmağı...
Türkiye'ye dev bir ortaklık daha!
50 yıl sonra ateşkes
Yılın aşk bombası!
Emrah, yine milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı
Caner'e teşhis konuldu
CHP'li Nazlıaka'ya suç duyurusu!
Chelsea'den Hazard'a 65 milyon euro
Fikret Orman'dan takıma yasak!
Paralel suç ortaklığının ilanı!
Borsa güne yükselişle başladı
İşte Diego Ribas için 2015 planı
Deniz Seki: Çıkmazsam burada çürürüm
Sow'dan Diego'ya yakın markaj!
Sarıgül'den bomba iddiaya jet yanıt!
'İç çamaşırı bombacısı' CIA muhbiri çıktı
İsrail Gazzeli balıkçılara ateş açtı
Dumanlı’dan Emniyet çıkışı şov!
Süper Lig'e bir yıldız daha geliyor
İstanbul'da barajların yüzde 52,94'ü doldu
2015’te emekli memur ne kadar kazanacak?
Muslera'ya dev talip
İdamından 70 yıl sonra suçsuz bulundu!
Hayatının maçına 'hırsız' engeli
Alex'in Aziz Yıldırım'dan son isteği
Mısır'da askeri uçak düştü
Beşiktaş 18 yaşındaki Furkan'a emanet!
Facebook'ta bu tuzağa sakın düşmeyin!
Haluk Koç’un danışmanı Baha Ülgen de açıktan atanmış!
ABD'den Filistin için kritik açıklama
İkinci tahşiye vakası!
Kartal: O da artık bir şey yapsın
Ünlü sanatçı: Lütfen et yemeyin
Trabzonspor'dan iki bomba transfer!
Emrah'tan dudak uçuklatan anlaşma
Filistin tasarısı BM'ye sunuldu
İçinde yolcu olan otobüsü ateşe verdiler
Hindistan'da OnePlus One yasaklandı
İstanbullular dikkat! 3 ilçede elektrik kesintisi
Siirt 2017'de havalimanına kavuşacak
“Evleri değiş tokuş ettik”
İstanbul'da elektrik kesintisi