TSK ve ÖSO, Ayn Dakna'da PYD'li teröristleri vuruyor

TSK ve ÖSO, Ayn Dakna'da PYD'li teröristleri vuruyor
ÖSO'nun PYD'li teröristlerle Ayn Dakna bölgesinde çatışması sürerken, TSK ise sınırdan fırtına obüsleriyle muhaliflere destek veriyor.
Son güncelleme: 18.07.2017 / 12:02:12

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu ile terör örgütü PKK'nın Suriye kolu ve ABD destekli PYD, arasında Afrin'e yakın bölgelerde şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Halep'in Ayn Dakna bölgesinde ÖSO ve PYD'li teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

OBÜSLERLE BOMBALANIYOR

TSK ise sınırdan fırtına obüsleriyle terör örgütü PYD mevzilerini bombalıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin top atışlarıyla vurduğu noktalardan dumanlar yükseliyor.

AZEZ VE TEL RIF'AT ARASINDA

ÖSO ile PYD çatışması yaşanan bölge, Azez ve Tel Rıf'at arasında bulunuyor.

PKK'LI TERÖRİST YAKALANDI

Ayn Dakna bölgesinde yaşanan çatışmalarda PYD'li bir çocuk terörist, ÖSO tarafından yakalandı.

ÖSO KONTROLÜNDEYDİ, PYD İŞGAL ETTİ

Ayn Dakna bölgesi ÖSO kontrolünde iken terör örgütü PYD'nin Esed rejimi destekli saldırısı sonrası boşaltılmıştı. Bölge, saldırının ardından terör örgütü PYD'nin kontrolüne geçmişti.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  veli

  Bırakın ırkçılık yapmayı. Kimse kendisini boşuna yormasın. Hiçbir ırkın bir diğer ırka üstünlüğü yoktur. Üstünlük arıyorsanız, takvadadır, Allah indindedir. Allah'ın dinine, İslam'a hizmet etmektedir. Bir diğer ölçü de şudur ki, bir toplum farklı dinlere mensup şahıslardan oluşabilir. Ama o ülkede yaşamını sürdürüyorsa o ülkenin kurallarına uymak zorundadır. Aksi halde ne olur? Nankör olur, zalim olur, münafık olur... Ola ola terörist olur. Derken vatan haini olur. Ve bu ülke topraklarında gözü olanlarla, veya da daha başka hesapları olanlarla iş birliği yapmaya başlar. Farkında olmadan onların tuzağına düşer. Farkına vardığında da iş işten geçer. Bu süreç maşa olmayı gerektiren bir süreçtir. Öyle de oluyor zaten. Çünkü o kanala bir girdiniz mi arkası gelir. Oyunu fark edip de kendinizi kurtarmaya çalışırsanız da sizi size bırakmazlar. En iyisi hiç mi hiç bulaşmamak. Genelde duygusal yoğunluğa sahip insanları kurban olarak seçerler. Bunun için Kur'an'ın emir ve nehiylerinin dışına çıkmamak çok önemlidir. Biz bilmeyiz Allah bilir demeliyiz. Ama işin içine nefis ve şeytan karışıyor ve bakıyorsunuz herkes ırkçı olmuş, herkes Kürtçü ve Türkçü olmuş. Ondan sonra ver elini Pasilvanya'ya. Ver elini ABD’nin, AB’nin, İsrail’in, İngiltere’nin, Vatikan’ın gizli servislerine. Yaaa, işte böyle. Aman dikkat. Dikkat el aman. Olmasın sonra halimiz yaman.

  cevapla
 • avatar
  hasan

  Hep destek tam destek.7/24 pyd yok edilmeli.kesinlikle ara verilmemeli.

  cevapla
 • avatar
  milletin ta kendisi

  Yakinda PKK denilen katil ve serseri takimi zorla askere aldigi bu kucuk canlarin hesabini tek tek gebererek verecek. ABD nin yosmasi olmuslar hala ozgurluk diyor beyinsizler

  cevapla
 • avatar
  aalet

  bu bölgeler ışıd elindeyken bayağı rahat ve müsterihtiniz...ayrıca öso dediğiniz kuelemanları çoğu hırsı kaçaçı serseri takım değilmi? TSk nın verdiği ağır silahları IŞID esatan guruh değil mi? siz bunlara ne kadar güveniyorsunuz?

  cevapla
 • avatar
  memo can

  ırkçı kürt düşmanları amaç kürtleri yurdundan edip arfin araplaştırmak içerde tc nin yaptıgını kürt halkı hiçbir zaman unutmayacak kobani serhildanı gibi afrin serhildanı yakındır gerilla dağlarda halk da şehir de olacak sabır tükenmekte

  cevapla
  • avatar
   15 Temmuz

   Ne diyon ula memo....Türkiye orada bir ırkın değil mazlumun yanında...Şu an bu yazınla suç işliyorsun...Hendeklere gömülenler mi yapacak bu işi...Bu yüce millet 15 Temmuz ruhuyla ne yapar onu sen düşün...Klavye silahşörlüğü yapma...

  • avatar
   HALİL

   he he hewal he