Topçu: Erdoğan'ın koltuğuna Kutsi Barış oturacaktı

Topçu: Erdoğan'ın koltuğuna Kutsi Barış oturacaktı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, darbe girişimi başarılı olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koltuğuna o gece kimin oturacağını açıkladı.
Son güncelleme: 12.01.2017 / 08:26:02

Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ve muhabirleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yalçın Topçu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadığı bir olayı ilk kez anlattı. 

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı Muhsin Kutsi Barış'ın, Külliye'ye girip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koltuğuna oturup fotoğraf çektireceğini söyledi.

Topçu, "Tuğrul Bey'i aradım, 'Devlet Bey'i alalım Külliye'ye gidelim' dedim. Ulaşamadık." sözleriyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ulaşmak istediğini anlattı.

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittiğini belirten Topçu, bugüne kadar bilinmeyen ayrıntıyı böyle açıkladı:

"Tuğrul Bey'i (Türkeş) aradım, "Devlet Bey'i (Bahçeli) alalım Külliye'ye gidelim" dedim. Ulaşamadık. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittim. Sonradan "Şahsi mesele değil" diyen Muhafız Alay Komutanı Muhsin Kutsi Barış'ın yanına gittik. 

Bize "Sizin şahsınızla alakalı değil bu iş" diyor. Orada bütün dert ve dava şu, Külliye'nin içine girecekler güya... 

Orada kim var? Ben varım, Ankara Valisi var, o günkü Emniyet Genel Müdürü var, Ankara Emniyet Müdürü, Genel Sekreter Yardımcılarından Metin Bey ve Nadir Bey var. Bizi yere yatıracaklar, kelepçe takacaklar elimize, ayağımıza. Arkadaş da orada resim çekilecek, Cumhurbaşkanının koltuğunda. Bitti olay."

O gece Cumhurbaşkanlığında çalışanların gözlerinde yılgınlık görmediğini belirten Topçu, vatandaşların tanklara elleriyle "dur" dediğini kaydetti.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  tasoren

  ALLAH korusun sonumuz ne olurdu o zaman

  cevapla
 • avatar
  Yakup

  Selam olsun güzellerin güzeli Fatihin torunu Tarıkbin ziyadın torunu olan Sayın CUMHUR BAŞKANIM RECEP TAYİP ERDOĞANA köpek ve çakal sürüleri hep ürmeye devam etsin biz yolumuza Allahın izniyle devam ediyoruz çakalların haşhaşilerin sonu geldi son çırpınışları zafer yakın Allahın izniyle selam olsun bu güzel cennet vatanımın asil milletine çakallar ürsede bu kervan devam ediyor çakalların görevi ürmek ısırmak olur bizim görevimiz ise insanlıga hizmet etmekdir insanlara faydalı olmaktır.

  cevapla