Şehit Erenin son sözü: Komutanım yere yatın

Şehit Erenin son sözü: Komutanım yere yatın
Trabzon Maçka'da PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün son anlarını amcası anlattı.
Son güncelleme: 12.08.2017 / 22:53:48

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında dün bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan 16 yaşındaki Eren Bülbül’ün amcası Murat Bülbül, yeğeninin vefatı dolayısıyla büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Bülbül, "Biz 10 kardeşiz ve hepimiz bu ülke için şehit olmaya hazırız. Bu toprakları bu kalleşlere bırakmayız." ifadesini kullandı.

O HALDE BİLE 'KOMUTANIM YERE YATIN' DEMİŞ

Ülkesine, milletine bağlı insanlar olduklarını vurgulayan Bülbül, "Eren, güvenlik güçlerimize yardımcı olmak istemiş. Görmüş teröristleri ve ‘buradalar’ demiş. O halde bile 'komutanım yere yatın.' demiş ama maalesef kaybettik." diye konuştu.

Bülbül, ağlayıp o kalleşleri sevindirmeyeceklerine belirterek, şöyle devam etti:

"Hepimiz bu topraklar için ölmeye hazırız. Bu ülke kolay kazanılmadı. Bunlara hangi ülkeler yardım ediyorsa onlara lanet olsun. Bu kalleşleri burada barındırmayacağız. Birşeyler yapıp bunları buradan çıkartmamız lazım." 

Bülbül, yetkililerden, teröristlere bölgede yardım ve yataklık yapanları bulmalarını istedi.

Bülbül, yeğeninin futbolu çok sevdiğine işaret ederek, "Fanatik Trabzonsporluydu. Ülkesini çok seviyordu, ülke uğruna, onlara yardımcı olmak amacıyla da çocuğumuzu kaybettik." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!