Multinet'in sahibi ve Boydak FETÖ'den tutuklandı

Multinet'in sahibi ve Boydak FETÖ'den tutuklandı
Multinet şirketinin sahibi Yusuf Ziya Gündüz, Şevket Başevin, Bekir ve Sami Boydak'ın da bulunduğu iş adamları FETÖ üyeliğinden tutuklandı.
Son güncelleme: 11.01.2017 / 19:36:20

FETÖ'nün finansal yapılanmasına ilişkin himmet topladığı, terörizme finansman sağladığı iddiasıyla nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan yemek kartı devi Multinet şirketinin sahibi Yusuf Ziya Gündüz ile Şevket Başev'in de aralarında bulunduğu 42 şüpheli iş adamı FETÖ üyeliği suçundan tutuklandı.

Habertürk'te yer alan habere göre 13 şüpheli adli kontrol uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

60 İŞ ADAMI TUTUKLANDI

Öte yandan mahkemeye sevk edilen 110 iş adamından 60'ı tutuklandı.

Tutuklananlar arasında Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ın oğlu Mahmut Sami Boydak ile kardeşi Bekir Boydak da var.

Fethullahçı Terör Örgütü'ne finansman sağladığı ve himmet topladığı iddiasıyla gözaltına alınan iş adamlarından 60'ı tutuklanırken 50'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Multinet Up haberle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Dünyanın 17 ülkesinde 50 yılı aşkın sektör deneyimine sahip uluslararası Up Group’un bir iştiraki olan Multinet Up, ülkemizin önde gelen yeni nesil bir finansal teknoloji ve hizmet şirketidir. Türkiye’nin gündeminde yer alan bir soruşturma çerçevesinde, şirketimizin bilgilerine başvurulmuş ve şeffaflıkla paylaşılmıştır.

Soruşturmanın derinliği nedeni ile, bu aşamada konu yargı sürecine intikal etmiş olup, adli süreçte takip edilmektedir. Multinet Up olarak Türk adaletine olan güvenimiz sonsuz, bilgi paylaşımımız tamdır. Kamu kurumları ve özel sektör şirketlerinden oluşan 21.000’e yakın müşterisi, kafe, restoran, market ve mağazalar ile akaryakıt istasyonlarını kapsayan 35.000’e yakın üye işyeri, 1.000.000’dan fazla kart kullanıcısı olan Multinet Up’ın adalet önünde veremeyeceği hesabı yoktur.

Multinet Up, tüm çalışanları ile birlikte müşteri ve üye işyerlerine kesintisiz olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Up Group her zaman olduğu gibi Multinet Up’ın maddi, manevi yanındadır ve sürecin etkin yönetilmesi için de tam destek sağlamaktadır. Bu adli sürecin en kısa sürede netliğe kavuşturulması en büyük temennimizdir.

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    nazmi uçkan

    neden bu iş adamlarının isimleri haberde yok.............?

    cevapla