Kamuda ‘Temiz kâğıdı’ alana işe iade kapısı açılıyor

Kamuda ‘Temiz kâğıdı’ alana işe iade kapısı açılıyor
FETÖ operasyonları kapsamında kamudan ihraç edilenler, OHAL Komisyonu'nundan temiz kâğıdı aldığı taktirde işe iade edilecek.
Son güncelleme: 21.03.2017 / 06:15:07

FETÖ operasyonları kapsamında bugüne kadar 97 bin kişi kamudan ihraç edilirken, gözler "temiz kâğıdı" için tek merci olacak OHAL Komisyonu'na çevrildi.

Başbakan Binali Yıldırım, OHAL Komisyonu'nun çalışmalarının hızlandırılması için talimat verdi. 

Komisyon'a 7 üye ataması bu hafta içinde yapılacak, ihraç edilen kamu personelinin talepleri 16 Nisan'dan önce alınmaya başlanacak. 

Komisyondan temiz kâğıdı alan işe iade edilecek. İstihbarat birimleri de dahil tüm kurumların Komisyon'un istediği belgeleri verme zorunluluğu var. 

Kaynak: Sabah
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  ali

  ahmet yılmaz fetöcülerin atılmasına kimsenin itirazı olamaz. ama fetönün en etkili olduğu yer zaten istihbarat değil miydi? adamlar fetöcü olmaynları fetöcü diye fişelemişler. yüzlerce adam var fetöcülerin iftiraları ile atılan. ihbar eden fetöcü komisyondaki adam fetöcü bunlar önce garibanları ihraç ediyorlar sonra bakıyorsun kendileri de ihraç olmuş elbette bu sapıkların yaptığı yanlış işler temizlenmeli. böyle masum insanların dönmesini engellemekle o şehidleri öldürmenin arasında ne fark var? yanlışlığın düzeltilmesi niye zorunuza gidiyor? sen fetö düşmanı olduğun halde bir gözünü kapat düşün bir fetöcü hainin iftirasıyla insan içine çıkamadığını. onun için genelleme yapma masumların günahına girme ahiretini batırısın. 17 25 aralıktan önce bile fetöyle mücadele edip 15 temmuzda direnen insanlar var atılanların içinde. fetö militanları hem bu dünyada hem öbür dünyada çekecek cezasını.

  cevapla
 • avatar
  ahmet yılmaz

  Bunlar zaten istihbari belgelere dayanılarak işten atılmadı mı geri almak da ne demek. Akıllanmadık mı? O kadar şehidin, gazinin kanları-duaları nolacak.Tekrar aynı şeyleri yapmaları mı isteniyor. Buna tam anlamıyla ahmaklık denir.

  cevapla
  • avatar
   ramazan tayyip

   ahmedciğim referandum için ağza bal çalınıyor, sonrası ALLAH kerim...