'Kahraman' tişörtlü FETÖ şüphelisi yakını gözaltında

'Kahraman' tişörtlü FETÖ şüphelisi yakını gözaltında
Duruşmaya "Kahraman" yazılı tişörtle girmek isteyen FETÖ şüphelisi yakını gözaltına alındı.
Son güncelleme: 17.07.2017 / 23:50:06

Ankara'da üzerinde "Hero (Kahraman)" yazılı tişörtle, Polatlı darbe davasının görüldüğü Sincan Cezaevindeki duruşma salonuna girmek isteyen bir sanık yakını gözaltına alındı.

Polatlı'daki darbe girişimine ilişkin 330 sanıklı davanın görülmesine, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki duruşma salonunda başlandı.

GÖZALTINA ALINDI

Duruşmayı izlemek isteyen sanık yakınları, güvenlik kontrolünün ardından salona alındı. Güvenlik güçleri, üzerinde "Hero (Kahraman)" yazılı tişörtle salona girmek isteyen Emirhan B'yi gözaltına aldı. 

Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı ekiplerince alınıp polise teslim edilen Emirhan B, Polatlı davasında yargılanan amcası eski astsubay Halil İbrahim B'nin duruşmasını izlemek için mahkemeye geldiğini, bir mağazadan satın aldığı tişörtün üstündeki yazının ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi.

Üniversite öğrencisi olduğunu belirten Emirhan B, ifade işlemleri için Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

ÖNCE SUİKAST TİMİ SANIĞI GİYMİŞTİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 13 Temmuz'da görülen duruşmaya, sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde İngilizce "hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtle girmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal'ın "Sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde 'hero' yani 'kahraman' yazan tişörtle mahkeme salonuna gelmiş. Burada kahraman yok. Burada devlete meydan okuma var. Bu tişörtün çıkartılmasını talep ediyoruz" şeklinde itirazı üzerinde taraf avukatları arasında tartışma yaşanmış, mahkeme heyeti, tartışmalara ve duruşma ortamının bozulmasına yol açması nedeniyle sanığın üzerindeki tişörtün değiştirilerek salona getirilmesine oy birliğiyle karar vermişti.

Sonra sanığın duruşmaya katılmaktan vazgeçtiğini belirtmesi üzerine sanık Güçlü, duruşma salonundan cezaevine götürülmüştü.

14 Haziran'da ise Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, FETÖ/PDY ve diğer terör örgütü mensubu tutukluların kamuoyunu ve davaları etkilemeye yönelik mesaj içerikli kıyafetlerinin toplatılmasına ilişkin, tüm Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına genelge gönderilmişti.

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Demirhan

  Tek tip mahkum kıyafetinde de yine tshirt giydirilsinler ve üzerinde Türk Halkı Hainlere Pabuç Bırakmadı yazsın. Ayaklarında ucuz terlikler olsun.

  cevapla
  • avatar
   shwerwood

   traitor ingilizce olarak yazılışıdır vatan hainliğinin . be densizler be kendini bilmezler sizin yeriniz yok bu ülke topraklarında , defolun gidin kime uşaklık yapıyorsanız orada yaşayın ama bi dakka önce bu ülkeye yaptıklarınızın hesabını bi verin önce şehitlerimizin öcünü bi alalım gazilerimiz sizlerden hesap sorsun İNŞAALLAH. ondan sonra sizden arta kalanlar varsa gitsin nerede uşaklık yapıyorsa oraya gitsin.

 • avatar
  Notnull

  Harbiden beyinlerini pensilvanya yönetiyor.! İdam hak oldu artık şehitlerimiz ile resmen alay ediyorlar gazilerimiz bunları gördükçe sürekli lanet okuyorlar , yahu ben vatanımı seviyorum ! Biz vatanımızı SEVİYORUZ ! Artik bunu o boş kafalariniza sokunuzzZZZ...... Bu diyarlar size yar olmaZ !!!

  cevapla
 • avatar
  bilir

  bunları idam etmedikçe asla bitmez

  cevapla