HDP/PKK mitingine otobüs gönderen Belediye'ye şok

HDP/PKK mitingine otobüs gönderen Belediye'ye şok
CHP ile HDP'nin İstanbul Kartal'da ortak düzenlediği mitinge otobüs gönderen Şişli Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

CHP ile HDP'nin İstanbul Kartal'da ortak düzenlediği mitinge CHP'li Şişli Belediyesi'nin otobüs tahsis ettiği ortaya çıktı. 

Terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganların atıldığı mitinge katılımcıları taşıyan otobüsün resimlerinin sosyal medyada yayımlanmasıyla büyük tepki oluştu. 

Şişli Belediyesi'nin dördü resmi plaklaı olmak üzere toplam 8 otobüsle terör mitingine insan taşıdığı öğrenildi.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Pazar günü İstanbul'da gerçekleştirilen PKK/HDP mitingine 8 otobüs gönderen Şişli Belediye hakkında suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. 

Şişli'de ikamet eden bir grup vatandaş "siyah plakalı araçlar hiçbir özel göreve gönderilemezken terör mitingine kim tarafından nasıl görevlendirildi. Sorumluların hesap vermesi için suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

SORUMLULAR HAKKINDA SORUŞTURMA ÖNERGESİ

Terör mitingine otobüs gönderen sorumlulardan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karabulut ve Gazeteci Uğur Dündar'ın yeğeni Ulaştırma Hizmetleri Sorumlusu Murat Dündar hakkında Şişli Belediye Meclisi'nde soruşturma açtırmak için önerge verilecek.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!