FETÖ sanığı: Çok şaşkınım

FETÖ sanığı: Çok şaşkınım
FETÖ sanığı Öner, hakkındaki suçlamaları reddederek, "Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Çok şaşkınım. Cuma günü tahliye olurum diye bekliyordum" dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri  Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik dava kapsamında 76 "mahrem sorumlu"  ile 81 askeri personelin yargılandığı davaya, sanık savunmalarıyla devam edildi.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki  salonda görülen duruşmaya, sanıklar, avukatları ve yakınları ile Başbakanlık ve  Milli Savunma Bakanlığı avukatları katıldı.

Örgütün Hava Kuvvetlerine yönelik mahrem yapılanmasında öğretmen  olarak faaliyet yürüttüğü belirtilen sanık Murat Öner, savunmasında iddiaları  reddederek, 4. Ana Jet Üs Komutanlığının nerede olduğunu dahi bilmediğini iddia  etti.

Örgütsel manada ya da gerçek anlamda hiç öğretmenlik yapmadığını öne  süren Öner, iddianamede belirtilen mali işlerin kariyer olarak ilgi alanı  olmadığını söyledi.

"ÇOK ŞAŞKINIM"

Hayatı boyunca FETÖ, Gülen cemaati, hizmet hareketi olarak anılan bu  yapıya mensup kimseyi tanımadığını, toplantılarına katılmadığını öne süren Öner,  lise döneminde gittiği dershanenin FETÖ ile irtibatlı olabileceğini söyledi.

Öner'in, hakkındaki suçlamaları reddederek, "Bir yanlışlık olduğunu  düşünüyorum. Çok şaşkınım. Cuma günü tahliye olurum diye bekliyordum." demesi  üzerine Başkan Sarıdoğan, "Herkes şaşkın burada zaten." karşılığını verdi.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!