Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Arapça eğitim' talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Arapça eğitim' talimatı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı sonrasında, üniversiteler Arapça eğitim açabilmek için sıraya girdi.
Son güncelleme: 12.01.2017 / 18:37:06

Ülkede bulunan Arap öğrencilerin eğitim alması amacıyla açılan okulların yanı sıra İstanbul'daki bazı üniversitelerde de giderek artan Arapça eğitimi ihtiyacını karşılamak için, ilahiyat, ekonomi, İslami finans, siyasal bilgiler ve uluslararası ilişkiler bu dilde eğitim vermeye başladı.
 
Bu çerçevede, Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından İstanbul Üniversitesi, 2013 yılında lisansüstü düzeyde Arapça eğitim veren İslami Bilimler Bölümü'nü açtı. Bölüme gerekli şartları taşıyan tüm Arap ve Türk öğrenciler başvurabiliyor.
 
ARAP ÖĞRENCİLERE, ARAPÇA EĞİTİM
 
İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü kurucularından Yrd. Doç. Dr. Abdullah Trabzon, bu bölümün İslam hukuku dersini Arapça öğretmenin yanı sıra, Türkiye'deki Arap öğrencilere de eğitim imkanı sunma hedefi taşıdığını dile getirdi.

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    ax111

    Yerinde, zamanında, miktarınca verilmiş bir karar. Erdoğan sadece Başkomutan değil; aynı zamanda Başekonomist, Başlider, Başadam. İnanın böyle, mübalağa etmiyorum. Kimse kusura bakmasın ama gerçekten ama gerçekten Atatürk'ü geçti. Şartları, şartlara göre yapılanları ve yapılmayanları artılarıyla eksileriyle ortaya koyduğunuz zaman her şey kendiliğinden ortaya çıkıyor. Zamanında Atatürk'e karşı çıkanlar, diktatörlükle suçlayanlar olduğu gibi bugün de Erdoğan'a karşı çıkan, diktatörlükle suçlayanlar eksik değil. Türkiye'de böyle bir kader var. II. Abdülhamid Han, Atatürk, Menderes, Özal ve bugün Erdoğan aynı kaderi paylaşıyorlar. Hepsi de diktatörlükle suçlandı, hepsi de suikasta uğradı, hepsi de ama olumlu ama olumsuz dînî taraflarıyla eleştirildiler. Hepsinin kıymeti de öldükten sonra anlaşıldı. Sen misin Türkiye için çalışan?

    cevapla