Bombalı keleşli piknik

Bombalı keleşli piknik
Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan SİHA'larla Hakkari'de yapılan operasyonda öldürülen PKK'lıların yanında el bombaları ve kalaşnikof bulundu.
Son güncelleme: 13.09.2017 / 14:06:14

Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile 31 Ağustos günü Hakkari Oğul köyü kırsalında yapılan başarılı operasyonda, aralarında sözde yöneticilerin de olduğu PKK bölücü terör örgütü üyeleri etkisiz hale getirilmişti.

Operasyonun ardından önce HDP, ardından ise CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, SİHA’larla ilgili skandal ifadeler kullanarak, sivillerin öldürüldüğünü iddia etmişti. 

CHP’nin ‘piknik yapan siviller’ olarak lanse ettiği PKK işbirlikçilerinden Mehmet Temel, teröristlerle birlikte etkisiz hale getirilirken, İbrahim Sak, İsmail Aydın ve Musa Tarhan ise yaralandı. 

Taburcu olan Tarhan ve Sak, ‘terör örgütü üyesi olmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Musa Tarhan’ın oğlunun PKK kamplarında eğitim alıp Suriye’ye geçtiği ve burada öldürüldüğü öğrenilirken, ölen Mehmet Temel’in babası Mustafa Temel’in de ‘terör örgütü üyeliği’nden cezaevinde olduğu anlaşıldı. İsmail Aydın ise ağır yaralı olduğu için hastanede tedavi görmeye devam ediyor.

ŞEHİTLERİN KATİLİ

Sözkonusu 4 kişinin Kanireş Çeşmesi bölgesinde PKK’lı 4 teröristle toplantı halinde oldukları biliniyor. Güvenlik güçleri operasyonun ardından inceleme yapmak üzere olay yerine intikal etti. 2 teröristin yaralı olarak kaçtığı belirlenirken, 2 terörist ise ölü olarak ele geçirildi. 

Yapılan otopsi sonucunda öldürülen teröristlerin bölge sorumlusu ‘Piro Amed’ kod adlı Abdullah Sönmez (Lice doğumlu) ile ‘Cemal’ (Hakkari doğumlu) kod adlı terörist olduğu anlaşıldı. 

Piro Amed, Oğul köyü kırsalında Özel Harekat Polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar ile Çukurca yolu üzerinde Piyade Yüzbaşı Murat Üçöz’ün şehit edilmesi olaylarının baş faili.

BOMBALI ARAÇ BULUNDU

‘Leşker’ diye adlandırılan kıyafeti giyen Piro Amed ve Cemal kod adlı teröristlerin yanında el bombaları kalaşnikof marka tüfekler bulundu. 

Teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölge Hakkari merkeze yaklaşık 30 kilometre mesafede. Yöre halkı, sözkonusu bölgenin ‘pikniğe’ uygun olmadığını, normal bir vatandaşın orada pikniğe gidemeyeceği belirtiyor. 

Güvenlik güçleri, olay yerinde Hakkari’den çalındığı anlaşılan bir de araç buldu. Araçta ele geçirilen bomba malzemelerinin ‘kullanıma hazır’ durumda olması dikkat çekti.

 

60 Saniyede 10 Gündem

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  sokrates

  HDP piyasadan kalktı, yerini chp doldurmaya çalışıyor. Maşallah hdp yi aratmıyor. Bunu hdp liler bile söylemezdi herhalde.

  cevapla
 • avatar
  aleksandır

  bunlar zaten beraber geberemedik diye üzülüyordur kesin. darısı kıllıoğlunun başına

  cevapla
 • avatar
  vatandaş

  bir vatandaş olarak chp nin başta müdürü olmak üzere %98 ni dağdaki terörst elebaşı ları karayılan ve fetö elebaşısından hiçbir farkları yok olarak görüyorum.!!Allah c.c bunların tamamın kahhar ismi şerifine hürmeten hem bu dünyada hem öbür dünyada kahr-ı perişan eylesin.AMİN.

  cevapla
 • avatar
  Halil

  Resmen Chpkk lilar vatan dusmani..memlekete birhayirlari yok..ulkemizin unundeki enbuyuk engeldirler..Pkk sevicileri sizi..

  cevapla
 • avatar
  Erdo Baba

  yok canım kedidir kedi, Söyleyen CeHePe olunca normal..! doktor kendi haline bırakın dedi onları...

  cevapla