Mehdi Eker: Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'da yürümeliydi

Mehdi Eker: Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'da yürümeliydi
Star gazetesinden Pınar Işık Aldor'un sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker küresel ve bölgesel gelişmeleri yorumladı.
Son güncelleme: 19.06.2017 / 20:47:05

Türkiye’nin çevresinde, küresel ve bölgesel güçlerin vesayet mücadelesi milyonlarca insanın canına mal oldu, milyonlarcasını da yurdundan kopardı. 1. Dünya Savaşı’nın ardından yaşanan bölgesel dizaynın bir benzerini yaşıyoruz.

Irak, Suriye’de iç savaş ve istikrarsızlık, Mısır’da darbe, Yemen’de savaş, Türkiye’de devlete sızmış hain bir çetenin darbe girişimi ve en son Katar krizi...

Tüm bu gelişmelerin Türkiye’yi de etkilememesine imkân yok. Star Gazetesinden Pınar Işık Ardor’un sorularını yanıtlayan AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, “Batı Dünyası’nın kendi arasında çıkardığı bir savaş var 2. Dünya savaşı.  2. Dünya Savaşı AB projesiyle bitirildi.

Fakat 1. Dünya savaşında İslam dünyasıyla da bir savaş vardı yani Osmanlı ile. O henüz tamamlanmış değil son gelişmelerden gördüğümüz kadarıyla.  Yani bu savaş sürüyor. Ortadoğu’da harita çalışmaları sürüyor.” dedi.

MEHDİ EKER: AMERİKA'DA KURULU DÜZEN BAŞKA KONUŞUYOR

Katar Krizinde Türkiye’nin insani yardım ve diplomatik girişimlerinin ardından Amerika’dan da itidal çağrısı geldi. Bunun ne anlama geldiği sorusunu, “Amerika’da Devlet ile Başkan arasındaki itilaf kamuoyuna yansıdı. Dışişleri Bakanlığı devletin müesses nizamıdır.

O kurulu düzen başka bir şey söylüyor. Katar ile ilgili olan yaptırımların abartılmaması üzerine net ve açık mesajlar veriyor. Trump ise twitterda başka bir şey söyledi. Biz umuyoruz ki akıl selim galip gelir. Türkiye bu konuda çok çaba sarf ediyor. Türkiye diplomatik çabalarını sonuna kadar sürdürüyor.” diye yanıtladı.

MEHDİ EKER: TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÇÖKERTİLMEK İSTENMİŞTİR

Avrupa Birliği’nin terörle mücadele konusundaki çifte standardı için, “Suriye’deki, Irak’taki yangını Türkiye çıkarmadı fakat o yangının alevleri bana geliyor benim canımı yakıyor.” diyen Mehdi Eker, terörle mücadeledeki kararlılığı vurgulayarak “AK Parti olarak bir bilgi aldığımız anda bunun gereğini anında yapıyoruz.

Yani siyasi ayak diyorlar ya AK Parti mücadelesi zaten bununla. Bizim için onkolojik bir mücadeledir bu çünkü bizim varlığımıza kast edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti çökertilmek istenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef olduğu herkesin malumudur. Kendi nefsimize yöneltilmiş olan tehlikeyi gördüğümüz yerde   gereğini yaparız.

Adalete teslim ederiz, içimizden de atarız. Bunu zaten yapıyoruz. Kılıçdaroğlu söylesin mesela. Kendine baksın yani kendi içine. Bazı isimlere gelirsek. O yargının sorunu. Yargı kendi içinde uygulamaları ile ilgili hukuk dışı veya vicdanları rahatsız eden bir şey varsa onu kendi içinde çözer.” ifadelerini kullandı.

MEHDİ EKER: KILIÇDAROĞLU’NUN 15 TEMMUZ’DA YÜRÜMESİ LAZIMDI

MİT Tırları davasında devlete ait mahrem bilgileri askeri ve siyasi casusluk amacıyla firari gazeteci Can Dündar’a veren Enis Berberoğlu tutuklandı. CHP bu tutuklamanın ardından yollara düştü. CHP’nin yürüyüşü ile ilgili yorumu sorulan Eker, “Sn. Cumhurbaşkanımızda Sn. Başbakan da Demirel’in sözüne atıf yaptılar.

'Yollar yürümekle aşılmaz' diye. Doğrusu yürüyüş esnasında başladığı fotoğraf çok enteresan. Halka yaslanmayan halk dışından güçlerden medet uman bir yaklaşımın tezahürü bu. Sn. Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’da yürümesi lazımdı. Eğer yürüyecekse o zaman yürümeliydi. Adalet yargıda aranır, asfaltta aranmaz.

Eğer demokratik eylemse bu bırakması daha doğru olur. Adalet kararını eleştirebilirsiniz ama bunu tanımamak eylemler yapmak doğru değildir.” yorumunda bulundu.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Demir

  15 Temmuz sürecinde hiçbir siyasetçi 15 Temmuzda yürüyemedi. FETÖ ile mücadele eden HALK vardı. Bu yüzden hiçbir siyasetçi birbirine laf etme uğraşmasın. O gece mecliste olan birlik ve beraberliği korumamız lazım. Kürdistan devleti için referandum var. İsrail-Güney Kıbrıs-Yunanistan doğalgaz hattı için antlaşma yaptı. Biz birbirimizle uğraşmaya devam edelim.

  cevapla
 • avatar
  Murat

  Adam yürüdü hakkını yemeyin, tankların üzerine değil de yanından yürüdü gitti..

  cevapla
 • avatar
  erknKRZN

  Kilicdaroglu 15 temmezda yurumeliydi diyosunuz peki siz neden yurumediniz siz neden evlerinizden cikmadiniz kilicdaroglu yurumeliyse sizin o gece olmeniz gerekirdi sozde iktidara yapilan bir saldiri siz neyin kafasini yasiyosunuz soylediklerini az dusunun oyle konusun lutfen konustuklarinizi yorumlayabilen bir kesim var emin olun!!

  cevapla
  • avatar
   Barış Deniz

   Ben Ak partili biri olarak kılıçdaroğlunun yaptığı adalet yürüyüşünü ve izlediği yolu doğru buluyorum. Artık kandırılma olayından da bıktık,mahkeme de dosyası olanlar bilir verilen yanlış kararların haddi hesabı yok.Yazık bu millete artık beyninizi kiraya vermeyi bırakın çünkü kiraya verdiğiniz kişiler daimi kandırılıyor.Bir kez olsun kendi aklınla düşün. Bende sol partiyi sevmem liberalizm ama işe particilik olarak bakmamak lazım.Silkelen kendine gel ey halkım.PKK,fetö,tatö hepsinden nefret ediyorum.sonuna kadar Mücadele edelim istiyorum.Ama Ak parti gerçekten çizmeyi aşıyor. Son kez uyarıyorum Allahın sana verdigi Beynini kullan

  • avatar
   bilir

   sen kılıçdaroğnınıumdur ne haltır o adamım gerçek yüzünü gör sen körsem millet ne yapsın kılıçdaroğlu günlük kiralık veler gibi kullan at hatta orkid gibi anlatabildim mi