Hürriyet'ten FETÖ'süz ''suikast'' operasyonu

Hürriyet'ten FETÖ'süz ''suikast'' operasyonu
FETÖ'cü Mevlüt Mert Altıntaş'ın ablası ile konuşan Hürriyet, Seher Ö.'nün FETÖ'yü aklayan sözlerine geniş yer ayrıldı.
Son güncelleme: 27.12.2016 / 08:25:23

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastini gerçekleştiren FETÖ'cü Mevlüt Mert Altıntaş'ın ablası ile konuşan Hürriyet bir skandala imza attı. 

Hürriyet muhabiri FETÖ konusuna girmekten özenle kaçınırken abla Seher Ö.'nün FETÖ'yü aklayan sözlerine geniş yer ayrıldı. 

Tam sayfa yayınlanan röportajda FETÖ ve Fetullah Gülen kelimesi geçmezken, suikastteki FETÖ izleri teker teker çürütülmeye çalışıldı.

OPERASYONA DEVAM

Fetullahçıların kripto programı Bylock operasyonları sürerken David Keynes röportajı ile, ABD'nin "Türkiye DEAŞ'a silah veriyor" iddiasının yalan olduğu için özür dilediği gün "DAEŞ'in patlayıcıları Türk Malı" haberi ile operasyon çeken Hürriyet Gazetesi Rus Büyükelçi Suikastında da geri durmadı. 

Gazete, katilin ablasıyla yaptığı röportajda FETÖ ve Fetullah Gülen'e ilişkin tek kelime kullanmazken, suikastteki FETÖ izleri birer birer çürütülmeye çalışıldı.

FETÖ YOK, HER ŞEYİ DEVLET YAPMIŞ!

Hürriyet'te yayınlanan Seher Ö. röportajında Mevlüt Mert Altıntaş'ın Fetullahçı örgütle bağlantılarına dair tek bir kelimeye dahi yer verilmemesi dikkat çekti. Ayrıca bugün ortaya çıkan polis okuluna girişteki FETÖ hakimiyeti ve içerideki Fetullahçı yapılanma da röportajın tek bir satırında dahi anılmadı. Abla üzerinden "Polis okulunda değiştiği, devletin kardeşini bu hale getirdiği" algısı üzerine çalışıldı.

Hürriyet'in o manşeti:

Fatih Gediman / Sabah.com.tr

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    zafer

    Zaten bu Fetocular hicbir sucu uzerlerine almazlar. Uzerlerine toz kondurmazlar. Hatta Biz yapmadik cinler yapti derler. Birakın bu ayakları MİT ve Rusya gizli servisi bu olayı ince detayi ile arastiriyorlar. Yakinda gorursunuz dunyanin kaç bucak oldugunu. Hainlikte uzerinize yok. Benim haberim yoktu diyenler bile bu isin icinden cikacaktir. Allah oyun bozanların en buyugudur. Allah vatanımıza milletimize ve idarecilerimize zeval vermesin. Başımızdan da eksik etmesin. Amin

    cevapla