Gırgır dergisi kapatıldı

Gırgır dergisi kapatıldı
Sözcü gazetesini çıkaran grup, Hz. Musa ile ilgili skandal karikatür tepki toplayınca Gırgır'ın yayın hayatına son verdi.
Son güncelleme: 18.02.2017 / 07:08:03

Son sayısında yayınladığı bir karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan Gırgır Dergisi, yayıncı şirket tarafından bugünden itibaren kapatıldı.

Yayıncı şirketin avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir.

Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız”

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  vatandaş

  gırgır denen abidik kubidik derginin patronu sözcü denen pravakatör paçavrada kapatılmalı,bu iki paçavravdan kese kağıdı bile olmaz.!!

  cevapla
 • avatar
  melek

  olması gereken olmuş o karikatürün eli kırılır görür cezasını .ne saygı kalmı ne baska bişey.iyiki sahip çıkan insanlar kalmış var ol devlet var olsun müslümanlık müminlık .var olsun türkiye .

  cevapla