Barlas: CHP FETÖ’ye yakınlaşarak erimeyi durduramaz

Barlas: CHP FETÖ’ye yakınlaşarak erimeyi durduramaz
Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a konuşan gazeteci Mehmet Barlas, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun stratejilerini yorumladı.
Son güncelleme: 19.06.2017 / 12:32:30

Sabah gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, gazeteci İsa Tatlıcan’a verdiği röportajda “CHP’de 3 Kemal sendromu var” dedi ve bu durumu şöyle açıkladı: “CHP müthiş bir arayış içerisinde. Kılıçdaroğlu bu yüzden zaman zaman Kemal Gülen, Kemal Demirtaş ve Kemal Kılıçdaroğlu kişiliklerine bürünüyor. CHP böyle bir sendrom yaşıyor.”

Girdiği seçimlerde başarısız olan Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş ve Gülen karşısında ezik konuma geldiğini ifade eden Barlas, Kılıçdaroğlu’nun ya “Bunlar nafile çabalar. Hiçbir çaba CHP'deki tükenişin önüne geçemez. Çünkü dünyada da böyle bir yöneliş var.” dedi.

MEHMET BARLAS: CHP ERİME SÜRECİNE GİRDİ

Dünya’da köklü ve muhafazakar partilerin eridiğine dikkat çeken Barlas, “Yerleşik partilerin hepsi yok olurken CHP'nin ayakta kalabilmesi imkansız. Bence çok ciddi bir erime sürecine girdi. Kemal Kılıçdaroğlu şimdi bir arayış içerisinde. Bu erimeyi nasıl durdurabileceğini düşünüyor.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun “HDP'ye ya da FETÖ'ye yanaşırsam oy kazanabilir miyim diye düşündüğünü” söyleyen Barlas, Kılıçdaroğlu, FETÖ ve HDP ile işbirliği yaparsam tabanının kendisine geleceğini düşünüyor.

Ama hiçbirisinin işe yaramadığını da görüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun birden fazla kişiliği olması çok doğal. Çünkü tabanı giderek eriyor. İstanbul-Ankara yürüyüşü de bu erimenin önüne geçmek için yapılan önceden planlanmış bir yürüyüş.” dedi.

MEHMET BARLAS: KILIÇDAROĞLU KASET KOMPLOSUNU UNUTTURMAYA ÇALIŞIYOR

CHP’de başkanlığı değiştiren kaset komplosuna da değinen Barlas, Kılıçdaroğlu’nun kaset komplosu hakkında neden konuşmadığını da, “Her konuda konuştu ama bu konuda konuşmadı. İşi zor. Kasetle geldi ama şimdi ne desin. Kasetle geldim mi desin. Kaset komplosunun arkasındaki isimleri elbette biliyordur. Ama konuşmak yerine bu konuyu unutturmayı tercih ediyor.” şeklinde cevapladı.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    vatandaş

    kemallin en dürüstçe davranacağı davranış itirafcı olmasıdır.hiç oraya buraya oynamadan orası burası oynamadan,kasetle başlayan serüveninden başlayarak bugüne kadar olan fetö,pkk,dhkp-c terör örgütleri ile olan tüm şüpheleri açıklayan itiraflarını bu mukaddes millete dürüstçe anlatmasıdır.!!çok zor ama belki bir umut Allahtan korkarda anlatır diye bir umudum var.

    cevapla