Abdulkadir Selvi: Kemal Bey, tercih zamanı

Abdulkadir Selvi: Kemal Bey, tercih zamanı
Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu'nun artık bir tercih yapması gerektiğini yazdı.
Son güncelleme: 17.07.2017 / 14:38:50

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü "Kemal Bey, tercih zamanı" başlıklı yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'un birinci yılında artık bir tercih yapması gerektiğini kaleme aldı.

Selvi, 15 Temmuz sonrası ortaya çıkan demokrasi tablosunu Kılıçdaroğlu'nun da iyi okuması gerektiğini ifade ederken, 15 Temmuz gecesi darbeye karşı çıkmasını olumlu bulduğu fakat 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' demesini ise yadırgadığını söyledi.

"Kim kontrollü darbe diyor?" diye soran Selvi, "FETÖ’cü kaçaklardan Adem Yavuz Arslan diyor. Ekrem Dumanlı, Tarık Toros, Fuat Avni diyor. Bir de siz diyorsunuz Kemal Bey. Sizin yeriniz onların yanı mı olmalı?

Kılıçdaroğlu bir tercih yapmalı. 15 Temmuz’da darbeye karşı canı pahasına mücadele eden milletin mi  yanında olacak, yoksa kontrollü darbe diyen FETÖ’cülerin mi yanında yer alacak?

Darbecilerin bombaladığı Meclis’te demokrasi nöbetinde mi olacak, yoksa Gazi Meclis’in kürsüsünden kontrollü darbe demeye devam mı edecek?" dedi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  türk oğlu türk

  ABDULKADİR BEY sen safmısın saftirikmisin Kardeşim bir insanın fikri ne ise zikri de odur sen 17-25 arlıktan sonra ve o tarihleren u güne kadar yapılan yerel olsun genel seçim ve referandumlar olsun hala KK nın duruşunu çözememişsin ve hangi tarftasın diye soruyorsun zaten adamın nerede durduğunu sormaya gerek yok abesle iştigaldir saftirik olmayın KK ya zaten verilen görev bu değilmi Yoksa Baykala yapılan CD operasyonu şaka olsun diyemi yapıldı KK önceleri CHP genel başkanıydı ama adam bir yürüdü PİR yürüdü şimdi Lider oldu eee artık yeri sağlam karşısına hiç bir kimse aday olma cesareti gösteremez Yürü KK kim tutar seni Agucunu açmış bekliyor FETÖ hasretle seni

  cevapla
 • avatar
  bilir

  o kk hiç bir tercih yapamaz fikirsiz rezil ancak sahipleri izin verdiği müddetçe konuşabilir millet adamı olamayan İslam düşmanı gavurcukların adamı olur ne bekliyordunuz ki kk denen karaktersizden

  cevapla
  • avatar
   Adam

   Bin kere maşaallah bu yoruma