Abdulkadir Selvi: ABD'den satır arası Zarrab mesajı

Abdulkadir Selvi: ABD'den satır arası Zarrab mesajı
Abdulkadir Selvi: ABD, Türkiye’yi Reza Zarrab kasırgası ile vurmaya çalışıyor.
Son güncelleme: 13.09.2017 / 19:50:50

Türkiye FETÖ’nün 17/25 Aralık darbe girişimiyle sarsıldığı günlerde o dönem Başbakanlık görevini ifa eden Recep Tayip Erdoğan, “Türkiye üzerine operasyon yapılacak, ameliyat yapılacak bir ülke değildir” diyerek tepki verdi.

17/25 Aralık darbe girişimini kaldığı yerden ABD devraldı. FETÖ kaynaklı malzemelerle hazırlanmış Rıza Sarraf dosyası tekrar Türkiye’nin önüne konuyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “ABD'den satır arası Zarrab mesajı” başlıklı yazıısnda, “Obama’nın sön dönemiyle başlayıp Trump’la devam eden bir süreçte ABD’de ipler Türkiye karşıtı derin güçlerin elinde. Erdoğan varken Türkiye üzerine ameliyat yapamayacaklarını biliyorlar. O nedenle tek hedefleri Erdoğan. Operasyonun Zafer Çağlayan’la sınırlı olmadığı düşünülüyor. ABD’liler satır aralarında, “Bu iş siyasi koruma olmadan yapılamaz” mesajını vermeyi ihmal etmiyor. Ankara şimdi Zarrab fotoğrafının arkasındaki büyük resme odaklanmış durumda” ifadelerini kullandı.

YARIM KALAN OPERASYON

17/25 Aralık operasyonlarının Amerika’dan verilen talimatla başlatıldığını belirten Selvi, Obama döneminde Türkiye’nin BM’in İran’a ilişkin yaptırım kararlarına uyduğunu ancak ABD’nin kendi çıkarlarını dayattığını yazdı.

ABD’nin İran’ın nükleer programını bahane ederek Türkiye’deki bankalara uyguladı baskıda kriterlerin ne olduğu sorulduğunda, “Şimdi sizin denetim kriterinizde olmayan bir şeyi yarın sizin kriterleriniz arasında yer alabilir. Bunu neye göre tespit ediyorsunuz?” diye sorduğumuzda “ABD’nin yaptırım kararına göre” karşılığını vermişlerdi. Biz onu “ABD’nin menfaatlerine göre” diye yorumlamıştık”  ifadelerine yer verdi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

60 Saniyede 10 Gündem

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  vatandaş

  Allahım sen Cumhurbaşkanımızı,Hükümetimizi,Vatan haini olmayan milletimizi koru,onların yar ve yardımcısı ol.Zalime karşı mazlumun yanında yer alan, gariplere, kimsesizlere, biçarelere çare olan, ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin kendisine sığınanlara bağrını açan, fakire, düşküne, yetime kol kanat geren bu millete hep rahmetinle muamele eyle Allahım!..Allahım! İzzetimizi, şerefimizi, onurumuzu, harim-i ismetimizi çiğnetme! Mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değdirtme, ezanlarımızı susturtma, şanlı bayrağımızı indirtme Allahım.Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitne ve fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allahım.ziz şehitlerimizin hürmetine bizleri, ülkemizi, milletimizi, İslâm beldelerini ve tüm dünyayı her türlü savaştan, afetten, fitneden, fesattan muhafaza eyle Allah’ım!Ey bizleri ve bütün mevcudatı yoktan var eden, varlığından, rahmetinden haberdar eden Yüce Rabbimiz!... Her türlü hamdimizi, şükrümüzü, senamızı, duamızı sana arz ediyoruz. Sen kabul eyle Allahım.

  cevapla
  • avatar
   Mehmet emin

   Amin