Yaşar Aşçıoğlu: Katar'da Arda Turan'ı yumrukladılar

Yaşar Aşçıoğlu: Katar'da Arda Turan'ı yumrukladılar
TFF yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Yaşar Aşçıoğlu, Arda Turan'ın Katar'da yumruklandığını açıkladı.
Son güncelleme: 17.07.2017 / 14:26:10

Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulundan istifa eden Yaşar Aşçıoğlu, Arda Turan'ın Katar'da yumrukladığını söyleyerek Fatih Terim'in Alaçatı'daki mekan basma olayıyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. 

Aşçıoğlu, A Milli Takım'ın Katar ile oynadığı hazırlık maçı için kampta bulunduğu esnada TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yakın dostu Kerem Bey'in, Arda Turan'a yumruk attığını ileri sürdü.

BU İŞİN KIVILCIMI KATAR'DA ÇIKTI!

Arda Turan ve Yıldırım Demirören'in misafirinin yumruk yumruğa kavga ettiğini belirten Aşçıoğlu, ""Bu işin ilk kıvılcımı Katar’da yandı. Yıldırım Demirören’in misafiri vardı. Kerem Bey diye. Katar’da gidiyor Arda Turan’la yumruk yumruğa giriyorlar otelde. Dönüşte de Kerem Bey diyor ki ben galiba ayıp ettim diyor. Yaptığından da pişman. Kafileyle gelmeyeceğim diyor. Ancak Yıldırım Demirören iyi bir şey yapmış gibi Kerem Beyi gidip getiriyor kafileye. Arda’nın ilk kıvılcımı burada oldu. Ancak piyango Bilal abiye çıktı." dedi. 

YILDIRIM DEMİRÖREN'İN ACİLEN İSTİFASI İSTENMELİDİR

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in istifasını isteyen Aşçıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben Türk futbolunun doğru yönetilmesi için sizin aracılığınızla sesleniyorum. Ey spor bakanı bu görev size düşer. Yıldırım Demirören’in istifasını acilen istemeniz gerekiyor.

50 milyon insanın sosyalleştiği, güzellikler yaşadığı bir spor alanını doğru yönetmeyen bir kişiye hala tutmanın bir anlamı yok. Görev onlara düşmüyorsa devreye Sayın Cumhurbaşkanımız girmelidir." 

ARDA TURAN'DAN CEVAP GELDİ 

Arda Turan'ın, Yıldırım Demirören'in bir dostu tarafından Katar'da dövüldüğü yönündeki haberlere ilişkin Milli futbolcudan bir açıklama geldi.

Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün basında adımın geçtiği olayın gerçekle alakası yoktur. Kamuoyunun bilgisine" ifadelerini kullandı.

"TFF'NİN NE KADAR KÖTÜ YÖNETİLDİĞİNİN GÖSTERGESİ" 

Aşçıoğlu, Terim'in 'mekan basmasına' ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Milli Takım Direktörü Fatih Terim ile 2 dönemdir yedek TFF yönetim kurulu üyesi olan Selahattin Aydoğdu'nun kavga ediyor olması, TFF'nin ne kadar kötü yönetildiğinin başka bir göstergesidir.

Çünkü Yıldırım Demirören'in yakın arkadaşı olan, kalelerdeki okey arkadaşı Selahattin Aydoğdu'nun bu duruşu, Fatih Hoca'nın bu duruşu, TFF'de ne kadar ekip olmaktan yoksun bir yönetim olduğunun net göstergesidir. " (Fanatik)

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Ahmet

  Adamlar mafya. Dayı. Ama allahın izniyle bu değişim sizide yok edecektir.

  cevapla
 • avatar
  Keynes

  Fatih Terim turk futboluna bir verdi 5 kaybettirdi halisahalara artık terim

  cevapla