Fikret Orman: Başkanlığı 2019 ya da 2022’de bırakacağım

Fikret Orman: Başkanlığı 2019 ya da 2022’de bırakacağım
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, tüzükteki yapılan değişiklik sebebiyle başkanlığı 2019 ya da 2022'de bırakacağını açıkladı.
Son güncelleme: 19.06.2017 / 13:07:04

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün tanınırlığını arttırmak adına Müslüman ülkelere ve Uzak Doğu pazarına açılacaklarını söyledi. Başkan Orman, kulüp tüzüğündeki yapılan değişiklik gereği 2019-2022'de başkanlığı bırakacağını söyledi. 

Başkan Fikret Orman'ın Vatan Gazetesinde verdiği röportajdan satır başları:

Çin dışında 10-12 ülkeye gideceklerin söyleyen Fikret Orman, "Yalnızca Uzak Doğu olarak düşünmemek lazım. Pakistan ve Hindistan’ı da içine alan o bölgede milyarca Müslüman var. Kendimizi yüksek yerlere koyma arzusunda olalım ama çok da havalara girmeyelim.

Biz bir Real Madrid, bir Barcelona, bir Manchester United değiliz. Messi, Ronaldo, Ibrahimovic gibi dünya yıldızlarını kadrosunda barındıran takımlardan bizim müşteri kapmamız öyle kolay iş değil.

Ama Müslüman nüfusun yoğun olduğu yerlerde sempati kazanabiliriz. Mesela Azerbaycan’da 
inanılmaz sayıda Beşiktaş taraftarı var.

Geçen sene oraya gidemedik. Bu sene kesin gideceğiz. Kazakistan’a, Endonezya’ya, Malezya’ya gideceğiz, buralarda maçlar yapacağız. Yaklaşık 10-12 hedef ülkemiz var.”

"BAŞKANLIĞI BIRAKACAĞIM"
 
Başkan Fikret Orman, "Bilindiği gibi göreve geldiğimizde tüzüğü değiştirdik. Beşiktaş’ta 3 dönemden fazla başkanlık yapamıyorsun. Ben şu an ikinci dönemimdeyim, bu nedenle ya 2019 ya da 2022’de bırakacağım." sözlerini kaydetti. 

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!