Fenerbahçe'de yeni sezon kilit adam Van Persie olacak

Fenerbahçe'de yeni sezon kilit adam Van Persie olacak
Yeni sezon için Fenerbahçe'nin başına geçen Aykut Kocaman oyun düzeninde Van Persie'yi kilit oyuncu olarak kullanacak.
Son güncelleme: 19.06.2017 / 11:21:59

Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları başladı. Geçen sezon beklentilerin altında kalan Hollandalı futbolcu Robin Van Persie, Aykut Kocaman yönetiminde nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu oldu. 

Tecrübeli teknik adam Aykut Kocaman'ın yaptığı açıklamalarla yeni düzenin Hollandalı yıldıza göre kuralacağı sinyallerini verdi.

Kocaman, "Van Persie'den daha iyi kaç tane forvet bulabilirsiniz" diyerek Hollandalı'ya güvendiğini ve yola devam edeceğini göstermişti.

DÜNYADA SAYILACAK EN İYİ 5 YILDIZDAN BİRİ

Kocaman, NTV Spor'da katıldığı programda yazarımız Rıdvan Dilmen'in sorularını yanıtlamış ve kendisine yöneltilen "Robin van Persie nasıl daha verimli olur?" sorusuna şu cevabı vermişti:

"Robin van Persie, 'Dünya'da 5 en iyi merkez oyuncu oyuncu say' dediğimiz zaman, bunlardan birisi konumundaydı... Hala etkili bir oyuncu.

Persie, 35-40 metrede oynadığı takdirde, kendisine kaliteli vuruşlar için zaman bulacak. Ve bu durumda da daha ekonomik oynayacak. Persie'nin en büyük problemi, ceza alanı içinde istediği sayıda topla buluşamaması ve vuruş için yeterli süreyi bulamaması."

YENİ DÜZEN VAN PERSİE'YE GÖRE KURULACAK

Aykut Kocaman'ın Van Persie hakkında yaptığı bu açıklamalar ve koyduğu teşhisin ardından hastayı tedavi edip etmeyeceği merakla bekleniyor. Tecrübeli hocanın sistemini Hollandalı yıldız üzerine kurması bekleniyor.

Özellikle Valbuena, Nabil Dirar ve Mehmet Ekici transferleriyle orta alandaki oyun zekasını üst seviyeye çeken Fenerbahçe'de, yeni patron Kocaman, oyuncularından Hollandalı yıldızı daha fazla topla buluşturmalarını isteyecek.

FEYENOORD İÇİN SADECE DEDİKODU

Hollanda basını sürekli olarak Van Persie'nin Feyenoord'a döneceğini yazarken, Fransız basını yıldız oyuncu ile anlaşıldığını iddia etti.

Sezonu şampiyon tamamlayan ekibin teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst konuya açıklık getirdi:

"Van Persie tecrübeli ve kariyeri başarılarla dolu bir oyuncu. Tabii ki gelebilir ancak şu an için sadece dedikodudan ibaret."

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!