Ali Ağaoğlu memleketine dönüyor

Ali Ağaoğlu memleketine dönüyor
Memleketi Trabzon ve Yalova’ya 2 milyar lira değerinde yatırım yapacak olan Ali Ağaoğlu, hem yerli hem de Ortadoğulu kesimi hedefliyor.
Son güncelleme: 23.03.2017 / 07:35:12

Ağaoğlu Şirketler Grubu, konutta Anadolu’ya açılma hareketini başlatıyor.

İLK ADIM TRABZON'DA, YALOVA DA RADARDA

İlk adımı memleketi Trabzon’da atacak olan Ali Ağaoğlu, Ortadoğu’dan gelen talep nedeniyle Yalova’yı da radarına aldı.

Değeri 2 milyar lirayı bulan bu 2 proje için düğmeye bastıklarını söyleyen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Anadolu’da birçok ili inceledik. Yola önce memleketim Trabzon’dan başlayacağız. Trabzon’da 200 dönüm arsa üzerinde karma proje inşa edeceğiz. Yalova’da da karma proje için çalışmalar başladı. Yalova’da değeri 700 milyar lira olan proje, Trabzon’a göre daha küçük ölçekli bir proje olacak” diye konuştu.

"BÜROKRASİ NİSPETEN HIZLANDI"

Ağaoğlu, Uludağ’da her yıl yaptığı geleneksel toplantısında yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

Geçtiğimiz yıl ‘Hayatımın hiçbir döneminde iş yapmak bu kadar zor olmadı’ diyerek bürokrasiden şikayet eden Ağaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınmalarla bürokrasinin nispeten hızlandığını söyledi.

Sıkıntılara rağmen inşaat ve enerjide hamlelerinin devam ettiğini dile getiren Ağaoğlu, şunları söyledi:

“Bürokrasinin bir kısmı temizlendi ama daha belediyeler, siyasiler ayağı duruyor. Daha gideceğimiz çok yol olduğunu düşünüyorum. Ama biz neticede iş adamıyız. Zorluklar bizi yıldıramaz. Önümüzde duvar da olsa onu aşmaya, yıkmaya çalışıyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz, yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Ağaoğlu, markayı yurt dışına taşıma projelerinin bulunduğunu belirterek, Orta Doğu’dan, Asya tarafından markalarının taşınması konusunda talepler bulunduğunu, bu durumun sene sonunda netleşebileceğini anlattı. Ağaoğlu, bu sene belediyeleri aşmaları halinde 3-4 projeye başlayabileceklerini kaydederek, Anadolu yakasında 2 projeye başlamak istediklerini, bunların birisinin de yaklaşık 20 yıl önce satın aldığı Çekmeköy arazisinde olacağını kaydetti.

Ağaoğlu, Bodrum’da yaşlı bakım merkezine yönelik bir projelerinin olduğunu da kaydetti.

Vatan

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!