YPG terör örgütü saflarında bir Ermeni

YPG terör örgütü saflarında bir Ermeni
Sözde özgürlük arayışı adı altında kirli savaşı sürdüren ve bölgeyi ateşe veren terör örgütleri yaptıkları edebiyatla yeni taraftarlar kazanma peşinde.
Son güncelleme: 13.09.2017 / 11:43:58

HABER10

Sözde özgürlük savaşı altında kirli bir savaşın sahte kahramanlığına soyunan terör örgütleri, yeni taraftarlar kazanmak adına, kendi saflarında yer alan farklı milletlerden militanları servis ederek, yeni taraftarlar kazanma peşindeler.

Denyar Amed terör örgütünün saflarında savaşan yabancılardan sadece bir tanesi. Toplama bir örgüt olan YPG, Amed'i "kendi kimliğin arayan bir savaşçı" olarak lanse ediyor.

1915 olaylarında Diyarbakır'dan göç etmiş bir Ermeni ailenin çocuğu olarak lanse edilen Amed, ülkesinde bulamadığı kimliğini Suriye'de aramaya çıkmış.

Tabi bu kimliği ararken bir düşman, bir de maske lazım. 

Amed'e göre asıl düşman Türkiye, maskelenmiş düşman ise DEAŞ.

Suriye’de DEAŞ’ın yaptığı katliamlar ile daha önce tanıştıklarını ekleyen Amed, “Biz zulüm ve katliamı daha önce Türkiye’den öğrendik" demeyi ihmal etmiyor. 

Ve aslında bir itirafı farkında olmadan cümlelerinin sonuna ekliyor. "Suriye’deki bütün farklılıklar birleşerek savaşıyoruz. Aramızda herkes var.”

Daha önce DEAŞ'ta olduğu gibi... Bir çok ülkeden devşirilmiş onlarca militan ile oluşturulmuş bir terör örgütü olan DEAŞ, bugün görevini PKK-YPG'ye devretmiş durumda. 

Hedef aynı, amaç aynı. DEAŞ'a karşı hamlesini göstermekten çekinmeyen Türkiye'ye karşı, uluslararası destek imajı verdikleri bir YPG ile hareket etmek çok mantıklıydı. Bunu gerçekleştirme peşindeler. 

Servis ettikleri DEAŞ videolarında çocukları kullanıyorlardı, YPG fotoğrflarında bebek yüzlü militanları...

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!