Siyasi strateji metninde "İslamcılar" vurgusu

Siyasi strateji metninde
Trump için yazılan siyasi strateji metninde Trump'ı devirmek isteyen derin devletin, İslamcılarla da iş birliği içerisinde olduğuna yer verildi.
Son güncelleme: 12.08.2017 / 09:15:20

ABD'de sular durulmuyor. Ulusal Güvenlik Konseyi'nde bomba etkisi yaratan  son değişikliklerin merkezinde yer aldığı iddia edilen bir rapor yayınlandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ı görevden uzaklaştırmak için yapılan hazırlıkların ve faaliyetlerin anlatıldığı iddia edilen rapor Trump'a sunuldu.

İddialara göre, karanlık medyanın güçleri, akademisyenler, "derin devlet" ve "İslamcılar" Donald Trump'ı devirmek için harekete geçtiler.

Yedi sayfadan oluşan belgeyi, görevden uzaklaştırılan Ulusal Güvenlik eski Danışmanı Michael Flynn ile birlikte çalışan üst düzey bürokratlardan Stratejik Planlama Direktörü Rich Higgins kaleme aldı.

TRUMP KARŞITLARI RAPORUNDA "İSLAMCILAR" VURGUSU

Mayıs 2017 tarihli belge, "POTUS ve Siyasi Savaş"  başlığını taşıyor. Belgeyi yayınlayan Foreign Policy'ye göre belge, Trump'ı devirmek için gerçekleştirilen çalışmaları ortaya koyuyor.

Belgede Trump karşıtı tarafın, "derin devletin 'derin aktörleri', bankacılar, küreselciler, İslamcılar ve Cumhuriyetçilerin kurucularından" oluştuğu iddia ediliyor.

Trump karşıtları hedeflerine ulaşmak için, ulusal ve politik bir kimlik olarak Amerika'nın yok edilmesi gerektiğini savunuyorlar. Toplumun bölünmesi, organize veya bireysel saldırılarda olduğu gibi her seviyede gerçekleştirmeyi amaç edindiler.

Bunun için cinsiyet veya etnik kökene dayalı grupların hakları, Anayasa etrafında şekillendirilen bireysel insan hakları ve doğal hukuk fikrine doğrudan saldırı düzenliyorlar. İşte o aktörler:

Ana Akım Medya: Yalanların ve hikayelerin uygulanması için temel mekanizma görevi görüyor.

Üniversite: Akademi, bir süredir devlet karşıtı merkezi konumda görev yapıyor; medyanın sunduğu yalanları toplumun görüşü haline getiriyor.

Derin Devlet: Amerikan halkının bilmediği ve görmediği derin yapılanma kendi iktidarı dışındakileri hukuk kurallarına dahil etmiyor

Bankacılar: Ulusal koruma ve kişisel ahlak ve dindarlık kavramlarıyla sınırlandırılmadan nüfusların sömürülmesi görevini üstleniyor. Amerika'da hemen herkesin bildiği 7 aile bütün bir ekonomik düzenin devamını sağlıyor.

İslamcılar: Kültürel Marksistlerle müttefik olan bu grup, 1980'li yıllara gelindiğinde sert Batı medeniyeti solundan fayda sağlamak için büyük bir şansa sahip oldular.

En büyük başarıları, "Kendi elleriyle!" kurdukları, 1991'den beri Müslüman Kardeşler için ilan edilen strateji oldu. Bu strateji, Amerikan toplumunun yarısını İslamcı amaçlar dayatılarak kendine karşı bölmek istemesine dayalıydı.

Raporda, Trump'ın yukarıdaki aktörlerin isteklerine sadık kaldığı sürece başkanlığının koruma altında olacağı vurgulandı.

BU BİR SİYASİ SAVAŞ

Başkan Trump'ı hedef alan her türlü stratejiyi tanımlayan belgeye göre bu bir siyasi savaş ve düşmanlar her alanda büyük mücadele veriyor. Bu mücadele alanlarından bir tanesi de: "Olumsuz Kampanya Stratejisi"

Olumsuz Kampanya Stratejisine göre; açık ve gizli olmak üzere iki türlü çalışma başlatıldı. Açıktan yürütülen kampanyaya reklam ve tanıtım çalışmaları ile yön veriliyorken, gizli yürütülen stratejide hükümeti devirmek için hükümete sızma çalışmaları yer alıyor.

Çalışmalar sonucu kritik noktalardaki kişilerle yakın ilişkiler geliştirerek kurulan diyaloglar görev değişimleri ve meşru yollardan istihbarat toplamaya yardımcı oluyor.

ÇIKAN HABERLER ALGI OPERASYONUNUN SONUCU

Yapılan propaganda ve tanıtımlar sonucunda medyada dolaşıma sokulan "Trump gayrı meşrudur veya sahtekardır, 'Rusya seçimlere etki etti', 'yolsuzluk ve çürüme' devam ediyor" gibi haberler bu çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkartıldı.

Raporun sonunda ise gelinen son nokta ve Trump'a bazı öneriler sunuluyor. Gerçekleştirilen saldırıların Trump'ın kişiliğine yönelik olmadığının vurgulandığı rapora göre saldırılar; Amerikan vizyonuna ve geleceğine yönelik istikrarsızlaştırma çabaları.

Trump'ın gelişiyle birlikte imtiyaz kaybeden bu kişi ve gruplar yeniden hakimiyet kurma çabası içindeler.

Kaynak: Haber10
YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Hilal

  ama AKP ve yandaşları çok seviyor yoksa onlar islamcı değil mi? ben zaten şüpheleniyordum bunlarda siyonist kafası olduğundan demek ki şüphelerim de haklıymışım!

  cevapla
  • avatar
   mustafa

   Bir bitmediniz. bir yazıyla şüpheleriniz yok oluyorsa bir yazıyla da şüphelenebiliyorsunuz demektir. işiniz gücünüz aforizma. ben böyleydim, haklıymışım, doğruymuşum, bencillik bencillik, kibir, kibir,kibir. Allah sizlere akıl versin.