Rusya, YPG ile üs kurulacak iddiasını yalanladı

Rusya, YPG ile üs kurulacak iddiasını yalanladı
Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya'nın Suriye'de terör örgütü YPG ile yeni askeri üs kurma planı yapılmadığını açıkladı.
Son güncelleme: 22.03.2017 / 07:19:10

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de yeni askeri üs kurma planlarının olmadığını duyurdu. 

Bakanlığın TASS ajansında yer alan açıklamasında, "Rusya, Suriye'de yeni askeri üs kurmayı planlamıyor." ifadeleri kullanıldı. 

İHLALLERİ ÖNLEMEK İÇİN

Açıklamada, Rusya'nın Suriye'deki ateşkesi gözlem merkezine ait bir biriminin "ihlalleri önlemek amacıyla" Afrin yakınlarında PYD/PKK ile Özgür Suriye Ordusu'nun temas hattına konuşlandırıldığı belirtildi.

Reuters haber ajansının gündüz saatlerinde yaptığı haberde, terör örgütü YPG'nin Rusya ile ortak üs kuracağını açıkladığı ifade edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği son görüşmede de Moskova'daki PYD ofisinden dolayı duyulan rahatsızlığı dile getirmişti.

YORUMLAR
avatar
  • avatar
    servet kocaağa

    Şimdilik kurmadık demişler. PYD kadar şanslı bir terör örgütü dünyaya gelmemişken, Amerika'dan Çin'e, Almanya'dan İsrail'e kadar birçok ülkenin el üstünde tuttuğu bir örgüt için destek devam ettikçe başarı, destek kesilirse hüsran ve pişmanlık kaçınılmazdır. Ancak şu an madalyonun güzel tarafı görünüyor. Umarım Balkanlardaki isyanlar karşısında yaşadığımız olayları yaşamayız.

    cevapla