Rusya'dan YPG hamlesi

Rusya'dan YPG hamlesi
Uluslararası haber ajansı Reuters'ın iddiasına göre, Rusya, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG ile anlaşarak, bu ülkenin kuzeyinde üs kuruyor.
Son güncelleme: 21.03.2017 / 00:30:19

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin silahlı gücü YPG sözcüsüne dayandırılan habere göre Rusya ile YPG'nin anlaşmaya vardıkları söylendi. 

"TERÖRLE MÜCADELE ÇERÇEVESİNDE İŞBİRLİĞİ"

YPG sözcüsü Redur Helil, Afrin'de kurulan bu üs hakkında, "Terörle mücadele için işbirliği çerçevesinde gerçekleşiyor." iddiasında bulundu.

YPG'YE ASKERİ EĞİTİM VERECEKLER

Helil, "Rusya ile Suriyeli Kürtler arasında anlaşmaya Pazar günü varıldı." dedi ve anlaşmanın bir parçası olarak Rus güçlerin YPG'ye askeri eğitim vereceğini öne sürdü.

Rusya'dan Afrin'de PKK hamlesi!

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Aylin s

  Acaba Türkiye ile Rusya veya ABD arasını nasıl açabiliriz diye şeytanlar harıl harıl çalışıyor... Hepsi boşa çıkacak. Ortadoğuda pkk terör örgütü veya onlara yarayacak bir oluşuma asla izin verilmeyecek... Kaybedeceksiniz...

  cevapla
  • avatar
   Servet Kocaağa

   Aylin hanım 1000 yıllık Türk yurdu olan kadim Kerkük'te resmi dil kürtçe oldu, Musul'da etnik yapı Türkler ve Araplar aleyhine dost olarak gördüğün ABD tarafından bozuldu. Rusyanın desteklediği Ermenistan'ın Karabağ bölgesini işgalinden çeyrek asır geçti artık geri alma umutları tükeniyor. Ne dostluğundan bahsediyorsun? pkk ya yarayacak birşey yok derken Barzanî ve Talabanî'nin elde ettikleri kazanımları kimin hanesine yazıyorsunuz? Bakın aramız açılmasın dediğiniz dostlar Münbiç'e mahmetçiğin girmemesi için ne filmler çeviriyorlar. Çünkü mehmetçik katlederek değil, merhametle ilerliyor, girdiği yerlerdeki insanların yarasını sarıyor, inanıyorum ki bölgedeki kürtler bile mehmetçikle kendini daha güvende hissediyor ancak batı bloku ve Rusya Türkiyenin bölge insanıyla yakınlaşnasına müsade etmemek için her hokkabazlığı elbirliğiyle yapıyor. ABD ve Rusya nereye girdilrse orada insanlık adına unutulmayan dram yaşanmıştır ve yaşanmaya devam ediyor!