'Pakistan, Türkiye'nin kardeşliğini unutmayacak'

'Pakistan, Türkiye'nin kardeşliğini unutmayacak'
Pakistan'ın Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Pakistan halkının Türkiye'nin kardeşliğini ve samimiyetini her zaman hatırlayacağını belirtti.

Şahbaz Şerif, Muzaffargarh kentinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Hastanesinin yatak kapasitesinin arttırılması projesi için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2010'daki sel felaketinde Pakistan'a gösterdiği desteğin hiçbir zaman unutulamayacağını ifade etti.

Son derece modern imkanlarla donatılan hastanenin "kardeşin kardeşe zor zamanda desteğinin" en güzel örneği olduğunu belirten Şerif, Pakistan'da söz konusu hastanenin eşi benzeri bulunmadığını söyledi.

PAKİSTAN VE TÜRKİYE ARASINDAKİ KARDEŞLİK BENZERSİZ

"Pakistan halkı Türkiye'nin kardeşliğini ve samimiyetini her zaman hatırlayacak." diyen Şerif, iki ülke arasındaki kardeşliğin emsalsiz olduğunu ve derin tarihi, dini ve kültürel bağlara dayandığını kaydetti.

Şerif, alt kıta Müslümanlarının Türkiyeli kardeşlerine bağımsızlık mücadeleleri esnasında tam destek sunduğunu anımsatarak, "Türkiye halkı ve hükümeti de Pakistanlı kardeşlerinin karşılaştığı her krizde yanımızda olmuştur." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!