Pakistan Dışişleri Bakanı Türkiye'de

Pakistan Dışişleri Bakanı Türkiye'de
Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf, Türkiye ziyareti sırasında önemli açıklamalar yaptı.
Son güncelleme: 14.09.2017 / 09:32:02

Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf, Türkiye’ye düzenlediği resmi ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Görüşmelerde Türkiye ve Pakistan arasındaki ilişkilerin ele alındığını kaydeden Asıf, bu çerçevede savunma iş birliğinin ve ikili ticaret gibi konuların da gündeme alındığını belirtti.

''SİYASİ ÇÖZÜME DUYULAN İHTİYACI VURGULADIK''

Asıf, görüşmelerde bölgesel konuların ve Afganistan’daki durumun da tartışıldığına işaret ederek "ABD Başkanı Donald Trump'ın siyasi beyanından sonra bölgedeki komşularımızla ve dostlarımızla ortak bir duruş geliştirmek için güven sağlamamamız gerektiğini konuştuk ve siyasi bir çözüme duyulan ihtiyacı vurguladık." ifadelerini kullandı.

Bu konuda şu ana kadar başarılı olduklarını ve bu ortak duruşa ulaşmayı umduklarını belirten Asıf, "Amerikalılar kendi siyasi tercihlerinin ortaya koyduğu çözümü yaklaşık 40 yıldır acı çeken Afganistan'a dayatmaya çalışıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

''TÜRKİYE'NİN DÜŞMANI PAKİSTAN'IN DA DÜŞMANIDIR''

Asıf, Türkiye'nin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesine Pakistan'ın tam olarak destek verdiğini vurgulayarak "Türkiye'nin düşmanları, Pakistan'ın da düşmanlarıdır." dedi.

''FETÖ BİZİM DE DÜŞMANIMIZ''

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in mafya olduğunu dile getiren Asıf, "Onlar bizim de düşmanımız. Türk devletinin veya Türk halkının düşmanı olan herhangi bir kimse Pakistan devletinin de düşmanıdır" diye konuştu. 

Bu konuda Pakistan'ın oldukça açık olduğuna işaret eden Asıf, Türkiye'nin terörle mücadele konusunda yanında durduklarını ve iki ülke arasındaki dostluğun ebedi olduğunu sözlerine ekledi.

 

60 SANİYEDE 10 GÜNDEM

YORUMLAR
avatar
 • avatar
  Düşün

  heranlamada tek devlet olmalıyız ortak dil ortak askerlik ortak ekonomi ortak eğitim işte ozaman zalimlere karşı güçlü olacagız

  cevapla
 • avatar
  Hüseyin

  Kardeşimizsiniz ama nükleer konusunu bizimle paylaşmıyorsunuz...

  cevapla
 • avatar
  Sinan Şahin

  Kardeşlik ebedi hayat içindir.seni seviyorum Pakistan

  cevapla
 • avatar
  Lütfi

  Kardeş her zaman kardeştir...

  cevapla