Maduro: Emperyalist bir planımız yok

Maduro: Emperyalist bir planımız yok
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "Venezuela’nın emperyalist bir planı yoktur. Ne herhangi bir ülkeyi bombalamıştır ne de işgal etmiştir" dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, uydu üzerinden telekonferans sistemiyle düzenlediği uluslararası basın toplantısında aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkeden gazetecinin sorularını yanıtladı. Maduro, güncel gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ABD'NİN PLANINI AÇIKLADI

Amerika’dan Venezuela’ya askeri operasyon ihtimali tehdidi savrulduğunu savunan Maduro, "Şu anda aslında Venezuela’ya karşı gerçekleştirilecek bir askeri operasyon ya da müdahaleyi haklı çıkartmak için kötü bir propaganda yürütülüyor" değerlendirmesinde bulundu.

"BİZİM EMPERYALİST BİR PLANIMIZ YOK"

"Venezuela’nın emperyalist bir planı yoktur. Ne herhangi bir ülkeyi bombalamıştır ne de işgal etmiştir" diye konuşan Maduro, "Bizim Latin Amerika’da gerçekleştirmek istediğimiz bütün halklara özgürlük getirmektir" ifadelerini kullandı. 

"DİZ ÇÖKTÜRMEK İSTİYORLAR"

Kolombiya ve ABD’nin Venezuela’nın iç meselelerini kendi iç meseleleri gibi yansıtmaya çalıştıklarını kaydeden Maduro, "Bu propagandalar sayesinde Venezuela’ya diz çöktürmek istiyorlar. ABD’nin öncülük ettiği emperyalist güçler karşısında boyun eğmeye zorluyorlar" şeklinde konuştu. 

"YA EMPERYALİST SALDIRILAR YA DA BAĞIMSIZLIK KAZANACAK"

Maduro, "Bağımsız ülkeler ABD’nin egemenliğini kabul etmiş olsaydı her halde hepimizin sonu gelirdi. Biz ülke halklarının eşitliğine inanıyoruz. Bolivar Devrimine hiçbir şekilde ihanet etmedim, edilmedi ve edilmeyecek. Bugün 21 Ağustos ve Bolivar Devrimi burada ve ayakta. Ya Venezuela’ya karşı başlatılan emperyalist saldırılar kazanacak ya da Venezuala bağımsızlığı kazanacak" dedi.

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER ÇOK İYİ BOYUTLARDA"

Türkiye'den bir basın mensubunun sorusunu da yanıtlayan Maduro, Türkiye ile ilişkilerinin şu anda çok iyi boyutlarda olduğunu ve bu ilişkileri daha üst seviyeye taşımak için büyük bir arzu içinde olduklarını söyledi.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!