Hastanede oksijen yokluğundan 30 çocuk öldü

Hastanede oksijen yokluğundan 30 çocuk öldü
Hindistan'ın kuzeyinde bir hastanede 4 günde 30 çocuğun öldüğü iddia edildi. Ölümlere oksijen stokunun yetersiz olması neden oldu.

Hindistan’da mahalli yayın organları bir hastane ile oksijen tüpü firması arasında çıkan ödeme anlaşmazlığı sebebiyle, hastalara oksijen verilemediği için 48 saat içinde 30 çocuğun hayatını kaybettiğini yazdı.

Yetkililer ölümlerin oksijen yokluğundan kaynaklandığı iddiasını yalanladı. Bölge hakimi farklı hastalıklardan tedavi edilen çocukların ölümlerinin doğal sebeplerden kaynaklandığını söyledi.

Hindistan Times gazetesi, Gorakhpur’da bulunan bir devlete hastanesi olan Baba Raghav Das Medical College’de Cuma günü hastalara oksijen verilemediğini, bunun yerine el vantilatörlerinin kullanıldığını yazdı.

Gazete, çocuklar ölürken doktorların oksijen tüpü tedarikçisi Pushpa firmasına oksijen tedarik etmesi için çağrıda bulunduğunu yazdı.

Firmanın sınırlı sayıda oksijen tüpü tedariki yaptığı ancak kısa sürede bittiği belirtildi. Hastanenin oksijen tedarik firmasına 6.9 milyon Hindistan rupisi ($107bin dolar) borcu olduğu firmanın satış sorumlusu tarafından açıklandı.

YORUMLAR
avatar

Henüz hiç yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yazın!